W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
n.ellie
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: n.ellie » 15 maja 2018, 09:57

Nie byłoby problemu, gdyby te nabożeństwo i spotkanie było ku wsparciu w walce z grzechami, ale na stronie organizacji jest jasno napisane, że oni chcą akceptacji związków jednopłciowych w Kościele.
Parafia w Krakowie wystosowała na FB pismo, że rzekomo chcą modlić się tylko o pokój i wolność od przemocy.
To prawda, że wszyscy jesteśmy grzesznikami i każdy może zwrócić się do Jezusa, ale potrzebne jest wezwanie do porzucenia swojego dotychczasowego życia. Domyślam się, że osobie o innej orientacji jest ciężko i takiej trzeba pomóc, ale nie poprzez mydlenie oczu, że Bóg aprobuje związki homo, bo to nie jest prawda. Tak samo przeciw Bożej woli są związki hetero bez ślubu jak i inne grzechy nieczystości. Osoba samotna też może sobie znaleźć wymówkę, że tak potrzebuje bliskości, a nie ma kandydata na męża/żonę, że musi się spełniać w przypadkowych związkach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: KAAN » 15 maja 2018, 12:09

Kitka pisze:pożądliwości - nie tylko uczynek jest grzechem, wystarczy popatrzeć pożądliwie (Mt 5,28)
To prawda, ale należy to podciągnąć pod pewien "uczynek" niespełniony. Czym innym jest sama pokusa np. widok pięknej kobiety, a czym innym jest patrzenie pożądliwe, czyli dopuszczanie myśli "chcę ją mieć" czyli pożądam jej dla siebie, to całkiem inne nastawienie serca i myśli. Idąc ulicą zaskoczy mnie widok pięknej albo wyzywająco ubranej kobiety, ale w tym momencie mogę myśleć dwutorowo, albo patrzę pożądliwie i wtedy grzeszę, albo kierowany duchowym pouczeniem i dojrzałością chrześcijańską patrzę gdzie indziej i odrzucam emocje i myśli związane z naturalnymi instynktami i grzechem zamieszkującym ciało.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”