Pogaduchy

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pogaduchy

Postautor: sibela » 07 paź 2008, 22:27

Temat służy do luźnych rozmów na wszelkie tematy
moderator Ian


od trzech lat mieszkam na obczyznie. Nie udalo mi sie tu nawiazac przyjazni, mam kilka kolezanek ale w sumie nikogo z kim moglabym pogadac o ....Bogu, zyciu, wychowaniu dziecka, codziennych radosciach i troskach.
Przez jakis czas pisalam na roznych forach tam gdzie pisza niewierzacy ale ja nie jestem ze swiata wiec wiele rzeczy mnie w oczy klulo i nie bylo mi wygodnie. Moze uda nam sie stworzyc nam tu taka grupke osob, kochajacych Boga, taka grupe wsparcia w radosciach i smutkach.
zapraszam do pogaduszek
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 14:48 przez sibela, łącznie zmieniany 1 raz.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 14 paź 2008, 14:20

Ja jestem zawsze chętny do dyskutowania na temat wiary czy Boga.
Obecnie jestem ateistą i szukam Boga, może go znajde. :-)


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 14 paź 2008, 15:45

jest tuz przy Tobie


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 14 paź 2008, 16:22

Mam taką nadzieje.


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 14 paź 2008, 21:46

to zle --> powinienes byc tego pewny.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 14 paź 2008, 22:57

Hej Sibela, pozwól że zadam dość osobiste pytanie, dlaczego nie mieszkasz w kraju który jest Twoją ojczyzną, który prawdopodobnie zainwestował w Twoją edukacje i tak dalej... Dlaczego zasilasz cudzy kapitał?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 14 paź 2008, 23:13

Bo lepiej zasilać cudzy kapitał w np. Finlandii czy Szwecji aniżeli w Polsce , w której nie wiadomo na co idą nasze podatki.


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 14 paź 2008, 23:17

a potem przychodzi krach i kto wiecej traci? ten kto mieszka w takiej Finlandii czy Szwecji. Poza tym ten kto urodził sie Polakiem, bo tak go Bóg stworzył, powinien być w Polsce, a nie pracować dla takich wrogów Polski jak niemcy...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 14 paź 2008, 23:29

ann_in_grace pisze:Obys nigdy nie musial zalowac tych slow... Na przyklad wtedy, gdy tak sie zlozy, ze bedziesz musial emigrowac za chlebem, albo gdy bedziesz emigrowac chcial w zwiazku z praca, albo w zwiazku z zyciem osobistym...

Na szczęście takie sprawy mam głęboko w *****, za przeproszeniem.
ann_in_grace pisze:Powinien byc w Polsce... Dlaczego? Nota bene - pracuje dla swojej rodziny, dzieci, domu, meza. Dla siebie. A moje podatki, jak slusznie zauwazyl przedmowca, sa pozytkowane duzo lepiej niz bylyby w Polsce, z ktorej wlasnie w sobote wrocilam z ulga, ze tam nie mieszkam, gdzie kazde wydanie wiadomosci zaczyna sie informacjami o kolejnych aferach i sprawach sadowych o przestepstwa ekonomiczne.

ech...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 14 paź 2008, 23:46

Hahaku pisze:Na szczęście takie sprawy mam głęboko w *****, za przeproszeniem.



Nie życzę Ci tego, ale obyś się nie przekonał wkrótce, że trzeba - za przeproszeniem - sięgnąć do tej d... i wyciągnąć "takie sprawy" na wierzch. Człowiek żyje tam, gdzie mu lepiej bo chce/musi z powodu finansów.
Słyszałem, że Chińczycy mają przyjechać realizować inwestycje budowlane w związku z organizacją EURO 2012, dlaczego ich nie oskarżyć o "wspieranie cudzego kapitału"? ;]


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 15 paź 2008, 10:26

Hahaku napisze tak szybko, bo mam dziecko na reku i nie moge sie wczytac ale pierwsza odpowidz jest:
bo sie zakochalam a milosc odbiera rozum


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 15 paź 2008, 14:41

Hahaku pisze:Hej Sibela, pozwól że zadam dość osobiste pytanie, dlaczego nie mieszkasz w kraju który jest Twoją ojczyzną, który prawdopodobnie zainwestował w Twoją edukacje i tak dalej...

No i cóż z tego że zainwestował, jak potem nie chciał tej inwestycji wykorzystać nie dając pracy za godną zapłatę. Jak państwo o mnie nie zadbało to sam zadbałem o siebie. Lata harówy moich rodziców i mojej własnej i do czego doszedłem -do długów! A ty pewno żyjesz sobie na garnuszku u rodziców i nie doświadczyłeś "transformacji ustrojowej" na własnej skórze, więc nie potrafisz zrozumieć tych którzy są w innej sytuacji.

Hahaku pisze:Dlaczego zasilasz cudzy kapitał?

Przede wszystkim to zasilam swój kapitał, a jeśli używam infrastruktury kraju w którym mieszkam to powinienem się dorzucić, czyż nie? Tu przynajmniej mam godziwą zapłate za moją pracę i stać mnie na zapłacenie podatku i ubezpieczenia społecznego, czego nie można powiedzieć o wielu małych firmach w naszej pięknej ojczyźnie.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości