Ostrzezenie przed złodziejami

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Ostrzezenie przed złodziejami

Postautor: magda » 17 paź 2013, 17:47

Nie bierzcie udziału wżadnej ankiecie konsumenckiej. każa podać nr. telefonu i wysyłaja SMS-y jeden za drugim za które pobierają opłatę 6,15 zł . Znalazłam tych złodziei i okazało się ,ze jest to M.E. Media Market L.T.D. z siedzibą :
38 Nahalat Yitzhak ,Tel Aviv-Jaffa IZRAEL. Uwaga na złodziei ściągaja wasze pieniądze. Prześlijcie toa wiadomośc dalej gdzie się da.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
radosna
Posty: 44
Rejestracja: 31 sie 2013, 18:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: radosna » 18 paź 2013, 00:34

Czyli za każdym razem obciążają kosztami tego do kogo wysyłają??


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 18 paź 2013, 01:37

1. Nie da się pobierać opłaty od kogoś za to, że wysłało mu się SMSa
2. Kolejny głupi łańcuszek
3. :roll:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 18 paź 2013, 10:51

Hardi, to zależy od regulaminu spółki. Nie wiem jak było w przypadku tej ankiety, ale w przypadku różnego rodzaju konkursów należy zaakceptować regulamin konkursu. W regulaminie może być informacja, że firma X co jakiś czas będzie wysyłało SMSa na koszt abonenta za na przykład 4,99zl.

Wczoraj nawet taki regulamin miałem okazję przeczytać sklepu H and M :)


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 paź 2013, 11:47

Niedawno takie ostrzeżenia czytałam na którejś stronie. Tak,mogą pobierać opłaty.
Najlepiej w ogóle nie otwierać żadnych nieznanych sms-ów ani telefonów z nieznanych numerów.
Ja niedawno byłam bombardowana / dosłownie/ jakimś prywatnym numerem. Kiedy wreszcie wkurzona odebrałam odezwała się jakaś kobieta z akwizycji. Powiedziałam krótko:Jeszcze jeden telefon i dzwonię na policję,że jestem nękana. Nie otrzymałam już ani jednego telefonu więcej.Ta krótka rozmowa kosztowała mnie 10 zł!
Potrafili dzwonić o 5 rano albo 23-ej. I tak kilka telefonów pod rząd.
Jest taka strona w Internecie o nazwie:Kto dzwonił. Tam ludzie dzielą się informacjami na temat takich telefonów. Są podane numery niebezpiecznych telefonów itd. Kilka razy skorzystałam sprawdzając nieznane mi numery.Pewnie zaoszczędziłam sporo pieniędzy i nerwów.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 18 paź 2013, 23:40

kontousunięte1 pisze:Ta krótka rozmowa kosztowała mnie 10 zł!

Proszę cię i was wszystkich nie powielajcie bzdur. Ty nie możesz zapłacić za to, że ktoś do ciebie zadzwonił lub wysłał ci smsa, to tak nie działa. Aby takie coś mogło się zdarzyć trzeba wyrazić pisemną zgodę i w dodatku są limity nałożone przez operatora sieci.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 paź 2013, 11:41

Hardi pisze:Ty nie możesz zapłacić za to, że ktoś do ciebie zadzwonił lub wysłał ci smsa, to tak nie działa. Aby takie coś mogło się zdarzyć trzeba wyrazić pisemną zgodę i w dodatku są limity nałożone przez operatora sieci.


Nie trzeba wcale niczego podpisywać. Wystarczy, że kliknęło się gdzieś w "akceptuje regulamin" i podało numer. Może być też tak, że chcesz wiziąć udział w jakimś konkursie, ale musisz podać numer telefonu.

Tutaj taki pierwszy lepszy przykład http://forumprawne.org/prawo-cywilne/44 ... dzace.html


.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 19 paź 2013, 11:50

W normalnym swiecie/kraju takie platne smsy przychodzace powinny byc domyslnie blokowane, a to uzytkownik powinien miec opcje aktywacji tej uslugi, z pelnymi szczegolami, ryzykiem. Powinny byc rowniez blokady na zasadzie maks np 5 czy 10 zl za sms. O ile polaczenie mozna odrzucic, o tyle smsa juz nie.
A co jesli jakas przekret firma zacznie masowo spamowac miliony komorek by zarobic krocie ?
Sprawa jak z Monty Pythona.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 paź 2013, 11:59

kontousunięte1 napisał/a:
Ta krótka rozmowa kosztowała mnie 10 zł!

Proszę cię i was wszystkich nie powielajcie bzdur.

Mylisz się.Niczego nie powielam.Opisałam po prostu zdarzenie,które mnie spotkało. u mnie bardzo łatwo sprawdzić za co płacę. Ja niezmiernie rzadko dzwonię gdziekolwiek,jeszcze mniej sms-ów wysyłam. Wystarczyło mi spojrzeć na swoje konto w Internecie. Prowadziłam w tej sprawie korespondencję e-meilową z operatorem i wiem dokładnie co piszę. A to,że ciebie takie coś nie spotkało nie oznacza,że tak się nie dzieje.
doktorsky pisze:Nie trzeba wcale niczego podpisywać. Wystarczy, że kliknęło się gdzieś w "akceptuje regulamin" i podało numer.

Też tak przypuszczam.
W normalnym swiecie/kraju takie platne smsy przychodzace powinny byc domyslnie blokowane,

Też próbowałam taką blokadę założyć,ale operator twierdzi,że nie ma takiej możliwości. Szczególnie jeśli chodzi o numery,które się nie wyświetlają, a przecież o takie chodziło mnie. Ja byłam bombardowana "numerem prywatnym". I odebrałam w końcu a to kosztowało mnie tyle ile napisałam.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 paź 2013, 21:12

Hardi pisze:. Nie da się pobierać opłaty od kogoś za to, że wysłało mu się SMSa


A jednak się da i to robią zastrzegłam u operatora i oni już o tym wiedzieli.

kontousunięte1 pisze:Najlepiej w ogóle nie otwierać żadnych nieznanych sms-ów


Niestety nawet jak nie otworzysz to juz ci ściągnęli najlepiej zastrzec u operatora tak jak ja zrobiłam. Mają dużo takich zgłoszeń.

Hardi pisze:Proszę cię i was wszystkich nie powielajcie bzdur. Ty nie możesz zapłacić za to, że ktoś do ciebie zadzwonił lub wysłał ci smsa, to tak nie działa. Aby takie coś mogło się zdarzyć trzeba wyrazić pisemną zgodę i w dodatku są limity nałożone przez operatora sieci.


Nie pisz o czymś czego nie znasz bo tak na prawde jest i zobacz skąd ta firma bo jest z Izraela jak można reklamować cos w Izraelu wiedomo ze nikt nie będzie tego dochodzić i dlatego robia co chcą.

kontousunięte1 pisze:Też próbowałam taką blokadę założyć,ale operator twierdzi,że nie ma takiej możliwości.


Nie wiem jakiego masz operatora ale w orange blokują bez problemu, wiedza o problemie, Ja już mam zablokowane.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 21 paź 2013, 22:45

To jakaś bzdura, klikałem zupełnie bezmyślnie i wynik wyszedł taki sam.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 paź 2013, 16:41

Idź do salonu i zapytaj.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 06 lis 2013, 21:09

magda, zwracam honor, masz rację...

nie mieszkam w PL od kilku lat i nie wiedziałem, że poziom bezprawia sięgnął już tam samego dna, jeszcze zanim wyjechałem takie numery były niemożliwe do zrealizowania, bo operator blokował, jak widać, teraz już tylko liczy się kasa i nie ważne w jaki sposób zdobyta :-/

zobaczcie to http://www.youtube.com/watch?v=hStQQPb5v7A


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 lis 2013, 11:09

Hardi,dziś na wp.pl jest informacja o wycieku danych z T-mobile i Orange. Ja mam włąśnie u nich komórkę i jestem przekonana,że moje kłopoty były związane włąśnie przez operatorów. Cała wymiana korespondencji z nimi to było "grochem o ścianę". Dopiero kiedy zagroziłam zgłoszeniem na policję o nękanie itp. mam spokój.
Lepiej mi napiszcie co teraz mam zrobić z telefonem, bo tam są wymienione miejscowości,którym ja podlegam.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 lis 2013, 12:39

Hardi pisze:poziom bezprawia sięgnął już tam samego dna


Jeszcze daleko do dna ale to juz blizko do końca tego strasznego świata. W Polsce trwają rozmowy za wprowadzeniem nauki o gender w szkołach podstawowych i przedszkolach czyli krótko mówiąc fabrykacja pedałów na większą skale po prosu chodzi o jak największa demoralizację społeczeństwa no i są tacy co z tej demoralizacji w każdej dziedzinie życia będą korzystać..


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości