Powołanie w świecie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
brr700
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Powołanie w świecie

Postautor: brr700 » 04 lip 2018, 15:53

Przez Boga nie wiem co mam robić ze swoim życiem. Nie potrafię się zdecydować.
Jak 5 lat temu byłem niewierzący, to decyzję podejmowałem sam. Nie myślałem o tym, czy Bogu się to podoba. Nie brałem tego pod uwagę. Robiłem to na co miałem ochotę. Chodziłem wtedy do szkoły, więc nie musiałem podejmować jako takich decyzji.
Teraz nie mogę się na nic zdecydować. Na to co mam ze sobą zrobić, bo zawsze na końcu głowy siedzi ta nie pewność tego co Bóg ode mnie chce. Co mam wybrać, gdzie pojechać, gdzie pracować, gdzie się rozwijać. Nie wiem co lubię, nie wiem czy powinienem robić to co lubię, czy Bogu się to spodoba. Kompletnie nie wiem czego Bóg ode mnie oczekuje. Teraz czuję się uwiązany, nie wolny. Nie wiem czy tak jest, czy po prostu przez indoktrynację religijną. Jak Wy postępujecie? Macie taki problem?

Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Re: Powołanie w świecie

Postautor: Efendi » 04 lip 2018, 16:03

Nie mam. Bog nas powolal do wolnosci. A powolanie ktore dal wszystkim to isc i byc swiatlem dla swiata i tyle. Mysle ze to nie o to chodzi zeby zastanawiac sie nad kazda minuta zycia co Bog chce w tej minucie z nami zrobic ;) Ale moze sie myle. Ale tak uwazam i tak czynie.

Noemi
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 04 lip 2018, 16:26

brr700 pisze: Teraz czuję się uwiązany, nie wolny. Nie wiem czy tak jest, czy po prostu przez indoktrynację religijną. Jak Wy postępujecie? Macie taki problem?

osobiście nie mam takich wątpliwości , mamy Słowo które jest wskazówką jak mamy postępować ,to jak kodeks drogowy dla kierowcy jesli się do niego stosuje jedzie bezpiecznie tak i my ,jeśli nawet coś nie wyjdzie można zawsze naprawić ,
jak jest z tą religijną indoktrynacja w twoim przypadku możesz trochę więcej napisać

Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lip 2018, 16:42

bardzo ładnie to Efendi okreslił " isc i byc swiatlem dla swiata " bo o to chodzi żyj tak żebys był tym światłem a nie ciemnoscią i zeby ludzie widząc twoje postępowanie widzieli ze nie idziesz drogą taka jak wszyscy a ze jesteś sprawiedliwy, prawdomówny, nie panietasz złego , że jesteś miłosierny ,współczujący , pomagający itp . Miej te cechy Ducha

Ga 5:22-23 bw
(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) Łagodność, wstrzemięźliwość.
Przeciwko takim nie ma zakonu.

Wtedy nie jest ważne gdzie pracujesz gdzie jedziesz itd , unikaj złego swiatowego towarzystwa to unikniesz niemiłych sytuacji . Reszta jest wolnością rób co tylko mozesz dobrego i unikaj zła. a zło to :

Ga 5:20 bw
(20) Bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo,

I módl sie do Boga i pros zeby cie prowadził tam gdzie on chce i tak sie stanie w trudnych sytuacjach zdaj sie na Boga całkiem a on zadziała . Po pewnym czasie zdziwisz się ze on cie juz prowadzi. Że ci blokuje pójście jakas drogą co prowadzi do złego itp ja to zauważyłam w moim życiu. kiedyś robiłam byle co co mi sie wydawało madre ale jak sie zdałam na proawadzaenie Boze to on mnie na prawde prowadzi. Spróbuj sie na niego zdać , zawierzyc mu swoja drogę niech nią kieruje tak jak to robił Dawid

Ps 139:23-24 bw
(23) Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, Doświadcz mnie i poznaj myśli moje! (24) I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, A prowadź mnie drogą odwieczną!

Niech cią Bóg prowadzi.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”