odstępstwo kościoła

Obrona wiary ....
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 sty 2011, 00:57

jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:


Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Ale ja nigdzie nie pisze inaczej. Duch Swiety powstrzymuje antychrysta przed objeciem wladzy nad swiatem.
Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.
Nie tylko
postulowanie zabrania Ducha Sw to postulowanie przestania odrodzenia się z DUCHA.

No chyba że tu chodziło o zabranie Ducha ( jako darów mocy ) w 3 wieku ujawninie sie antychrysta KK i powrót Ducha obecnie pod koniec tysiącletniego królestwa :S


Przed wylaniem Ducha, tez nie byl On powszechny, wiec nie o to tutaj chodzi. Duch Swiety jest dany Kosciolowi na czas łaski i razem z Kosciolem bedzie zabrany. Pozostanie wylacznie udzialem Izraela, tak jak to bylo w ST.
A tysiaclecia jeszcze nie bylo. Dlatego z amilenialnego punktu widzenia nie da sie tego zauwazyc.



Biblia mówi, że Pan Jezus powróci po swój Kościół.
Biblia mówi, że KOŚCIÓŁ JEST JEDEN "niema Żyda ani Greka.."
Zatem teoria dzieląca Kościół, na Kościół Izrael i Kościół nie Izrael, jest delikatnie mówiąc nieprawdą.


Skoro nie będzie Ducha Świętego, to nie będzie możliwe nawrócenie:
„Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym. „
1 Kor 12,3-4


Skoro bez Ducha nie da rady człowiek powiedzieć, że Jezus jest Panem, to jak może nawrócić się, uznać go za Pana?
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu"
Rz 10,9-10
"Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy."
(List do Rzymian 8:9, Biblia Tysiąclecia)


Żyć według Ducha, bez Ducha się nie da.
Gdy ktoś nie ma ducha, nie jest chrystusowy.
Skoro nie ma Ducha, nie ma skuchy, bo to Duch przekonuje o grzechu.
"Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. (8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie; (9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; (10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie; (11) o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony".
J 16,8-11


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 sty 2011, 13:29

Hardi pisze:
jj pisze:Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.

udowodnij to biblijnie... udowodnij, że to Duch


Udowodnij, ze nie


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 sty 2011, 13:45

Norbi pisze:
jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:


Koncepcja Ducha nie pasuje boiwem ten ktoś ma przeszkadzać ANTYCHRYSTOWI pojawić się w pełni!
a nie chodzi o odradzanie kośicoła do zbawienia!


Ale ja nigdzie nie pisze inaczej. Duch Swiety powstrzymuje antychrysta przed objeciem wladzy nad swiatem.
Kiedu Duch Swiety "zejdzie z pola", wtedy objawi sie 666.
Nie tylko
postulowanie zabrania Ducha Sw to postulowanie przestania odrodzenia się z DUCHA.

No chyba że tu chodziło o zabranie Ducha ( jako darów mocy ) w 3 wieku ujawninie sie antychrysta KK i powrót Ducha obecnie pod koniec tysiącletniego królestwa :S


Przed wylaniem Ducha, tez nie byl On powszechny, wiec nie o to tutaj chodzi. Duch Swiety jest dany Kosciolowi na czas łaski i razem z Kosciolem bedzie zabrany. Pozostanie wylacznie udzialem Izraela, tak jak to bylo w ST.
A tysiaclecia jeszcze nie bylo. Dlatego z amilenialnego punktu widzenia nie da sie tego zauwazyc.



Biblia mówi, że Pan Jezus powróci po swój Kościół.
Biblia mówi, że KOŚCIÓŁ JEST JEDEN "niema Żyda ani Greka.."
Zatem teoria dzieląca Kościół, na Kościół Izrael i Kościół nie Izrael, jest delikatnie mówiąc nieprawdą.


Ja w ten sposob nie dziele. Kosciol, to wszyscy wierzacy. "Resztka Izraela" tez bedzie wzieta, zanim powroci z Jezusem i wszystkimi swietymi na ziemie.


Skoro nie będzie Ducha Świętego,


... bedzie :)

to nie będzie możliwe nawrócenie:


Duch Swiety nie byl jeszcze dany w ST, a ludzie nawracali sie.
Ja mowie o zakonczeniu czasu łaski, czyli o zakonczeniu powszechnej dostepnosci Ducha Swietego. Tak, jak bylo w ST.

Skoro bez Ducha nie da rady człowiek powiedzieć, że Jezus jest Panem, to jak może nawrócić się, uznać go za Pana?


A jak bylo w ST? W jaki sposob mogl sie dowiedziec np Hinczyk o Bogu Izraela?

Gdy ktoś nie ma ducha, nie jest chrystusowy.
Skoro nie ma Ducha, nie ma skuchy, bo to Duch przekonuje o grzechu.


Uparles sie na to "nie ma ducha". To ty mowisz...


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 08 sty 2011, 15:12

Norbi pisze:Skoro nie będzie Ducha Świętego, to nie będzie możliwe nawrócenie:
„Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym. „
1 Kor 12,3-4


Skoro bez Ducha nie da rady człowiek powiedzieć, że Jezus jest Panem, to jak może nawrócić się, uznać go za Pana?


12:3 - Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Ten werset mówi o rozróżnianiu darów duchowych, gdzie Paweł mówi o darach.

12:1 - A co do darów duchowych, bracia, nie chcę, abyście byli nieświadomi rzeczy.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 sty 2011, 13:04

Chcę wierzyć pisze:
Norbi pisze:Skoro nie będzie Ducha Świętego, to nie będzie możliwe nawrócenie:
„Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym. „
1 Kor 12,3-4


Skoro bez Ducha nie da rady człowiek powiedzieć, że Jezus jest Panem, to jak może nawrócić się, uznać go za Pana?


12:3 - Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Ten werset mówi o rozróżnianiu darów duchowych, gdzie Paweł mówi o darach.


Mocno wczytujesz w ten werset mowę na temat daru rozróżniania duchów :roll:


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 sty 2011, 18:33

Norbi pisze:
Chcę wierzyć pisze:
Norbi pisze:Skoro nie będzie Ducha Świętego, to nie będzie możliwe nawrócenie:
„Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym. „
1 Kor 12,3-4


Skoro bez Ducha nie da rady człowiek powiedzieć, że Jezus jest Panem, to jak może nawrócić się, uznać go za Pana?


12:3 - Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Ten werset mówi o rozróżnianiu darów duchowych, gdzie Paweł mówi o darach.


Mocno wczytujesz w ten werset mowę na temat daru rozróżniania duchów :roll:


Napisałeś "bez Ducha nie da rady człowiek powiedzieć, że Jezus jest Panem". Paweł tu pisze o darach Duchowych. Natomiast często niektórzy nadużywają tego wersetu mówiąc, że ktoś kto powie "Jezus jest Panem" ma w sobie Ducha Bożego. Tu nic takiego Paweł nie pisze.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 sty 2011, 03:18

Chcę wierzyć pisze:Natomiast często niektórzy nadużywają tego wersetu mówiąc, że ktoś kto powie "Jezus jest Panem" ma w sobie Ducha Bożego. Tu nic takiego Paweł nie pisze.


Apostoł Paweł pisze:[...]I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym. „


Mój wniosek:

Apostoł Paweł stwierdza fakt, że nikt nie może rzec iż Jezus Jest Panem jeśli niema Ducha Świętego.

Chcę wierzyć, kłamie, że Apostoł Paweł nie stwierdził, tego co stwierdził.

Druga opcja- Chcę wierzyć, nie potrafi poprawnie odczytać prostego, krótkiego zdania i dlatego tak wnioskuje.

Trzecia opcja- Chcę wierzyć, traktuje ten tekst jako utwór literacki, metaforę, obraz, przenośnie itp.

Ja czytam to tak, jak jest napisane.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 08:17

Cytujesz zdanie bez kontekstu, gdzie Paweł pisze o mówieniu w Duchu. Apostoł Paweł wyraźnie pisze o mówieniu Duchu. Chodzi o mówienie językami lub objawienie. Można powiedzieć oczywiście rozumem Jezus jest Panem nie mając Ducha Świętego.

Będę się modlił w duchu będę się modlił i rozumem. Człowiek nieposiadający Ducha Świętego może oczywiście powiedzieć "Jezus jest Panem". :)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 sty 2011, 08:34

Chcę wierzyć pisze:Cytujesz zdanie bez kontekstu, gdzie Paweł pisze o mówieniu w Duchu. Apostoł Paweł wyraźnie pisze o mówieniu Duchu.


tak, ale o czym jest ta mowa w duchu?
O pomidorach?
Czy o tym, że Jezus jest Panem?

Chcę wierzyć pisze:Chodzi o mówienie językami lub objawienie.


To jest tylko Twoja interpretacja.
Słyszałeś by się ktoś modlił językami oznajmiając, ze Jezus jest Panem?

Chcę wierzyć pisze:Można powiedzieć oczywiście rozumem Jezus jest Panem nie mając Ducha Świętego.


Paweł twierdzi, że nie można, a Ty jesteś uparty jak osioł!

Chcę wierzyć pisze:Człowiek nieposiadający Ducha Świętego może oczywiście powiedzieć "Jezus jest Panem". :)


I dale swoje...
Człowiek nie posiadający Ducha może powiedzieć "Jezus jest panem" , a nie Panem.

Skoro twierdzisz, że dotyczy to tylko modlitwy językami to proszę bardzo: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty!" Powiedz: Niech Jezus będzie przeklęty!- tak świadomie.
Powiesz?
Powinieneś jeśli to dotyczy jedynie modlitwy językami...


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 08:40

Norbi pisze:Apostoł Paweł stwierdza fakt, że nikt nie może rzec iż Jezus Jest Panem jeśli niema Ducha Świętego.


Apostoł Paweł stwierdza fakt, że nikt przemawiając w duchu nie może rzec iż Jezus Jest Panem jeśli niema Ducha Świętego.

Dostrzegasz tą małą różnicę?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 sty 2011, 08:46

Chcę wierzyć pisze:
Norbi pisze:Apostoł Paweł stwierdza fakt, że nikt nie może rzec iż Jezus Jest Panem jeśli niema Ducha Świętego.


Apostoł Paweł stwierdza fakt, że nikt przemawiając w duchu nie może rzec iż Jezus Jest Panem jeśli niema Ducha Świętego.

Dostrzegasz tą małą różnicę?


Ty naprawdę masz problem z czytaniem :roll: Jeszcze raz:

"[...]I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym"

I odpowiedz na to:

Norbi pisze:Skoro twierdzisz, że dotyczy to tylko modlitwy językami to proszę bardzo: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty!" Powiedz: Niech Jezus będzie przeklęty!- tak świadomie.
Powiesz?

Powinieneś jeśli to dotyczy jedynie modlitwy językami...


Nie unikaj odpowiedzi!


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 08:46

Norbi pisze:Skoro twierdzisz, że dotyczy to tylko modlitwy językami to proszę bardzo: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty!" Powiedz: Niech Jezus będzie przeklęty!- tak świadomie.
Powiesz?
Powinieneś jeśli to dotyczy jedynie modlitwy językami...


Co Ty Norbi tu praktykujesz? Nie musisz pokazywać w ten sposób swojego oburzenia.

Natomiast możesz podejść do przypadkowej osoby na ulicy i powiedzieć jej by powiedziała "Jezus jest Panem". I co? Wszystkie te osoby według ciebie mają Ducha Świętego?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 sty 2011, 08:50

Chcę wierzyć pisze:
Norbi pisze:Skoro twierdzisz, że dotyczy to tylko modlitwy językami to proszę bardzo: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty!" Powiedz: Niech Jezus będzie przeklęty!- tak świadomie.
Powiesz?
Powinieneś jeśli to dotyczy jedynie modlitwy językami...


Co Ty Norbi tu praktykujesz?


nic nie praktykuje, zadałem Ci proste pytanie, na które jak widzę chyba nie doczekam się odpowiedzi...
Skoro werset mówi tylko o modlitwie językami, to wypowiedzenie jego początku czyli: "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty!" nie powinno stanowić dla ciebie problemu.
Jeśli stanowi, to znaczy, że się mylisz.

Natomiast możesz podejść do przypadkowej osoby na ulicy i powiedzieć jej by powiedziała "Jezus jest Panem". I co? Wszystkie te osoby według ciebie mają Ducha Świętego?

Tak, odpowiedzą, że jest panem, nie Panem.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 08:56

Czyli można powiedzieć tylko z małej litery? :-D :-D :-D :-D


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 sty 2011, 08:58

4:29 - Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które może budować, gdy zajdzie potrzeba, aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają.
:oops:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości