Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Inne protestanckie
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 mar 2018, 14:17

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Tym aniołem przymierza z Malachiasza 3,1 jest Pan Jezus Chrystus..
Man nadzieję że rozumiesz to w sensie posłannictwa Pana Jezusa, bo Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i Duch Święty.

Oczywiście że rozumiem to w sensie posłannictwa.

Awatar użytkownika
Jeremiasz
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 29 mar 2018, 19:38

Awatar użytkownika
Wściekłakoza
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Wściekłakoza » 17 kwie 2018, 16:02

Ja z nimi studiowałam biblię. Dobrze wspominam

Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 21 kwie 2018, 10:14

Ateiści twierdzą i do niedawna uczyli w szkołach (może nadal uczą wasze dzieci), że dziecko człowieka w łonie matki nie jest człowiekiem. Według nich płód człowieka jest 'rybką', 'fasolką', 'żabką', ale nie człowiekiem.

Zastanówcie się: Co kobieta w ciąży, właścicielka i budowniczy swojego np zakładu produkcyjnego powiedziałaby pracownikom zatrudnionym w jej zakładzie: Tylko ja jestem właścicielką i dyrektorem zakładu. Czy powiedziałaby; ja jestem właścicielką, dyrektorem, budowniczym i moje dziecko. Będąc w ciąży nic nie mówiłaby o tym, że jej dziecko będzie współwłaścicielem i na pewno nie mówiłaby, że ono jest dyrektorem.
Powiedziałaby tylko prawdę; że to ona sama jedna ten zakład założyła, że jest jego jedyną właścicielką i jest jedynym dyrektorem. O dziecku nic by nie wspominała.
Dlaczego nic by o swoim dziecku nie wspomniała? Czy dla tego, że ono jest 'rybką'? Nie! Nie dlatego, że jest 'rybką' a nie człowiekiem, tylko dlatego że ono się jeszcze nie narodziło.
Podobnie było z Panem Bogiem gdy stwarzał świat. On powiedział przez Izajasza Iz.44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? " nic nie wspominając o swoim Synu podobnie jak kobieta z podanego przykładu nic nie mówi o swoim dziecku.
Pan Bóg, podobnie do tej kobiety, był tak jakby w ciąży. W nim, w głębokościach jego Ducha, był Syn Boży o którym nikt nie wiedział. Ew.Jana 1,18: " Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. " i z tego powodu Pan Bóg nic nie musiał mówić o swoim Synu, który według jego planu miał być objawiony dopiero u końca dziejów świata.

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”