Pogaduchy

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 00:36

Dragonar pisze:
agnieszkaa pisze:Dragonar, teraz ja zadam Tobie pytanie, ktore zadalam wczesniej :

jak rozumiesz to co napisane w Izajasza 9;6

I nazwa Go: Ojciec Wiecznosci, Dziwny, Radny, Bog mocny

Czy jest dwoch Ojcow ?

Tytuł "Ojciec Wieczności" nie musi oznaczać, że Osoba Syna Bożego jest tożsama z Osobą Boga Ojca. Chrystus jest Ojcem nie w sensie jedności osobowej z Bogiem Ojcem, lecz jest Stwórcą wszechświata i życia, zaś ojcem nazywamy tego, który daje życie, który tworzy. Tytuł ten wskazuje na to, że Syn Boży istniał od zawsze i jest Ojcem rzeczywistości, jej Autorem i Twórcą.
a Bog Ojciec ?, czy tez jest Ojcem rzeczywistosci jej Autorem i Tworca ? czy nie ?

No i dziekuje za odpowiedz, Dragonar.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 04 lip 2014, 06:37

nie mam czasu pisać powiem tyle, że temat jest wyjaśniony w Nowym Test. np Jana 10- kto mnie widział, widział Ojca i Kol.: On jest obrazem Boga Najwyższego.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 07:11

dzordan pisze:agnieszkaa, czy ty poszłas o krok dalej
i rozumiesz ze Ojciec syn i duch świety to to samo ?
czy tylko tak mi sie zdaje ?
nie bardzo wiem jak mam Ci odpowiedziec.
Trzymam sie Pisma.Nie mowie nic ponadto co jest napisane, choc wielu chce to wymusic.
Mysle, ze to raczej wyznawcy Trojcy ida o krok za daleko.

Wierze, ze Jeden Pan Bog jest Ojcem, Synm i Duchem Swietym.

inaczej

Wierze w istnienie tylko jednego Boga objawionego człowiekowi jako Ojciec i Syn i Duch Święty


z kad inad przyznaje bez bicia ze temat trójcy mnie przerasta.
no i sie nie dziwie.

pewna userka na forum UP taka wyowiedz kiedys zacytowala; "kto chce to pojac straci rozum, a kto to odrzuci straci dusze"

Niestety doktryna Trojcy byla narzucana sila i zastraszeniem.
Dlatego widac jak zastraszeni sa wyznawcy Trojcy.

Oczywiscie, ze nalezy przyjac, ale Slowo Boze, a raczej Jego objawienie, a nie czyjas interperetacje.

Mnie zawsze zastanawiało jak to jest ze Jezus czegos nie wiedział, a ojciec wiedział (termin końca świata). Na tym mi sie umysł wywala i mam zwieche.


ja tez mam jeszcze wiele pytan i wiele nie rozumiem, ale trzymam sie tego co zostalo mi przez Boga objawione.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2014, 07:17 przez agnieszkaa, łącznie zmieniany 2 razy.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 07:42

believer pisze:nie mam czasu pisać powiem tyle, że temat jest wyjaśniony w Nowym Test. np Jana 10- kto mnie widział, widział Ojca i Kol.: On jest obrazem Boga Najwyższego.
oczywiscie!

i jeszcze tu:

Kto we mnie wierzy, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mię posłał.
I kto mnie widzi, widzi tego, który mię posłał.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2014, 07:43 przez agnieszkaa, łącznie zmieniany 1 raz.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 lip 2014, 10:18

pewna userka na forum UP taka wyowiedz kiedys zacytowala; "kto chce to pojac straci rozum, a kto to odrzuci straci dusze"


Zdecydowanie zbyt daleko wysuniety wniosek. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Jan. 14;6


.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 10:21

doktorsky pisze:
pewna userka na forum UP taka wyowiedz kiedys zacytowala; "kto chce to pojac straci rozum, a kto to odrzuci straci dusze"


Zdecydowanie zbyt daleko wysuniety wniosek. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Jan. 14;6
Amen!

cieszy mnie to, ze masz takie zdanie.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 11:27

pozytywista pisze:
Małgorzata pisze:
doktorsky pisze:naszym zadaniem jest zatem walczyć z grzechem

Jezus wybaczył grzechy na krzyżu, więc o jakiej walce mówisz, skoro Bóg tych grzechów (wszystkich, bo wszystkie wybaczył a nie tylko część) nie pamięta?

Herezje prawisz.
to nic, najwazniejsze, ze wierzy w Trojce.

Małgorzata pisze:
doktorsky pisze:naszym zadaniem jest zatem walczyć z grzechem

Jezus wybaczył grzechy na krzyżu, więc o jakiej walce mówisz, skoro Bóg tych grzechów (wszystkich, bo wszystkie wybaczył a nie tylko część) nie pamięta?


doktorsky pisze:Nie obraź się, ale może ktoś inny za mnie to wytłumaczy, bo dla mnie to zbyt trywialne pytanie :P


moze ten cytat bedzie przydatny:

"Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem, Z powodu których przychodzi gniew Boży. Niegdyś i wy postępowaliście podobnie, kiedy im się oddawaliście;" (Kol. 3:5-7)

?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 11:38

doktorsky pisze:
agnieszkaa pisze:
doktorsky pisze:Czyli de facto wymieniłaś 3 osoby, zgadza się? :-)


W Biblli jest mowa o Ojcu, Synu i Duchu Swietym, ale nie jest napisane, ze sa to trzy osoby.


Gdyby taki podział był nie Biblijny, w jakim celu Pismo rozróżnia te osoby, a nie mówi zawsze w każdym jednym przypadku "Bóg"
"Ześlę wam Boga Świętego, aby objawił wam to co ja mówiłem..."
"Albowiem kto nie uwierzy że Bóg jest Panem nie będzie zbawiony..."
"Ja chrzczę was wodą - wołał Jan, ale On chrzcić was będzie Bogiem Świętym"
etc


doktorsky, odnosnie tych Twoich pytan, ktore zadales,a na ktore chce Ci odpowiedziec przez pokazanie czegos w Slowie Bozym, lecz zapytam najpierw czy zgodzisz sie, ze do poznania Boga potrzebne jest objawienie ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 lip 2014, 14:00

W pewnym sensie tak i nie.
Patrząc na dzieło stworzenia i oceniając to rozumem, można już stwierdzić, że to co widzimy nie powstało samo z siebie, ale że stoi za tym ktoś większy. Takie rozumowe myślenie, możnaby nazwać także objawieniem. Dlatego nie ma żadnego usprawiedliwienia dla ateistów, bo Bóg jest widzialny we wszystkim.


.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 04 lip 2014, 14:37

agnieszkaa pisze:a Bog Ojciec ?, czy tez jest Ojcem rzeczywistosci jej Autorem i Tworca ? czy nie ?

Tak. Boga Ojca nazywamy jednak formalnie Ojcem, gdyż Pan Jezus objawił Go jako Ojca. Nazywamy Go też tak ze względu na to, że od Niego pochodzi Syn Boży, Jezus Chrystus.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 lip 2014, 14:49

Tak sobie właśnie otworzyłem i skojarzyło mi się z tym watkiem:
Jeśli kto mniema, że coś poznał, jeszcze nie poznał, jak należało poznać. Lecz jeśli kto miłuje Boga, do tego przyznaje się Bóg ” (1 Koryntian 8,1-3)

Nie ma więc żadnej mowy, o tym, że jeśli ktoś wierzy w Trójcę, to straci duszę, jak pisała jakaś osoba z UP, którą cytowała agnieszka.


.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 04 lip 2014, 15:11

doktorsky pisze:Tak sobie właśnie otworzyłem i skojarzyło mi się z tym watkiem:
Jeśli kto mniema, że coś poznał, jeszcze nie poznał, jak należało poznać. Lecz jeśli kto miłuje Boga, do tego przyznaje się Bóg ” (1 Koryntian 8,1-3)

Nie ma więc żadnej mowy, o tym, że jeśli ktoś wierzy w Trójcę, to straci duszę, jak pisała jakaś osoba z UP, którą cytowała agnieszka.


zle zrozumiales ,ona pisala, ze jesli ktos odrzuci doktryne Trojcy to straci dusze, a jesli bedzie chcial zrozumiec to straci rozum.

i tak zle i tak nie dobrze. :->

a wersety bardzo dobre przyszly Ci na mysl.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 04 lip 2014, 15:27

A to sory, jakoś tam zdawało mi się, że ta osoba mówi w kontekście wiary w Trójce :)


.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 05 lip 2014, 19:15

Małgorzata pisze:
jj pisze:
Małgorzata pisze:
Dragonar pisze:Obecnie choroba, słabość i bieda mają przywodzić ludzi do Boga oraz zaniechania buntu.

Czyli jak ktoś nie choruje, nie cierpi niedostatku i nie jest słaby to nie kroczy drogą Pańską i buntuje się?


Tak.

(6) bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. (7) Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał? (8) A jeśli jesteście bez karania, które jest udziałem wszystkich, tedy jesteście dziećmi nieprawymi, a nie synami.
(List do Hebrajczyków 12:6-8, Biblia Warszawska)


(16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy. (17) A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.
(List do Rzymian 8:16-17, Biblia Warszawska)


(11) Aż do tej chwili cierpimy głód i pragnienie, i jesteśmy nadzy, i policzkowani, i tułamy się. (12) I trudzimy się pracą własnych rąk; spotwarzają nas, my błogosławimy; prześladują nas, my znosimy, (13) złorzeczą nam, my się modlimy; staliśmy się jak śmiecie tego świata, jak omieciny u wszystkich aż dotąd. (14) Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane.
(1 list do Koryntian 4:11-14, Biblia Warszawska)

Zatem cieszmy się z biedy, choroby i słabości i nie módlmy się o zmianę, bo wtedy możemy stać się bogaci, zdrowi i bez kłopotów za sprawą Boga, ale wtedy nie będziemy na drodze Pańskiej.
Jakiś zawrót głowy.


cieszyc sie mamy w Panu, zawsze, w kazdym polozeniu, a modlic sie , aby wola Boza wypelniala sie na ziemi jak i w niebie, czyz nie tak ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości