Popatrzcie na tematy

Obrona wiary ....
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Popatrzcie na tematy

Postautor: kontousunięte1 » 29 paź 2015, 18:07

Nadrozd dał pomysł,aby więcej dyskusji prowadzić w tym dziale,aby uniknąć ciągłych kłótni w dziale polemik.
Tak patrzę na tematy i aż serce się ściska,że kiedyś to się działo :D ;)
Popatrzcie na tematy sprzed lat. Czy nie warto do niektórych wrócić ?
A gdzie jest "fantomik"?


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: Ian » 29 paź 2015, 18:56

fantomik cierpi na chroniczny brak czasu, ale żyje :) pewnie, możemy wrócić do starych tematów, nic nie stoi na przeszkodzie


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: kontousunięte1 » 29 paź 2015, 19:16

To pozdrów go,jak masz kontakt i jakiś lek mu na ten brak czasu podrzuć. ;-) I powiedz,że wiele ludu forumowego oczekuje jego pojawienia się i wpisów. :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: magda » 29 paź 2015, 21:27

Gdzie te stare tematy? moze cos odgrzejemy bo na prawdę nawet 2 lata temu był i lash i fantomik i w ogóle ludzie duzo pisali w działach dla protestantów teraz jakoś sie wszystko przeniosło do katolików.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: kontousunięte1 » 30 paź 2015, 09:37

Magda,mnie się pokazują na ekranie takie nawet z 2008 roku. Zauważyłam,że są tam tematy,które teraz wałkujemy właśnie w dziale polemik. Co ciekawsze sprawy jakby automatycznie są w polemikach,a to skutecznie powoduje zamęt i,jak pisał nadrozd /w temacie tu: viewtopic.php?f=83&t=14372 przepychanki i do niczego nie dochodzimy,tylko nerwy i zamęt w głowie.
A tematy przykładowe masz tu: viewforum.php?f=50
albo tu: viewforum.php?f=5
viewforum.php?f=11
To takie przykłady tylko. Ostatnio pooglądałam te stare tematy i zauważyłam,że właśnie dużo działo się w naszych działach,a obecnie wiele /zbyt wiele/ ląduje w polemikach.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: magda » 30 paź 2015, 11:23

Efendi właśnie chodzi o to zeby zmienić tą sytuację, bo jak to możliwe ze protestanci nie mają sobie nic do powiedzenia a muszaą mieć katolków do pogadania i godza sie na takie przepychanki
viewtopic.php?f=5&t=14089
tu jest temat uwazam że wazny bo kazdy powinien wiedzieć jaki ma dar i czym ma słuzyć innym a odzew zerowy. Możeby ludzi popisali w tym temacie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: andevi » 30 paź 2015, 13:50

Postuluję, by Vrijerowi zmienić wobec tego kolorek :) skoro więcej ma wspólnego z zielonymi (chodzi o kolorek ), niż Zielonymi (Pentecoste i wylanie Ducha) ;)
Tam by sobie do woli podogryzał i nareszcie wykorzystał w pełni swój dar ostrych ząbków. Bo innych zapewne mu... brak :(


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: Noemi » 30 paź 2015, 14:12

andevi miarkuj sie , Efendi nie może miec swojego zdania na temat charyzmatów ?,co ci przeskrobał że go sie czepiasz i to nie pierwszy juz raz ??


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: andevi » 30 paź 2015, 14:16

Ano, naskrobał, i skrobie nadal. Upomniałam, a ten gryzie dalej. Może w końcu przeprosi ?


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: kontousunięte1 » 30 paź 2015, 15:37

Ja też nie podzielam i też oberwałam. Nie rozumiem takiego podejścia. Zmienić kolorek też mam? To może od razu andevi nas poustawia i pogrupuje,bo według takich standardów to mało kto jest protestantem.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: kontousunięte1 » 30 paź 2015, 16:34

Przydzielmy sobie :idea3: :laie:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: magda » 30 paź 2015, 19:11

A le dlaczego uważacie ze Darów Ducha ma nie byc , tylko z powodu ze w jakis tam kościoach ktoś gaworzy , czy wyje jak pies albo sie tarza , Nie o takie fałszywe dary mi w ogóle chodzi a o prawdziwe , Przeciez w Biblii jest napisane że mamy słuzyć tymi darami , mamy pracowac dla Jezusa używajac tych darów, Dlaczego chrzescijaństwo ma sie sprowadzać do póljcia ma nabożeństwo pospiewani , posłuchanie kazania kilka modlitw , i wsólnych i kazdy sobie i kawa lub herbatka z cis=asteczkami i to takimi najtańszymi na wagę . Ciągle chodziłam do takich tam zborów , No u Baptystów na Boże narodzenie to dostałam jeszcze batonika z kokardką na przykład , Czy aby to tak ma byc w chrzescijaństwie, Sa przeciesż róacne dary czy ktos z was prosił o dar mądrosci na przykład jeśli tak to do czego go wykorzystuje , no nie wiem darów moze byc dużo i słuzenie darami tez jest konieczne, przecież mamy dla Jezusa pozyskiwać ludzi, wyrywać ich z paszczy ryczacego lwa a nie tylko kawka w zborze .Dlaczego wam jest tak obojętne czy macie dary czy nie. Nie można tak olewać tego co Duch daje.Co szkodzi o tym porozmawiac ustalić jakie te dary mozna miec jak nimi pracować dla Boga i co można dzieki nim osiągnąć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: Samolub » 30 paź 2015, 19:40

Po prostu mniej z katolikami dyskutujmy, odsyłajmy do tematów które już były zamiast je wałkować. I tu też prośba do administracji by to pomogła pilnować.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: magda » 30 paź 2015, 20:03

No ja w ogóle takiego mówienia językami co to wcale na języki nie wyglądaja i do tego wielu z nich mówi szybko jak karabim maszynowy lub powtarza jak gaworzace dziecko też uważam to za nieprawdziwe takie dary to widziałam, ale widziałam na sobie dar uzdrawiania i to bardzo spektakularny wiec nie mogę powiedzieć ze nie istnieje bo byam na wykończeniu chuda i bez siły żeby wejsc na schody musiałam odpoczac na półpiętrze taki kawałek był dla mnie juz męczące , guz miał aż 6 cm długości i węzły chłonne p 2,8 -3 cm czyli z przezutami do węzłow i w jednej chwili wszystko zniknęło po modlitwie i to nie jakiejs nadzwyczajnej , pastor i starszy zboru i ja na kolanach , modlitwa noże z parę minyu i już uzdrowiona , i też siostra z tego samego zboru tez z guzem i tez tak raz na zawsze guz zniknął i ten sam pastor sie modlił. Wiec bywaja te dary rzadkie ale sa czasem jak sa bardzo potrzebne. Dziwne tylko ze nie zawsze działają. dlatego ja uzależniam działanie darów od wiary tak jak to robił jezus. Ale takie dary jak dar modlitwy to istnieje są ludzie którzy sie modla za innych i Bg ich wysłuchuje , Ale powiem szczerze nie wiem jaki mam dar. Próbuje róożnych rzeczy i pomagania i pocieszania i modlenia sie za innych ale nie wiem co jest moim powołaniem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Popatrzcie na tematy

Postautor: magda » 30 paź 2015, 20:24

To przeciez nie chodziłam do uzdrowiciela tylko modlilismy się do Boga z pastorem i starszym . To Duch święty mnie uzdrowił . Ja mówie o takich wąłsnie uzdrowieniach , owszem nie sa tak nagminne jak w dawnych czasach ale na pewno Bóg czasem uzdrawia i to przez osobę która ma taki dar właśnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości