Nakrycia głowy

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 maja 2013, 22:31

jonatan pisze:czemu kilka postów wcześniej piszesz że apostoł Paweł pisząc o nakrywaniu głów głosił im zakon?

Nie napisałam tak.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 01 maja 2013, 23:26

Piotrek. pisze:Gdzie ja napisałem , że kobieta w nakryciu głowy wygląda jak prostytutka ? :eek: Chyba wyrwałeś coś z kontekstu albo przeinaczyłeś.

jonatan pisze:Doucz się historii a potem zacznij pisać konkretnie i z sensem, bo póki co to nie ma najmniejszego sensu co produkujesz w tym temacie.


Z reguły mówiący denerwuje się , kiedy wie , że ciężko mu obronić swoje zdanie albo zaczyna w nie powątpiewać.


Przepraszam, źle zrozumiałem. Nie denerwuję się, tylko to jest rozbrajające jak ktoś manipuluje historią aby wykazać prawdziwość swoich własnych dywagacji. Z tymi prostytutkami to oczywiście ściema, wystarczy na prawdę zasięgnąć trochę głębiej w historię Koryntu. Ponadto - wierzę że Pismo Święte jest w stanie obalić najbardziej szemrane argumenty swoją prostotą i ponadczasowym przesłaniem.


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,
wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.
Ml 3:20
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 maja 2013, 09:36

jj pisze:
Nie zrozumiales powodu, dla ktorego Pawel kaze kobiecie nakrywac glowe. To nie ma cin wspolnego z "kwestia kulturowa":

(3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(1 list do Koryntian 11:3, Biblia Warszawska)


To jest powod.


chyba jednak nie :)

(10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Względem sa wysłannicy bracie a nie głowa :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 maja 2013, 09:51

jonatan pisze:
Piotrek. pisze:Gdzie ja napisałem , że kobieta w nakryciu głowy wygląda jak prostytutka ? :eek: Chyba wyrwałeś coś z kontekstu albo przeinaczyłeś.

jonatan pisze:Doucz się historii a potem zacznij pisać konkretnie i z sensem, bo póki co to nie ma najmniejszego sensu co produkujesz w tym temacie.


Z reguły mówiący denerwuje się , kiedy wie , że ciężko mu obronić swoje zdanie albo zaczyna w nie powątpiewać.


Przepraszam, źle zrozumiałem. Nie denerwuję się, tylko to jest rozbrajające jak ktoś manipuluje historią aby wykazać prawdziwość swoich własnych dywagacji. Z tymi prostytutkami to oczywiście ściema, wystarczy na prawdę zasięgnąć trochę głębiej w historię Koryntu. Ponadto - wierzę że Pismo Święte jest w stanie obalić najbardziej szemrane argumenty swoją prostotą i ponadczasowym przesłaniem.


Prównajmy :)

(16) A jeśli się komuś wydaje, że może się upierać przy swoim, niech to robi, ale my takiego zwyczaju nie mamy ani też zbory Boże.

To nie było ich "współetosem" - czy jest to prawo ?
Bynajmniej :/

Paweł ukazał jak powinno byc ale nie jest to prawo. Nie powinniśmy się o to kłócić :/
Kto chce się kłocic niech sie spiera :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 02 maja 2013, 11:41

Dokładnie. Paweł jasno daje do zrozumienia, że kto nie chce, ten nie musi tego robić, ale zbory Boże będą tego przestrzegać.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 maja 2013, 11:56

Effata pisze:Dokładnie. Paweł jasno daje do zrozumienia, że kto nie chce, ten nie musi tego robić, ale zbory Boże będą tego przestrzegać.


Tak samo jak pokarmówi i innych spraw.
Jest to bardziej zwrócenie uwagi na innych ( anioły / ludzie ) niz jakieś istotowe znaczenia tej sprawy :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 maja 2013, 14:05

Lash pisze:
jj pisze:
Nie zrozumiales powodu, dla ktorego Pawel kaze kobiecie nakrywac glowe. To nie ma cin wspolnego z "kwestia kulturowa":

(3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(1 list do Koryntian 11:3, Biblia Warszawska)


To jest powod.


chyba jednak nie :)

(10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Względem sa wysłannicy bracie a nie głowa :)
chyba jednak nie .Powodem jest poddanie :) A poddanie to wyraz milosci, co pokazal Pan Jezus .


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 maja 2013, 14:20

jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Nie zrozumiales powodu, dla ktorego Pawel kaze kobiecie nakrywac glowe. To nie ma cin wspolnego z "kwestia kulturowa":

(3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(1 list do Koryntian 11:3, Biblia Warszawska)


To jest powod.


chyba jednak nie :)

(10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Względem sa wysłannicy bracie a nie głowa :)
chyba jednak nie .Powodem jest poddanie :) A poddanie to wyraz milosci, co pokazal Pan Jezus .


Ja widzę napisane coś innego.
Poddanie nie jest powodem skoro mamy to czynić ZE WZGLĘDU NA ANIOŁÓW.


Zawystydzanie głowy jest tym samym co tu:
(22) Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? 1 kor 11

(4) Gdyby bowiem przybyli ze mną Macedończycy i gdyby stwierdzili, żeście nie przygotowani, zawstydzilibyśmy się my - nie chcę już mówić, że i wy - z powodu takiego stanu rzeczy. 2 kor 9


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 maja 2013, 14:47

Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Nie zrozumiales powodu, dla ktorego Pawel kaze kobiecie nakrywac glowe. To nie ma cin wspolnego z "kwestia kulturowa":

(3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(1 list do Koryntian 11:3, Biblia Warszawska)


To jest powod.


chyba jednak nie :)

(10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Względem sa wysłannicy bracie a nie głowa :)
chyba jednak nie .Powodem jest poddanie :) A poddanie to wyraz milosci, co pokazal Pan Jezus .


Ja widzę napisane coś innego.
Poddanie nie jest powodem skoro mamy to czynić ZE WZGLĘDU NA ANIOŁÓW.


Zawystydzanie głowy jest tym samym co tu:
(22) Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? 1 kor 11

(4) Gdyby bowiem przybyli ze mną Macedończycy i gdyby stwierdzili, żeście nie przygotowani, zawstydzilibyśmy się my - nie chcę już mówić, że i wy - z powodu takiego stanu rzeczy. 2 kor 9
Kobieta nakrywa glowe na znak poddania. Co jest powodem nakrywania glowy?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 maja 2013, 15:13

jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:
jj pisze:
Nie zrozumiales powodu, dla ktorego Pawel kaze kobiecie nakrywac glowe. To nie ma cin wspolnego z "kwestia kulturowa":

(3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(1 list do Koryntian 11:3, Biblia Warszawska)


To jest powod.


chyba jednak nie :)

(10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Względem sa wysłannicy bracie a nie głowa :)
chyba jednak nie .Powodem jest poddanie :) A poddanie to wyraz milosci, co pokazal Pan Jezus .


Ja widzę napisane coś innego.
Poddanie nie jest powodem skoro mamy to czynić ZE WZGLĘDU NA ANIOŁÓW.


Zawystydzanie głowy jest tym samym co tu:
(22) Czyż nie macie domów, aby tam jeść i pić? Czy chcecie znieważać Boże zgromadzenie i zawstydzać tych, którzy nic nie mają? Cóż wam powiem? 1 kor 11

(4) Gdyby bowiem przybyli ze mną Macedończycy i gdyby stwierdzili, żeście nie przygotowani, zawstydzilibyśmy się my - nie chcę już mówić, że i wy - z powodu takiego stanu rzeczy. 2 kor 9
Kobieta nakrywa glowe na znak poddania. Co jest powodem nakrywania glowy?
poddanie ze względu na aniołów :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 02 maja 2013, 16:32

asia10090 pisze:piotrek jesli kobieta modli sie nap w autobusie czy w innym miejscu nie majac nakrytej glowy to nie oznacza to ze ta modlitwa nie zostanie wysluchana


Czym (poza miejscem i formą) różni się modlitwa w autobusie od modlitwy w zborze , że kobieta nie musi podczas jej nakrywać głowy ? Jestem pewien , że ta pierwsza w niczym nie ustępuje tej drugiej , więc dlaczego przemawiając za nakryciem , uważasz , że niektóre sytuacje zwalniają z tej reguły ?

Gdyby chcieć wprowadzić ją w 100% w życie , żylibyśmy nie w Polsce , a w Arabii Saudyjskiej.


asia10090
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2013, 09:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: asia10090 » 02 maja 2013, 17:44

sa miejsca i chwile ze nie mam przy sobie nic czym bym mogła nakryc glowe i wtedy nie rezygnuje z modlitwy tylko modle sie i wierze ze Pan mnie wysłucha a Polska nigdy nie stanie sie tak jak Arabia w kwesti nakryć glowy bo by wszyscy Polacy musieli sie nawrocic i postepowac wedlug tego co głosi Słowo Boże;)


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 02 maja 2013, 17:56

asia10090 pisze:sa miejsca i chwile ze nie mam przy sobie nic czym bym mogła nakryc glowe i wtedy nie rezygnuje z modlitwy


Wpuściłabyś do zboru kobietę bez nakrytej głowy ? Czy modląc się w swoim pokoju zakładasz jakieś nakrycie ?

No właśnie , czyli wychodzi na to , że owe nakrycie głowy staje się kwestią jedynie drugorzędna , w porównaniu z tym , czego jest ono symbolem.


asia10090
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2013, 09:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: asia10090 » 02 maja 2013, 19:28

tak sie akurat sklada ze jestem jedna z paru kobiet ktora nakrywa glowe w zborze do ktorego chodze inne osoby zaprzestały to robic.uwazam ze kazdy sam bedzie odpowiadał przed Bogiem za swoje zycie wiec nikogo nie zmuszam jezeli ktos nie chce to niech tego nie robi chociaz tak nakazuje biblia tak samo nikt nie musi sie chrzcic jesli nie chce to jest kwestia posłuszenstwa a nie przymusu


Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 02 maja 2013, 22:13

Lash pisze:Prównajmy :)

(16) A jeśli się komuś wydaje, że może się upierać przy swoim, niech to robi, ale my takiego zwyczaju nie mamy ani też zbory Boże.

To nie było ich "współetosem" - czy jest to prawo ?
Bynajmniej :/

Paweł ukazał jak powinno byc ale nie jest to prawo. Nie powinniśmy się o to kłócić :/
Kto chce się kłocic niech sie spiera :/


Skoro od czasów apostolskich do XX wieku przestrzeganie tego przykazania Pańskiego przekazanego przez ap. Pawła przetrwało we wszystkich kręgach chrześcijan, to świadczy o tym że żyjemy w szczególnym okresie historii chrześcijaństwa. Dzisiaj kiedy dyskutuje się ze Słowem Bożym, poddaje jego nauki w wątpliwość, wybiera się co wygodne, a co niewygodne odrzuca, manipuluje się kontekstami kulturowymi (co sprawniejsi manipulatorzy nawet są w stanie na podstawie Biblii udowodnić że homoseksualizm to też kwestia kulturowa i że Biblia na to przyzwala w obecnych czasach). Jeszcze ponad sto lat temu nauczycielom Słowa Bożego nawet się nie śniło że coś takiego będzie mieć miejsce. Obecnie natomiast najbardziej liczący się kaznodzieje na świecie w większości tak manipulują tym co zapisane jest w Biblii, że ciągną za sobą masę ludzi na zwiedzenie.

W kwestii nakrywania głów u kobiet - ja się o to nie spieram, ja tak nauczam na podstawie Słowa Bożego, tak jak jeszcze pół wieku temu w Polsce nauczano we wszystkich denominacjach ewangelicznych i ewangelickich, a także w KRzK. Tym, którzy się spierają są ci, którzy to przykazanie odrzucają. To że odchodzi się od nauk Biblii to nic dziwnego, wszak ten sam ap. Paweł pisał w 2Tym 4:3-4 "Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;". To co widzę i to co czytam w Słowie Bożym dodaje mi otuchy, to jest najlepszy znak że żyjemy w szczególnych czasach. Teologia liberalna od ponad wieku nabiera coraz bardziej w siłę, z każdym dniem przyjście Pańskie po Kościół jest coraz bliżej. Stosuję się więc do dalszego wiersza z tego fragmentu, gdzie ap. Paweł mówi do Tymoteusza "Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją."


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,

wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.

Ml 3:20

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości