John F. MacArthur falszywy nauczyciel czy bohater wiary?

Obrona wiary ....

John F. MacArthur to:

Czas głosowania minął 29 mar 2009, 01:47

fałszywy nauczyciel
2
20%
nieświadomie błądząca ofiara błędnych poglądów
1
10%
godny bezkrytycznej lektury wartościowy autor i autorytet
0
Brak głosów
godny krytycznej lektury wartościowy autor i autorytet
6
60%
inne
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

John F. MacArthur falszywy nauczyciel czy bohater wiary?

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 01:47

John F. MacArthur: za WiKiPeDia:
http://en.wikipedia.org/wiki/John_F._MacArthur
Controversy
MacArthur has been a figure in several controversies, the most notable of which was the first time an employee of an evangelical church had ever been sued for malpractice. [4]
In December 1989, the Bible Broadcasting Network terminated MacArthur's "Grace to You" program. In explaining that step, BBN president Lowell Davey referred to MacArthur's teachings on the blood of Christ, "Lordship Salvation" and "Hyper-Calvinism." He called these teachings "confusing." In a letter dated January 15, 1990, Davey cited a, "....drift by Dr. MacArthur to a theological position that we could not adhere to," and said MacArthur's sermon series on the theology of election "....convinced us that the direction of 'Grace to You' was toward Hyper-Calvinism...." MacArthur preaches "Salvation" by election of God's sovereignty; he accepts Arthur Pink's view of the sovereignty of God in salvation.[5] However, the term "Hyper-Calvinism" is (mis)used by some to derogatorially denote 5-point Calvinism or even any strong defense of Calvinism, rather than the historical "Hyper-Calvinism" position that only the elect may be offered the gospel. This position does not seem to reflect the truth of MacArthur's position in his sermons which may just as well be called a "weak" or "inconsistent" Calvinism owing to advocacy of Dispensationalism.
The "Lordship salvation" controversy concerns MacArthur's view that submitting to the lordship of Jesus is a necessary part of receiving him as savior. MacArthur's views raised controversy within American Evangelicalism and were challenged in print by Charles Ryrie and Zane C. Hodges, who argued that MacArthur was teaching a form of works-based salvation.
The controversy concerning the efficacy of the blood stems from MacArthur's statement that it is not the literal liquid blood of Christ that saves, but his sacrificial death on the cross, a view which he espoused in an article titled, "Not His Bleeding, but His Dying," published in the May 1976 issue of the Grace to You family paper that is distributed to his church.
Dispensationalism has been a frequent source of controversy; critics claim that MacArthur's deviation from Reformed eschatology has led to an inconsistent Calvinism or self-contradiction suggesting two people groups of God, two roads to salvation, and the so-called, "Great parenthesis."

za TheoPedia:
http://www.theopedia.com/John_MacArthur
MacArthur's theology is best described as evangelical, Calvinistic, and moderately dispensational. He is a strong proponent of expository preaching which he advocates in his Rediscovering Expository Preaching (1992). His book The Gospel According to Jesus (1988) caused controversy in the evangelical church by arguing for Lordship salvation, which maintains that good works are a necessary result and evidence of being justified before God -- in opposition to the "easy-believism" he saw becoming rampant in the church. His book Charismatic Chaos (1992) argued that the theology and practice of Charismatics and Pentecostals regarding the "gifts of the Spirit" (healing, miracles, speaking in tongues, etc.) are incorrect at best and blasphemous at worst.

MacArthur's writings are similarly critical of other modern Christian movements such as those who teach the controversial "prosperity gospel" and "seeker-friendly" leaders such as Robert Schuller, Bill Hybels, and Rick Warren. He is also a strong advocate of the Biblical Counseling movement which stresses the Bible as a tool for counseling, rejecting the theories and techniques of modern psychologists in dealing with spiritual issues.

Though occasionally viewed by some groups as a controversial figure for strong critiques of Freudian psychology and trends in the modern charismatic movement as well as the self-esteem movement, MacArthur is seen by many as a champion of correcting many of the ills of evangelical Christianity. He is also a champion of helping believers grow stronger in their relationship with God through the committed study of the Word and personal commitment to the local church.

wsrod najczestszych kontrowersji wymienia sie:
nauczanie o krwi Jezusa/blood of Christ,
"Lordship Salvation" (MacArthur's view that submitting to the lordship of Jesus is a necessary part of receiving him as savior = Poglad MacArthura ze poddanie sie panowaniu Jezusa jest koniecznie niezbedne jako czesc przyjecia Jezusa jako zbawiciela)
"Hyper-Calvinism"
Poglad na temat Synostwa Pana Jezusa - i nie zaliczanie odrzucania Synostwa Jezusa do herezji, lecz do mniej istotnych niewaznych pomylek (wczesniej sam JFM odrzucal nauczanie ze Jezus jest Synem Bozym i byl zwolennikiem pogladu, ze Jezus stal sie Synem Bozym).

Bede wdzieczny za udzial w przedstawianiu swych opinii - najlepiej z podawaniem umotywowania tego typu opinii - bez emocjonalnych ach ochow :-)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2008, 13:24 przez chrześcijanin, łącznie zmieniany 1 raz.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 gru 2008, 09:51

godny bezkrytycznej lektury wartościowy autor i autorytet

Po pierwsze, nie było opcji "godny krytycznej lektury, wartościowy autor i autorytet"
Myślę więc, że nikt poważny nie będzie brał udziału w tej ankiecie.

nauczanie o krwi Jezusa/blood of Christ,
chrzescijanin pisze:wsrod najczestszych kontrowersji wymienia sie:

nauczanie o krwi Jezusa/blood of Christ,

Zobaczmy więc czego naucza:
"Not His Bleeding, but His Dying" - Nie Jego Krwawienie, ale Jego Umieranie
Śmierć Jezusa odkupiła grzeszników, czy też może uważasz, że Jego biczowanie?
chrzescijanin pisze:"Lordship Salvation" (MacArthur's view that submitting to the lordship of Jesus is a necessary part of receiving him as savior = Poglad MacArthura ze poddanie sie panowaniu Jezusa jest koniecznie niezbedne jako czesc przyjecia Jezusa jako zbawiciela)

Oczywiście, że poddanie się Jezusowi jako Panu jest niezbędne do zbawienia. Kto twierdzi inaczej jest heretykiem.
"Hyper-Calvinism"

Proszę więc podaj jego cytaty z wypowiedzi w których to naucza on Hyper-Calvinism. Zapewniam, że nic takiego nie znajdziesz więc nie ośmieszaj się proszę.
chrzescijanin pisze:Poglad na temat Synostwa Pana Jezusa - i nie zaliczanie odrzucania Synostwa Jezusa do herezji, lecz do mniej istotnych niewaznych pomylek (wczesniej sam JFM odrzucal nauczanie ze Jezus jest Synem Bozym i byl zwolennikiem pogladu, ze Jezus stal sie Synem Bozym).

Sprostowanie:
1 nie zaliczanie odrzucania przedwiecznego Synostwa Jezusa do herezji , lecz do mniej istotnych niewaznych pomylek
2 (wczesniej sam JFM odrzucal nauczanie ze Jezus przed wcieleniem był Synem Bozym i byl zwolennikiem pogladu, ze Jezus, nie mająca początku, druga Osoba Trójcy, stal sie Synem Bozym)

John MacArthur twierdził kiedyś, że Jezus, będą od zawsze równy Ojcu, Synem zaś stał się w momencie wcielenia. Sam dokładnie nie wiem co oznacza, że Jezus był "przedwiecznym Synem Ojca," ponieważ jak wiemy Jezus nie powstał od Ojca ale współistniał z Nim od zawsze. Błąd MacArthur'a polegał w nazewnictwie, a nie w esencji nauczania o Trójcy. Poza tym, od wielu lat, używa on poprawnego słownictwa odnośnie Syna Bożego.

John MacArthur głosi niestrudzenie biblijną naukę, wyjaśnia, że o ekumenizmie z Kościołem Katolickim nie może być mowy, srogo piętnuje herezje głoszone przez charyzmatyków, Billy'ego Graham'a, potrafi też przywoływać do opamiętania takich poprawnych teologicznie nauczycieli jak Mark Driscoll, oraz jest to ceniony, przez wszystkie kręgi chrześcijan reformowanych, autor.

Jego nauczania bywają znienawidzone przez zagorzałych anty-kalwinistów którzy ośmieszają przy okazji ewangeliczne chrześcijaństwo.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 29 gru 2008, 12:26

rzeczywiście ankieta na maxa tendencyjna..


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 gru 2008, 12:48

No niestety :-/ Coś się Chrześcijanin uparł widocznie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 13:22

Puritan pisze:nie było opcji "godny krytycznej lektury, wartościowy autor i autorytet

bylo jako 4 "inne" i nie wiem dlaczego nie ma tego w ankiecie - juz poprawilem.

Puritan pisze:Oczywiście, że poddanie się Jezusowi jako Panu jest niezbędne do zbawienia. Kto twierdzi inaczej jest heretykiem

Z wzajemnoscia. Kto naucza ze poddanie sie Jezusowi jako Panu przed dostapieniem zbawienia - jest konieczne do otrzymania zbawienia - uczy bledu, bo zbawienie jest darmo z Laski Bozej:
I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,(Rzym. 3:24)

Czyli tym samym rozwiales moje watpliwosci - od dzis ty mnie musisz uwazac za heretyka a ja Ciebie. Bo nie ma mozliwosci kompromisu w temacie ewangelii.
A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. (Dz.Ap. 16:31)

I jesli Twoje zdanie to esencja nauczania JFM - to do jednego punktu mnie przekonales - i przyznaje Tobie niniejszym punkt pomocy za rozwianie watpliwosci w tym temacie. Dziekuje.
Puritan pisze:Sprostowanie:
John MacArthur twierdził kiedyś, że Jezus, będą od zawsze równy Ojcu, Synem zaś stał się w momencie wcielenia. Sam dokładnie nie wiem co oznacza, że Jezus był "przedwiecznym Synem Ojca," ponieważ jak wiemy Jezus nie powstał od Ojca ale współistniał z Nim od zawsze. Błąd MacArthur'a polegał w nazewnictwie, a nie w esencji nauczania o Trójcy. Poza tym, od wielu lat, używa on poprawnego słownictwa odnośnie Syna Bożego.

Dziekuje - dokladnie to mialem na lysli w tych punktach - wiec Twoje uzupelnienie traktuje jako wartosciowy wklad w dopomozenie przedstawienie tego co wlasnie mialem na mysli. Dodajmy, ze nie odcial sie od lat gdy odbieral Jezusowi Synostwo. A kto nie ma Syna nie ma tez i Ojca - wiec tamte lata nalezy uznac jako trwanie w nauczaniu bledu tozsamego z nauczaniem Jehovah Witneses czy podobnie 'biblijnych' grup.
Puritan pisze:John MacArthur głosi niestrudzenie biblijną naukę, wyjaśnia, że o ekumenizmie z Kościołem Katolickim nie może być mowy, srogo piętnuje herezje głoszone przez charyzmatyków,
sparafrazuje:
TS pisze:Towarzystwo Straznica głosi niestrudzenie biblijną naukę, wyjaśnia, że o ekumenizmie z Kościołem Katolickim nie może być mowy, srogo piętnuje herezje głoszone przez charyzmatyków,
czyz nie? ktory z kultow gloszacych falszywa nauke nie czyni tego? niewiele.
fantomik pisze:Coś się Chrześcijanin uparł widocznie.

Dalem INNE - wpisalem jako 4 opcje zanim kliknalem wyslij - wiec nie wiem dlaczego ostatnia opcja sie nie pojawila, poza tym nawet bez inne - te trzy odpowiedzi w zasadzie pokrywaja wszystkie mozliwe odpowiedzi, a bawienie sie w odcienie znaczeniowe wyrazow nie ma sensu - albo nauczanie jest OK - albo nie.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 gru 2008, 13:40

chrzescijanin pisze:
Puritan pisze:Oczywiście, że poddanie się Jezusowi jako Panu jest niezbędne do zbawienia. Kto twierdzi inaczej jest heretykiem

Z wzajemnoscia. Kto naucza ze poddanie sie Jezusowi jako Panu przed dostapieniem zbawienia - jest konieczne do otrzymania zbawienia - uczy bledu, bo zbawienie jest darmo z Laski Bozej:
I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,(Rzym. 3:24)

Czyli tym samym rozwiales moje watpliwosci - od dzis ty mnie musisz uwazac za heretyka a ja Ciebie. Bo nie ma mozliwosci kompromisu w temacie ewangelii.
A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. (Dz.Ap. 16:31)

I jesli Twoje zdanie to esencja nauczania JFM - to do jednego punktu mnie przekonales - i przyznaje Tobie niniejszym punkt pomocy za rozwianie watpliwosci w tym temacie. Dziekuje.


Ależ proszę.
Widać jak wybiórczo traktujesz Słowo Boże nawet we fragmencie który podałeś:
A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. (Dz.Ap. 16:31)

Uwierzenie w innego Jezusa (który np. nie jest Panem) nie daje zbawienia.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 gru 2008, 14:41

chrzescijanin pisze:
Puritan pisze:Oczywiście, że poddanie się Jezusowi jako Panu jest niezbędne do zbawienia. Kto twierdzi inaczej jest heretykiem

Z wzajemnoscia. Kto naucza ze poddanie sie Jezusowi jako Panu przed dostapieniem zbawienia - jest konieczne do otrzymania zbawienia - uczy bledu, bo zbawienie jest darmo z Laski Bozej:
Drodzy bracia, wpadacie w pułapkę teologiczną, nie zatrzymujecie sie w swoich tezach na faktach ale próbujecie rozważać cos co jest duchowe, zakryte i należy do prywatnej relacji dwóch osób : grzesznika i Boga. Próbujecie dociekać w którym momencie odbywa się zbawienie; w chwili uwierzenia czy w chwili zaufania Bogu. A ja dodam trzecie pytanie ile aniołów zmieści się na główce szpilki.
Znowu próbujecie sformalizować coś co jest zakryte dla człowieka, próbujecie ustalić kiedy pieczątka religii przybije akt ułaskawienia grzesznika. To nie jest takie jasne jak wam się wydaje, popatrzcie na swoje wnętrze i oceńcie jak zbawienie się w was realizowało. To wielce skomplikowany duchowy proces, zakryty przed ludźmi z zewnątrz, a i nam, których dotyczy nie całkiem jasny.
Zbawienie to nie jest wypełnienie duchowego druku HPX/NIEBO-2008-Turbo w postaci modlitwy, albo jakiegoś aktu wyznania. Zbawienie odbywa się z Bożej inicjatywy, jest w Bogu i my możemy tylko obserwować efekty zbawienia: zmienione myślenie, poddawanie się działaniu Ducha Świętego, jednak w jakiś sposób Bóg w naszym sumienu stawia nas przed decyzją poddać się albo nie działaniu Bożemu. Ale i tą pozytywną decyzję sprawia Bóg, a co z tymi którzy mówią NIE? To jest tak wzniosłe i niezrozumiałe, że rozgrzebywanie tego uważam osobiście za pewien nietakt w stosunku do Boga. To jest tak jak we fragmencie ew. Jana który niedawno cytowałem "a co z nim... a tobie co ci do tego? Ty chodź za mną...".
Jeszcze raz nawołuję, bracia, żebyście nie uprawiali w teologii scholastyki, to zawsze zaprowadzi was do podziałów i złego myślenia. Nie opierajcie się też o nazwiska ale o Biblię. Ja nie jestem apollosowy, albo kefasowy ale jestem Chrystusowy i zapewne wy też :)
Sama ankieta nic nie wniesie dobrego, uważam ją i jej podobne za zbędne. Można dyskutować o doktrynach które ktoś głosi, ale żeby robić jakieś ogólne sądy... to troche za daleko.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 gru 2008, 19:18

KAAN pisze:[...]Zbawienie to nie jest wypełnienie duchowego druku HPX/NIEBO-2008-Turbo w postaci modlitwy, albo jakiegoś aktu wyznania. Zbawienie odbywa się z Bożej inicjatywy, jest w Bogu i my możemy tylko obserwować efekty zbawienia: zmienione myślenie, poddawanie się działaniu Ducha Świętego, jednak w jakiś sposób Bóg w naszym sumienu stawia nas przed decyzją poddać się albo nie działaniu Bożemu.[...]

Dokładnie tak Bracie -- Bóg sprawia i chcenie i wykonanie i sam w swoich obietnicach powiedział, że Będzie im Bogiem, a Oni będą Mu ludem. Tutaj nie ma, że tylko niektórzy będą mu ludem, a inni zwyczajnie dostają "licencję na grzeszenie". Już w momencie Zbawienia Jezus Chrystus staje się Panem i nas i naszego życia gdyż drogo nas kupił. Nawet jeśli wcale dla nas z początku to tak nie wygląda -- ale z czasem się to okazuje. Właśnie dlatego tyle z drżeniem przekazanych nakazów abyśmy sami siebie sprawdzali. Bo bez uświęcenia nikt nie ujrzy Boga. Ten akurat temat mi osobiście bardzo leży na sercu i nie liczy się dla mnie, że ktoś sobie czyni z niego kamienie do rzucania w innych -- doktryna Regeneracji (Uświęcenia) jest zbyt cenna i powinna być taką dla każdego. Zresztą cały jeden list Apostoła Jana został napisany właśnie o niej. Z niej to płynie największa Pewność Zbawienia dla Bożego Dziecka. Czy obrzezanie, czy nieobrzezanie, pokropienie wodą czy zmówiona na szybko modlitwa -- nic się nie liczy -- tylko Nowe Stworzenie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 22:52

Puritan pisze:nawet we fragmencie który podałeś:
Cytat:
A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. (Dz.Ap. 16:31)

Uwierzenie w innego Jezusa (który np. nie jest Panem) nie daje zbawienia

Czy rowniez (konsekwentnie):
Uwierzenie w innego Jezusa (który np. nie jest Synem) nie daje zbawienia?

Co do
A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. (Dz.Ap. 16:31)
to oczywiste, ze wpisujesz w te slowa tresc ktorej nie przekazywali Pawel z Sylasem i tresc ktorej nie uslyszal straznik wiezienny.
Czym innym jest uznanie Jezusa za Pana a czym innym uznanie Panowania Jezusa - czego uczy Lordship Salvation - wiec ta Twoja uwaga to kolejna tania sztuczka slowna.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 gru 2008, 23:00

Chrześcijaninie -- wiesz czego tak naprawdę bronisz? Nieodrodzonych ludzi, którzy jak najbardziej chcą dostać się do Nieba ale nie chcą tam Boga. Bo nie chcą go jako swojego władcy -- sami sobie chcą być władcami. Ale Chrystus wykupił dla siebie lud. Wiesz co Chrystus mógłby Tobie powiedzieć w momencie przyjścia do Twojego domu (hipotetycznie rzecz jasna)? Powiedziałby: To wszystko jest moje, z Tobą również. A ty padłbyś mu do Jego Świętych Stóp i oddałbyś mu cześć. Jestem o tym po prostu przekonany. Kto nie ma Ducha Chrystusowego ten nie jest Jego, a jak już masz Ducha, to jesteś równocześnie Jego Świątynią -- należysz do niego. Każdy kto należy do Chrystusa, to należy do Chrystusa. A nie, że wcale nie należy ale uważa się za Zbawionego.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 23:09

