Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 21 kwie 2018, 10:14

Ateiści twierdzą i do niedawna uczyli w szkołach (może nadal uczą wasze dzieci), że dziecko człowieka w łonie matki nie jest człowiekiem. Według nich płód człowieka jest 'rybką', 'fasolką', 'żabką', ale nie człowiekiem.

Zastanówcie się: Co kobieta w ciąży, właścicielka i budowniczy swojego np zakładu produkcyjnego powiedziałaby pracownikom zatrudnionym w jej zakładzie: Tylko ja jestem właścicielką i dyrektorem zakładu. Czy powiedziałaby; ja jestem właścicielką, dyrektorem, budowniczym i moje dziecko. Będąc w ciąży nic nie mówiłaby o tym, że jej dziecko będzie współwłaścicielem i na pewno nie mówiłaby, że ono jest dyrektorem.
Powiedziałaby tylko prawdę; że to ona sama jedna ten zakład założyła, że jest jego jedyną właścicielką i jest jedynym dyrektorem. O dziecku nic by nie wspominała.
Dlaczego nic by o swoim dziecku nie wspomniała? Czy dla tego, że ono jest 'rybką'? Nie! Nie dlatego, że jest 'rybką' a nie człowiekiem, tylko dlatego że ono się jeszcze nie narodziło.
Podobnie było z Panem Bogiem gdy stwarzał świat. On powiedział przez Izajasza Iz.44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? " nic nie wspominając o swoim Synu podobnie jak kobieta z podanego przykładu nic nie mówi o swoim dziecku.
Pan Bóg, podobnie do tej kobiety, był tak jakby w ciąży. W nim, w głębokościach jego Ducha, był Syn Boży o którym nikt nie wiedział. Ew.Jana 1,18: " Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. " i z tego powodu Pan Bóg nic nie musiał mówić o swoim Synu, który według jego planu miał być objawiony dopiero u końca dziejów świata.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 23 lip 2021, 10:47

Dlaczego Bóg Jahwe mówi takie słowa: Iz.44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? " skoro cały świat został stworzony przez Syna Bożego?
Bóg Jahwe wiedział, że przez Jezusa świat został stworzony (Hebr.1,2), a jednak milczy o tym?

W liście do Kolosan 1,16 jest powiedziane że w Jezusie, w Nim, zostało stworzone wszystko. Co to znaczy, że w Nim? Paweł w Dz.Ap.17,28 mówi o Bogu: "Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy..." A więc całe stworzenie wraz z planetami , gwiazdami, z całym kosmosem, znajduje się w Duchu Boga, który według Kolosan 1,16; jest Panem Jezusem Chrystusem.
A co Bóg Jahwe mówi o sobie? Przez proroka Jeremiasza, tak mówi: Jer.23,24 (Biblia Pierwszego Kościoła w tłumaczeniu ks.Remigiusza Popowskiego):

"Czyż nie wypełniam sobą nieba i ziemi? - mówi Jahwe"

Co więc Bóg Jahwe mówi o Jezusie swoim synu? Mówi coś takiego: Czyż to nie ja jestem Synem Bożym Jezusem Chrystusem?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 23 lip 2021, 11:16

Jeremiasz pisze:Dlaczego Bóg Jahwe mówi takie słowa: Iz.44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? " skoro cały świat został stworzony przez Syna Bożego?
Bóg Jahwe wiedział, że przez Jezusa świat został stworzony (Hebr.1,2), a jednak milczy o tym?
Nie milczy, objawienie ST mówi o Panu Jezusie zanim narodził się na ziemi w ciele ludzkim. Jest przedstawiony jako Bóg jedyny, ten JHVH, który stworzył wszystko i nikt z powodu grzechu nie może Go oglądać twarzą w twarz, a jednak rozmawiał z Abrahamem, Adamem a nawet Kainem - upadłym człowiekiem. Tą osobą był Pan Jezus, bo tylko Syn Boży jest pośrednikiem między Ojcem i człowiekiem.
Jeremiasz pisze:W liście do Kolosan 1,16 jest powiedziane że w Jezusie, w Nim, zostało stworzone wszystko. Co to znaczy, że w Nim? Paweł w Dz.Ap.17,28 mówi o Bogu: "Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy..." A więc całe stworzenie wraz z planetami , gwiazdami, z całym kosmosem, znajduje się w Duchu Boga, który według Kolosan 1,16; jest Panem Jezusem Chrystusem.
A co Bóg Jahwe mówi o sobie? Przez proroka Jeremiasza, tak mówi: Jer.23,24 (Biblia Pierwszego Kościoła w tłumaczeniu ks.Remigiusza Popowskiego):

"Czyż nie wypełniam sobą nieba i ziemi? - mówi Jahwe"

Co więc Bóg Jahwe mówi o Jezusie swoim synu? Mówi coś takiego: Czyż to nie ja jestem Synem Bożym Jezusem Chrystusem?
Tak mówi, Pan Jezus to ten sam Bóg JHVH z objawienia ST.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 24 lip 2021, 05:43

Iz.44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? "

Jezus był obok Ojca w czasie stwarzania świata, lecz Bóg mówi o Jezusie: To ja jestem, to ja wypełniam sobą całą ziemię i niebo (Jer.23,24; Kol.1,16).
Jest tu mowa o stu procentowa tożsamość Boga Ojca i Syna Bożego. W czasie ukrzyżowania Jezusa jest przedstawiona stu procentowy rozdział między Ojcem a Synem: Ew.Mat.27,46: "...Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 24 lip 2021, 21:40

Jeremiasz pisze:Jest tu mowa o stu procentowa tożsamość Boga Ojca i Syna Bożego. W czasie ukrzyżowania Jezusa jest przedstawiona stu procentowy rozdział między Ojcem a Synem:...
Tak, dokładnie tak, Pan Jezus będąc na ziemi był jednocześnie prawdziwym Bogiem i prawdziwym czlowiekiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Albertus » 25 lip 2021, 00:05

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Jest tu mowa o stu procentowa tożsamość Boga Ojca i Syna Bożego. W czasie ukrzyżowania Jezusa jest przedstawiona stu procentowy rozdział między Ojcem a Synem:...
Tak, dokładnie tak, Pan Jezus będąc na ziemi był jednocześnie prawdziwym Bogiem i prawdziwym czlowiekiem.


A teraz już nie jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 25 lip 2021, 08:04

Albertus pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Jest tu mowa o stu procentowa tożsamość Boga Ojca i Syna Bożego. W czasie ukrzyżowania Jezusa jest przedstawiona stu procentowy rozdział między Ojcem a Synem:...
Tak, dokładnie tak, Pan Jezus będąc na ziemi był jednocześnie prawdziwym Bogiem i prawdziwym czlowiekiem.


A teraz już nie jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem?


Ciekawe pytanie? Prawdziwym Bogiem Jezus zawsze był 1 Jana 5,20: "...On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym."
Prawdziwym człowiekiem Bóg stał się na krótko 1 Tym.3,16: "...Ten, który objawił się w ciele,..."

A czy teraz jest prawdziwym człowiekiem? Nie, w tej chwili Jezus nie jest prawdziwym człowiekiem z krwi i z kości, bo ma przemienione ciało w duchowe ciało, na wzór ciała Boga Ojca. W tej chwili, czyli po zmartwychwstaniu, Jezus wrócił do swojej chwały i jego ciało uległo przemianie w nieśmiertelne, nieskazitelne, uwielbione duchowe ciało 1 Tym 3,16: "...wzięty został w górę do chwały. " oraz Obj.Jana 1,12-16: "...ujrzałem siedem złotych świeczników, (13) a pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem; (14) głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty, (15) a nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód. (16) W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku. "


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 25 lip 2021, 08:24

Jeremiasz pisze:Iz.44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? "

Jezus był obok Ojca w czasie stwarzania świata, lecz Bóg mówi o Jezusie: To ja jestem, to ja wypełniam sobą całą ziemię i niebo (Jer.23,24; Kol.1,16).
Jest tu mowa o stu procentowa tożsamość Boga Ojca i Syna Bożego. W czasie ukrzyżowania Jezusa jest przedstawiona stu procentowy rozdział między Ojcem a Synem: Ew.Mat.27,46: "...Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"


Należy jednak też powiedzieć, że pełnia rozdziału Boga Wszechmogącego na Ojca i Syna dokonała się na początku prawieków, przed stworzeniem świata Księga Micheasza 5,1: "Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych."

Mimo to, że nastąpił pełny rozdział Boga Wszechmogącego na Ojca i Syna, a raczej właśnie dlatego, że to jeden Bóg się rozdzielił na Ojca i Syna, Bóg Ojciec mówi o Synu Jer.23,24: "...Czyż nie wypełniam sobą nieba i ziemi? - mówi Jahwe." (Kol.1,16) uznając tym samym Syna za siebie samego.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Albertus » 25 lip 2021, 08:55

Jeremiasz pisze:
Albertus pisze:
KAAN pisze:Tak, dokładnie tak, Pan Jezus będąc na ziemi był jednocześnie prawdziwym Bogiem i prawdziwym czlowiekiem.


A teraz już nie jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem?


Ciekawe pytanie? Prawdziwym Bogiem Jezus zawsze był 1 Jana 5,20: "...On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym."
Prawdziwym człowiekiem Bóg stał się na krótko 1 Tym.3,16: "...Ten, który objawił się w ciele,..."

A czy teraz jest prawdziwym człowiekiem? Nie, w tej chwili Jezus nie jest prawdziwym człowiekiem z krwi i z kości, bo ma przemienione ciało w duchowe ciało,[/b]


Czyżby ludzie po zmartwychwstaniu którzy będą mieć duchowe, przemienione ciała przestawali być przez to prawdziwymi ludźmi? ( 1Kor15:35-54)

Oczywiście ze nie.

I Chrystus nadal jest prawdziwym Człowiekiem i jako taki powróci w chwale i mówi o tym jasno Pismo:

Mt25:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Albertus » 25 lip 2021, 10:28

Poza tym:

1Tym2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 25 lip 2021, 19:56

Albertus pisze:A teraz już nie jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem?
Teraz jest Bogiem i zmartwychwstałym człowiekiem, nie jest taki jak ktokolwiek z nas, bo my nie dostąpiliśmy jeszcze zmartwychwstania. Dopiero wtedy gdy zmartwychwstaniemy będziemy podobni do zmartwychwstałego Pana Jezusa. Kiedy Pan Jezus chodził po ziemi był taki sam jak my jako człowiek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 25 lip 2021, 19:58

Jeremiasz pisze:... bo ma przemienione ciało w duchowe ciało, na wzór ciała Boga Ojca...
Nie ma takiego świadectwa w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Albertus » 25 lip 2021, 20:24

KAAN pisze:
Albertus pisze:A teraz już nie jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem?
Teraz jest Bogiem i zmartwychwstałym człowiekiem, nie jest taki jak ktokolwiek z nas, bo my nie dostąpiliśmy jeszcze zmartwychwstania. Dopiero wtedy gdy zmartwychwstaniemy będziemy podobni do zmartwychwstałego Pana Jezusa. Kiedy Pan Jezus chodził po ziemi był taki sam jak my jako człowiek.


Zgadza się jest zmartwychwstałym Człowiekiem ale Człowiekiem.

Prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 26 lip 2021, 05:42

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:... bo ma przemienione ciało w duchowe ciało, na wzór ciała Boga Ojca...
Nie ma takiego świadectwa w Biblii.


1Moj.1,26: "Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz,..."

Czyli na ziemi Jezus miał ludzkie ciało z krwi i z kości i był obrazem Boga Ojca, ale po zmartwychwstaniu już nie jest w pełni obrazem Boga? Czy po zmartwychwstaniu nie ma takiego ciała jakie ma Bóg Ojciec? Ja wiem, że Jezus ma takie samo uwielbione ciało duchowe jakie ma jego Ojciec.



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości