Związek z niewierzącą/niewierzącym

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
brr700
Posty: 127
Rejestracja: 23 mar 2014, 14:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Związek z niewierzącą/niewierzącym

Postautor: brr700 » 30 wrz 2018, 17:43

Był ktoś kiedyś w takim związku? Jak to wpłynęło na waszą wiarę i życie?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12341
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Związek z niewierzącą/niewierzącym

Postautor: magda » 04 gru 2018, 09:55

Biblia uczy że nie powinno się wiązać z niewierzącą osobą.

2Kor 6:14-16 bw
(14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? (16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.

Jeśli jesteś chrzescijaninem to należysz do ludu Bożego a ta osoba do świata , nie może być związku między takimi osobami. To co trzeba zrobić to spróbować tą osobę nawrócić jesli zobaczysz ze to jej się podoba i chce z tobą rozmawiać o Bogu to ją nawróc a potem mozesz z taka osobą myśleć o zwiazku jeśli jej to nie bedzie sie podobało to jest to osoba nie dla chrześcijanina. Mam dwa przykłady w rodzinie moi synowie nie słuchając Biblii obaj wzięli sobie kobiety katoliczki jeden nawet taką co w połowie ateistka no i on stał sie ateistą, drugi zaczał nawracać ta dziewczynę i po roku ona się ochrzciła i chodzą razem do kościoła jest chrześcijanką. Wiec wszystko zależy od tego na ile ci zależy na Bogu , czy on jest na pierwszym miejscu czy nie sam zdecyduj.
1Kor 7:39 bw "Żona związana jest tak długo, dopóki żyje jej mąż; a jeśli mąż umrze, wolno jej wyjść za mąż za kogo chce, byle w Panu."
Można sie wiązać z kimkolwiek byle to był chrześcijanin czyli w Panu. Nie mylic fałszywych chrześcijan którzy sa w papiestwie , w Marii i inne takie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości