Chrzest ogniem

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 sty 2011, 15:57

Grzechy są odpuszczane natomiast ogień doświadczeń to próba która spotyka wierzącego. Jeżeli ktoś buduje ze słomy to dzieło jego zostanie spalone. Jeżeli dziełem są nowi członkowie społeczności to stratę przelicza się na osoby bo Słowo mówi "wy jesteście budowlą". Jeżeli w innym fragmencie ogień oznacza doświadczenia to nie znaczy że tak musi być i tu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 sty 2011, 18:45

Faworyt pisze:Właśnie o to pytam, czy chrzest ogniem jest paleniem grzechów?


Moim zdaniem tez.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 sty 2011, 14:56

Małgorzata pisze:
Faworyt pisze:Właśnie o to pytam, czy chrzest ogniem jest paleniem grzechów?


Moim zdaniem tez.

Lash napisal obok w temacie "Swietymi badzcie":


Próbowanie to oczyszcznie kościoła.
tak samo jak oczyszcza się złoto z naleciałosci innych metali i smieci!

Wypala sie je
wrzuca w ogień ( próba ) i wypala to co nieczyste
ZŁOTO się ostaje
ale nie przestaje byc złotem
jest bardziej czyste!
nie nabywa tez swoich właciwosci poprzez próbę.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 sty 2011, 15:34

Tu jest też mowa o ogniu

3:9 - A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona; wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 15 sty 2011, 18:26

szekspir pisze:1 Piotra 1:7
7 Ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus.
Wydaje mi się, że to o to chodzi - o oczyszczenie nas z brudów. To taki początek.
Natomiast
1 Kor 3:13
13 To wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.
tu jest mowa o sprawdzeniu owoców naszego życia chrześcijańskiego. A to koniec.


Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Faworyt » 21 sty 2011, 15:47

Mam wrażenie, że udało nam się razem ustalić czym jest chrzest ogniem. Czy ktoś z was tego doświadczył osobiście?


Jan 8:32
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 21 sty 2011, 18:49

Jeżeli ogień tu oznaczał by ogień doświadczeń to w jaki sposób rozumieć drugą część zdania

3:17 - W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje i zebrać pszenicę do spichlerza swego, lecz
plewy spali w ogniu nieugaszonym.

Jeżeli plewy są tymi niedobrymi rzeczami które trzeba spalić a pszenicą, co jest wówczas pszenicą i co oznacza to że zostanie ona zebrana do spichlerza?

1:6 - gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
1:7 - a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
1:8 - w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 sty 2011, 12:04

Chcę wierzyć pisze:Jeżeli ogień tu oznaczał by ogień doświadczeń to w jaki sposób rozumieć drugą część zdania

3:17 - W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje i zebrać pszenicę do spichlerza swego, lecz
plewy spali w ogniu nieugaszonym.

Jeżeli plewy są tymi niedobrymi rzeczami które trzeba spalić a pszenicą, co jest wówczas pszenicą i co oznacza to że zostanie ona zebrana do spichlerza?

1:6 - gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
1:7 - a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej,
1:8 - w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.



(6) Weselcie się z tego, mimo że teraz na krótko, gdy trzeba, zasmuceni bywacie różnorodnymi doświadczeniami,
(7) ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus.
(8) Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną,
(9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz.
1 List Piotra 1:6-9


Jakby nie bylo, to ogien czysci.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 sty 2011, 12:09

Faworyt pisze:Mam wrażenie, że udało nam się razem ustalić czym jest chrzest ogniem. Czy ktoś z was tego doświadczył osobiście?


Kazdy musi doswiadczyc chrztu ogniem. To sa te chwile w zyciu wierzacego czlowieka, gdzie juz nic wiecej nie ma, tylko Chrystusa.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 lut 2011, 12:01

3:17 - W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje i zebrać pszenicę do spichlerza swego, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym.

15:6 - Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.

Czy te dwa miejsca mówią o tym samym? W obydwu miejscach mowa jest o spaleniu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Faworyt » 06 lut 2011, 22:50

jj pisze:Kazdy musi doswiadczyc chrztu ogniem. To sa te chwile w zyciu wierzacego czlowieka, gdzie juz nic wiecej nie ma, tylko Chrystusa.

Zgadzam się, ale chodziło mi o konkretne świadectwa.


Jan 8:32
Nickless
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2014, 22:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest ogniem

Postautor: Nickless » 28 wrz 2015, 17:27

Todd White naucza - nie wprost, ale ze swoich doświadczeń - że chrzest Duchem Świętym i chrzest ogniem to dwie osobne rzeczy. Więcej, to dwie osobne moce. Osobno opisuje swój chrzest Duchem Świętym, gdy został napełniony Jego mocą, a jako kompletnie oddzielne, pojedyncze wydarzenie (nie proces, czy ciąg zdarzeń) opisuje chrzest ogniem jako napełnienie jakąś odrębną mocą ognia. W tamtym konkretnym momencie, jak mówił, doświadczył gorąca i jakby prąd elektryczny przepływał przez jego ciało wstrząsając nim, a on sam ledwo to wytrzymał. Także po raz pierwszy słyszałem aby ktoś mówił o mocy ognia podczas chrztu jako odrębnej od mocy Ducha Świętego. Głosił też, że każdy z nas musi, oprócz ochrzczeczenia Duchem Świętym zostać ochrzczony ogniem. Czy raczej - specjalną, widowiskową mocą ognia, która ma nas napełnić. Co wy na to?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest ogniem

Postautor: konto skasowane » 28 wrz 2015, 17:45

Super. Tylko, że wcześniej mogłeś przeczytać regulamin i nie odświeżać starych wątków. Na razie tylko pouczenie, bo jesteś nowy. Zamykam.


.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości