Frustracja liberalizmem i światem

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
toja123
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Frustracja liberalizmem i światem

Postautor: toja123 » 04 sie 2020, 21:29

Chciałbym się z Wami podzielić narastającą u mnie ostatnio, silną frustracją związaną ze światem pełnym hedonizmu, liberalizmu, "róbta co chceta", rozpasania światopoglądowego itp. Coraz bardziej dostrzegam jak śwoat jest zepsuty i jak bardzo nie jest to moje miejsce. Mocno denerwuje się różnego rodzaju happeningami i działalnością ruchu LGBT, choćby ostatnio zawieszeniem tych flag. Mam wewnętrzną ogromną niechęć do tej otoczki ideologicznej, choć szanuję poszczególne osoby ale nie ich grzech. Tym bardziej że sam wykazuję skłonności homoseksualne, z czym walczę usilnie.
Jestem załamany stanem polskiego społeczeństwa jeśli chodzi o młodych. Większość z nich to zwolennicy lewicy i "postępowego" świata. Widzę w tym poważną degrengoladę, ale wiem że taki czas musi nadejść prędzej czy później.
Po prostu mam dość takiej wizji przyszłości, i wiem że Pan pociesza mnie w tym wszystkim, ale czasem moje myśli są tak gwałtowne, że myślę o popełnieniu samobojstwa w przyszłości, jeśli te tendencje będą się tak mocno nasilały. Jestem coraz większym konserwatystą. Tym bardziej wkurza mnie fakt, że mój kolega jest zafascynowany tym, co się dzieje i przechodzi jak gdyby odwrotny proces - silnie popiera progresywne
lewicowe zmiany w społeczeństwie. On jest nie-chrześcijaninem, ale wiele razy próbowałem głosić mu Ewangelię, bez skutku. Przykro mi, że idzie w takim kierunku, co potęguje tylko moją niechęć do świata i życia.
Proszę o modlitwę przede wszystkim. I dziekuje za przeczytanie posta. Jezus jest Panem!

Pankracy
wyznanie: Prawosławne
Kontaktowanie:

Re: Frustracja liberalizmem i światem

Postautor: Pankracy » 05 sie 2020, 10:33

Nie ma co byc przykro, tak byc musi :) nie kazdy jest czy bedzie chrzescijaninem i nie mozna zmusic do takich czy innych pogladow. Najwazniejsze zeby w kosciele bylo jak nalezy. Bo swiata nje zmienisz :)
W polsce to i tak liberalizm slabiutki ;)

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 sie 2020, 10:44

Pankracy pisze:W polsce to i tak liberalizm slabiutki ;)
Nie jest słabiutki, jest silnie zakorzeniony w praktycznie każdej denominacji.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wyczekujący
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: wyczekujący » 06 sie 2020, 08:02

Samobójstwo nie jest dobrym wyborem...
Bardzo dobrze, jeśli starasz się żyć zgodnie z Bogiem!
Staraj się, ważne byś żałował jeśli zgrzeszysz.
Staraj się nie grzeszyć, ale wiemy że każdy grzeszy, lecz staraj się tego nie robić.
I nie myśl o samobójstwie, proszę
Niech Ci Bóg błogosławi.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”