Puritan pisze:też przez wiarę w prawdziwego Jezusa, to znaczy tego który jest Panem, a nie jedynie zbawicielem

ktory jest SYNEM tez? czy nie?
Bo tu zdaje sie jestes zwolennikiem podwojnych standardow, inaczej nalezaloby uznac, ze ktos kto nie ma Syna nie ma tez i Ojca - czyli zbawiony nie jest.
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (1 Jan. 2:23)
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. [1 Jan. 2:22]
a wiadomo, ze na pewno ten kogo Pismo nazywa antyChrystem (czyli ktos kto poddaje w watpliwosc Ojca i Syna) - raczej nie jest wzorem do nasladowania
Puritan pisze:nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

to wyjasnia kiedy jest to dopiero mozliwe - w Duchu Swietym, niezregenerowany grzesznik tego nie powie - zydowska basn o Lordship Salvation nalezy odeslac tam gdzie jej miejsce - do bajek.
Puritan pisze:ty robisz krecią robotę chrześcijaństwu osądzając biblijnych nauczycieli jako "oszustów religijnych sprowadzających ludzi do piekła"

Jesli Biblia okresla antychrystem kogos kto poddaje w watpliwosc Ojca i Syna - to nie obchodzi mnie opinia oszukanych przez antychrysta.
Jesli przed wcieleniem Jezus nie byl Synem - to Ojciec byl Ojcem??
Jesli przed wcieleniem Syn nie byl Synem - to Kaznodzieja zapytalby czy znasz imie Jego Syna?
Czy Psalm 2 nawolywalby do oddania holdu Synowi?
Twoj idol gorsza rzecz robi teraz - twierdzac ze to "niewielka" pomylka - skoro Biblia nazywa taki poglad antychrystusowym
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (1 Jan. 2:23)
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. [1 Jan. 2:22]


A wnioski o Johnie F. MacArthurze sa takie ze jest nieswiadomy tego ze cale lata jego "sluzby" kiedy nie uznawal Syna (i nie uznawal Ojca - bo czyz Ojciec byl Ojcem bez Syna?) - ze Biblia uznawala go w tym czasie za antyChrysta

Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. (1 Jan. 2:23)
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. [1 Jan. 2:22]


fantomik pisze:Chrześcijaninie -- wiesz czego tak naprawdę bronisz? Nieodrodzonych ludzi, którzy jak najbardziej chcą dostać się do Nieba ale nie chcą tam Boga.

Chyba miales zaadresowac do Puritanina - antyChrysta (tak o tych co nie uznaja Syna i Ojca Biblia pisze) zamiast okreslic jak Biblia - broni.

Dla mnie ktos kto nie uznaje Syna i Ojca jest za Biblia antyChrystem

Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (1 Jan. 2:23)
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. [1 Jan. 2:22]


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 23:10

fantomik pisze:Wiesz co Chrystus mógłby Tobie powiedzieć w momencie przyjścia do Twojego domu (hipotetycznie rzecz jasna)? Powiedziałby: To wszystko jest moje, z Tobą również.

Wiem.
Ale co to zmienia - w temacie JFM?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 gru 2008, 23:20

chrzescijanin pisze:Chyba miales zaadresowac do Puritanina - antyChrysta (tak o tych co nie uznaja Syna i Ojca Biblia pisze) zamiast okreslic jak Biblia - broni.

Napisz te zdanie językiem dla mnie zrozumiałym proszę.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości