Masturbacja

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: treewood » 22 sie 2011, 16:36

Doszukalem sie dwoch interpretacji:
a) grzechem jest masturbacja bo ogolnie jest to pozadliwosc ciala, zla pozadliwosc
b) grzechem sa mysli pozadliwe te zle ale sama masturbacja w sobie nie

O ile interpretacje a) bardzo latwo obalic chocby przytoczony przyklad malzenstwa i mysli pozadliwych w stosunku do zony to juz interpretacja b) jest ciezsza do obalenia i wydaje mi sie byc sluszna.

Jednak tak jak alkohol (choc i tu sa zdania rozne) sam w sobie nie jest zly to moze doprowadzic do pijanstwa i alkoholizmu. Tak samo i masturbacja moze przyczynic sie do uzaleznienia a takze do mysli pozadliwych tych zlych.


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 18 paź 2011, 23:09

hmm...ciekawe.Ja uwazam ze maturbacja jest złem jest zaspokajaniem pozadliwosci ciała z towarzyszacymi im grzesznymi myslami.
Masturbacja w pozyciu małzenskim to ciekawa sprawa...co jesli zasmucisz zone ze sam szybciej dochodzisz obserwuja ja nago,niz gdy stajecie sie jednym ciałem.Co jesli twój członek pzryzwyczai sie do silniejszego scisku,czego skutkiem beda niepełne powolne doznania?
Co jesli ta masturbacja doprowadzi w końcu do podniecania sie własnym ciałem czego skutki moga być bardzo niebezpieczne.?
Co jesli zona walnie focha i stwierdzisz-moge sam ;)?
Czy masturbacja nawet w pozyciu małzenskim nie jest aby napewno forma pewnego skrzywienia,wyuzdania.
Jedno jest pewne nie warto robic tego czego sie nie jest pewnym-bo to grzech.


wibra
Posty: 129
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wibra » 19 paź 2011, 12:06

Mędrek ...hmmm....no i ....podnieciłam się ....czytając Twojego posta :-/ :-/ :-/
Nie chciałam tego a wyszło tak samo :-/ :-/ czy ja tym zgrzeszyłam??
Nie musiałes tak obrazowo opisywać :-P


wibra
Posty: 129
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wibra » 19 paź 2011, 12:07

mendrek pisze:sam szybciej dochodzisz obserwuja ja nago,niz gdy stajecie sie jednym ciałem.Co jesli twój członek pzryzwyczai sie do silniejszego scisku,czego skutkiem beda niepełne powolne doznania?


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 20 paź 2011, 02:10

No i dla tego powinien byc temat osobno dla mesczyzn osobno dla kobiet ;)


Awatar użytkownika
Pekola
Posty: 164
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pekola » 20 paź 2011, 14:25

członek pzryzwyczai sie do silniejszego scisku

To nie trzeba mocno ściskać ^^" Mocny ucisk może spowodować uszkodzenia.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 paź 2011, 15:22

Uwazajcie panowie aby nie zacząć uprawiać "ekshibicjonizmu.."
Nie trzeba opisywac procesów czy szczegółów.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 20 paź 2011, 16:07

A jo... :roll: :lol:


Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 20 lut 2012, 22:10

Puritan pisze:Słuchałem niedawno pewnego chrześcijańskiego kaznodzieję, który uważał, że dziwne jest żeby masturbować się i nie mieć pożądliwych myśli. Ale jak teraz rozumiem, jest możliwe żeby robiąc to nie myśleć o jakiejś kobiecie, a O SOBIE! A więc może zakochać się w sobie i stać się za przeproszeniem gejem.


Można też się masturbować i nie myśleć o niczym :lol:


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 

Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 20 lut 2012, 22:18

Niente pisze:
Puritan pisze:Słuchałem niedawno pewnego chrześcijańskiego kaznodzieję, który uważał, że dziwne jest żeby masturbować się i nie mieć pożądliwych myśli. Ale jak teraz rozumiem, jest możliwe żeby robiąc to nie myśleć o jakiejś kobiecie, a O SOBIE! A więc może zakochać się w sobie i stać się za przeproszeniem gejem.


Można też się masturbować i nie myśleć o niczym :lol:

Z doświadczenia?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 20 lut 2012, 22:24

Niente pisze:
Puritan pisze:Słuchałem niedawno pewnego chrześcijańskiego kaznodzieję, który uważał, że dziwne jest żeby masturbować się i nie mieć pożądliwych myśli. Ale jak teraz rozumiem, jest możliwe żeby robiąc to nie myśleć o jakiejś kobiecie, a O SOBIE! A więc może zakochać się w sobie i stać się za przeproszeniem gejem.


Można też się masturbować i nie myśleć o niczym :lol:


U mężczyzn raczej niemożliwe.


Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 20 lut 2012, 22:25

Riddick pisze:Z doświadczenia?

Mam szeroką wyobraźnię ;-)


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 21 lut 2012, 00:33

Niente pisze:
Puritan pisze:Słuchałem niedawno pewnego chrześcijańskiego kaznodzieję, który uważał, że dziwne jest żeby masturbować się i nie mieć pożądliwych myśli. Ale jak teraz rozumiem, jest możliwe żeby robiąc to nie myśleć o jakiejś kobiecie, a O SOBIE! A więc może zakochać się w sobie i stać się za przeproszeniem gejem.


Można też się masturbować i nie myśleć o niczym :lol:
to zakrawa na zachowanie dziecka z zespolem downa. :-(


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 782
Rejestracja: 23 sty 2011, 00:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Deedee » 24 lut 2012, 12:15

Lord Vajler pisze:
Niente pisze:
Puritan pisze:Słuchałem niedawno pewnego chrześcijańskiego kaznodzieję, który uważał, że dziwne jest żeby masturbować się i nie mieć pożądliwych myśli. Ale jak teraz rozumiem, jest możliwe żeby robiąc to nie myśleć o jakiejś kobiecie, a O SOBIE! A więc może zakochać się w sobie i stać się za przeproszeniem gejem.


Można też się masturbować i nie myśleć o niczym :lol:


U mężczyzn raczej niemożliwe.

U kobiet także :P


Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, nie dająca się kochać.
A w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 11 maja 2012, 10:18

Kamil M. pisze:Mu'at, lo jihje lecha elohim acherim al panaw.


O co dokładnie Ci chodzi?

Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną?

Czyli,że masturbacja może stać się niczym bóg?Chyba się z tym zgodzę. :-)


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości