W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: kontousunięte1 » 14 maja 2018, 13:49

autor: KAAN » dzisiaj, o 12:28

kontousunięte1 pisze:

KAAN pisze:

Justyna pisze:
Modlić się chyba każdy może...

Może, tylko co to da? Pan grzeszników nie wysłuchuje
Ewangelia św. Jana 9:31 Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ale tego, kto jest bogobojny i pełni wolę jego, wysłuchuje.

Dość zaskakujące twierdzenie.

Istotnie, Biblia bywa zaskakująca dla niewierzących.

Twoja postawa do ludzi WIERZĄCYCH i niewierzących jest pełna pychy i znamion nieomylności. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale takie coś nie buduje.
Za takie chrześcijaństwo to ... e tam
Oby grzesznicy (ci których już skazałeś na potępienie) nie wyprzedzili cię, KAAN. Oby. :-(


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: KAAN » 14 maja 2018, 15:06

kontousunięte1 pisze:Twoja postawa do ludzi WIERZĄCYCH i niewierzących jest pełna pychy i znamion nieomylności.
Za "pychę" i osobiste przytyki dostajesz punkt karny[/quote]
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale takie coś nie buduje.
Stwierdzenie, że dla niewierzących Biblia jest zaskoczeniem wcale nie musi ich budować, co mają budować? Więcej grzechu? Budowanie jest dla wierzących, którzy będąc zbawionymi umacniają się w wierze i wzrastają aż do dojrzałości - doskonałości chrześcijańskiej.
kontousunięte1 pisze:Oby grzesznicy (ci których już skazałeś na potępienie) nie wyprzedzili cię, KAAN. Oby. :-(
Nie troluj.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: magda » 14 maja 2018, 15:14

Kościół z którego uciekłam jest też pro homo https://amredeemed.com/signs-of-the-end ... oir-sings/
Teraz wiele sie takich rzeczy bedzie działo bo są czasy ostateczne , nie wolno odstepować od Biblii nawet na krok bo zaczyna sie źle dziać , awet takie niby mało wązne rzeczy jak dopuszczanie kobiet do nauczania i wyswiecanie ich na pastorów i Biskuoów to w końcu przynosi złe rezultaty na grubszą skalę najpierw małe ustepstwo , mała niewiara ze moze to nieważna i potem już kościół leci na całość.

kontousunięte1 pisze:Ewangelia św. Jana 9:31 Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ale tego, kto jest bogobojny i pełni wolę jego, wysłuchuje.

Dość zaskakujące twierdzenie. Może w takim razie w ogóle nie ma sensu się modlić o grzeszników, ani jeśli sami zgrzeszymy, bo i tak odpowiedzi nie będzie. Kto ma prawo się modlić?
Skąd wiemy o co ci ludzie będą się modlić? Może o wyrwanie w tego złego stanu?, ale...Bóg nie wysłucha, bo są grzeszni?
Jakoś pokrętne to...


No i znów atakujesz Bibilę i słowa Boga . To nibt wedłóg ciebie "pokrętne" to akurat słowa Boga a nie ludzkie nauki . Jak można mówić ze sie jest chrzescijaninem a nie uznawać tego co Bóg do człowieka mówi . Nic nie ma pokrętnego w tym co Bóg ustalił , jeśli nie wysłuchuje grzesznika to on zna serce człowieka i jeśli ktos jest takim grzesznikiem co tylko udaje chec nawrócenia i się modli to Bóg nie wysłucha i trzeba to przyjac a nie podważać prawdziwość wersetów z Biblii. chyba sie znów zapędziłaś .
Sprawa homoseksualizmu jest złożona jak uczy Biblia nie jest to tylko zwykły grzech a konsekwencja innych złych cech w człowieku takich jak tu wymienione o których Bóg wie a my mozemy nie wiedzieć bo ludzie maja fałszywe oblicza publicznie i jest w pewnym sensie odtrącenie przez Boga, zezwolenie na takie zachowanie . Nikt nie zna serc ludzi i nikt nie moze osądzać Boga czy to "pokrętnie "nie wysłuchać modlitwy czyjejs czy w porządku .

Rz 1:24-29 bw
(24) Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki.
Amen.
(26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego, obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
(28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;

Słowo Boze jest świete i jeśli ono coś mówi to tak właśnie jest i nikt z ludzi tego podważać nie powinien bi nie zna wszystkich okolicznosci jakie sie złozyły na taka decyzje Boga. Jesli czujesz sie czysta to módl sie o nich, może cie wysłucha ;P XP


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: MrSponge » 14 maja 2018, 17:46

Justyna pisze:Parafia KEA wydała oświadczenie: https://www.facebook.com/parafiaewangel ... aE&fref=nf

Bardzo rozsądne to oświadczenie. Ja zauważam, że w skali grzechów homoseksualizm jest chyba uważany za "najgorszy".
Syn złodziej? Źle... No ale dobrze, że nie homo...

Tymczasem Jezus umarł za homoseksualnych tak samo jak za złodzieja.
Oczywiście trzeba się nawrócić, uznać i wyznać grzech i przyjąć zbawienie z Bożej Łaski i nie grzeszyć więcej, ale względem homoseksualizmu panuje jakieś ciche społeczne przyzwolenie na "spisywanie na straty". Moim zdaniem próba wyjścia jakoś do tych ludzi przez KEA jest szlachetna. Oczywiście od razu przylepi im się mordę (tak... mordę) sponsorów "zboków", ale cóż... Nikt nie obiecywał sielanki w głoszeniu Bożej Prawdy grzesznikom.

O Jezusie też mówiono, że pijak...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: magda » 14 maja 2018, 21:15

MrSponge pisze: Ja zauważam, że w skali grzechów homoseksualizm jest chyba uważany za "najgorszy".
Syn złodziej? Źle... No ale dobrze, że nie homo...


Powyżej wkleiłam kawałek listu do Rzymian gdzie wyraźnie pisze ze homoseksualizm ma zawsze grzechy towarzyszące i jest skutkiem wydania czoweka przez Boga na pastwę tego zboczenia , zobacz ten werset:

(29) Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;

Dlatego sie właśnie tak o homo myśli i słusznie uważam bo mam siostreńca homo wyjątkowy drań i jego znajomi to samo . Chyba Biblia nie kłamie , Moze mają fałszywe oblicze do ludzi ale zobacz sobie parady równosci jakie rozwydrzenie. My widzimy tych ludzi tylko tak jak sie sami nam przedstawią a do koscioła przecież nie przyjdą jak na paradę wiec mozna by myśleć że to mili ludzie acz zboczeni , jednak Bg zna serca ludzkie i wie ze nie są tacy dlatego ten 29 werset jest napisany . Bóg wie dlatego Duch Śiwęty takie coś podał przez apostoła.
MrSponge pisze:ale względem homoseksualizmu panuje jakieś ciche społeczne przyzwolenie na "spisywanie na straty".


Chyba też dlatego ze z homoseksualizmu nie da sie wyjść i taki człowiek zawsze bedzie juz homo. Czyli to :
MrSponge pisze:Oczywiście trzeba się nawrócić, uznać i wyznać grzech i przyjąć zbawienie z Bożej Łaski i nie grzeszyć więcej


Jest po prostu niemożliwe. Moja siostra przekopa;a wszystko co możliwe na temat leczenia czy wychodzenia z homoseksualizmu i niestety nie ma takiej opcji nawet ci ci niby są wyleczeni wracaja po latach albo w ukryciu do tego. To nie taka łatwa sprawa jak ze złodziejem.

Efendi pisze:No tak, na forum sa rowni i rowniejsi. Co wolno wojewodzie... eh.... na glowie to forum stanelo.


Dlaczego tak piszesz , przecież jeśli bedziesz pisał na podstawie Biblii to nikt się ciebie nie czepi, to co w Biblii może nie odpowiadać tylko niewierzącym .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: MrSponge » 14 maja 2018, 22:55

magda pisze:
MrSponge pisze: Ja zauważam, że w skali grzechów homoseksualizm jest chyba uważany za "najgorszy".
Syn złodziej? Źle... No ale dobrze, że nie homo...


Powyżej wkleiłam kawałek listu do Rzymian gdzie wyraźnie pisze ze homoseksualizm ma zawsze grzechy towarzyszące i jest skutkiem wydania czoweka przez Boga na pastwę tego zboczenia , zobacz ten werset:
(29) Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;

Dlatego sie właśnie tak o homo myśli i słusznie uważam bo mam siostreńca homo wyjątkowy drań i jego znajomi to samo . Chyba Biblia nie kłamie , Moze mają fałszywe oblicze do ludzi ale zobacz sobie parady równosci jakie rozwydrzenie. My widzimy tych ludzi tylko tak jak sie sami nam przedstawią a do koscioła przecież nie przyjdą jak na paradę wiec mozna by myśleć że to mili ludzie acz zboczeni , jednak Bg zna serca ludzkie i wie ze nie są tacy dlatego ten 29 werset jest napisany . Bóg wie dlatego Duch Śiwęty takie coś podał przez apostoła.

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie List do Rzymian do 3 rozdziału... :puppyeyes:
To co cytujesz nie opisuje homoseksualistów gremialnie, ale pewien przypadek ludzi, którzy są nieposłuszni Bogu, dlatego Bóg wydaje ich na pastwę grzechu. Zobacz ile razy "wydaje" i jakie są powody "wydawania". Większym problemem na świecie od grzechu homoseksualizmu jest seks pozamałżeński albo alkoholizm. To są takie same grzechy jak homoseksualizm. Ja czy Ty nie jesteśmy lepsi przed Bogiem od homoseksualisty. Jesteśmy tak samo winni swoich grzechów i potrzebujemy Zbawiciela. Oni też potrzebują...
magda pisze:
MrSponge pisze:ale względem homoseksualizmu panuje jakieś ciche społeczne przyzwolenie na "spisywanie na straty".

Chyba też dlatego ze z homoseksualizmu nie da sie wyjść i taki człowiek zawsze bedzie juz homo. Czyli to :
MrSponge pisze:Oczywiście trzeba się nawrócić, uznać i wyznać grzech i przyjąć zbawienie z Bożej Łaski i nie grzeszyć więcej

Jest po prostu niemożliwe.

Czyli homoseksualista nie może być zbawiony? Trzeba szybko pisać do krakowskiej parafii KEA, żeby się nie wygłupiali tylko Biblię wzięli do ręki... :puppyeyes:
magda pisze:Moja siostra przekopa;a wszystko co możliwe na temat leczenia czy wychodzenia z homoseksualizmu i niestety nie ma takiej opcji nawet ci ci niby są wyleczeni wracaja po latach albo w ukryciu do tego. To nie taka łatwa sprawa jak ze złodziejem.

Bez komentarza...


Efendi pisze:
magda pisze:Chyba też dlatego ze z homoseksualizmu nie da sie wyjść i taki człowiek zawsze bedzie juz homo. Czyli to :
MrSponge pisze:Oczywiście trzeba się nawrócić, uznać i wyznać grzech i przyjąć zbawienie z Bożej Łaski i nie grzeszyć więcej


Jest po prostu niemożliwe. Moja siostra przekopa;a wszystko co możliwe na temat leczenia czy wychodzenia z homoseksualizmu i niestety nie ma takiej opcji nawet ci ci niby są wyleczeni wracaja po latach albo w ukryciu do tego. To nie taka łatwa sprawa jak ze złodziejem.


Czyli gej albo lesbijka nie moze byc zbawiona bo jest homo i homo zawsze bedzie a wiec idzie z automatu do piekla? :eek: No ty Magda to faktycznie ostoja Biblijnosci, pierwsza zey innych uczyc :)

Szokuje mnie takie myślenie, Ciebie widzę też...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: magda » 14 maja 2018, 23:07

Efendi pisze:Czyli gej albo lesbijka nie moze byc zbawiona bo jest homo i homo zawsze bedzie a wiec idzie z automatu do piekla? No ty Magda to faktycznie ostoja Biblijnosci,


Odpowiem ci Biblijnie
Jezus mówi tu o prawie nimozliwości zbawienia bogatych tak jak z tym homo mozna powiedzieć tak:

Mt 19:24 bw "A nadto powiadam wam: Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego."Tylko zamiast bogatego wstaw sobie geja,

Mt 19:26 bw "A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe."

U Boga taka możliwosc istnieje ale może nie zauwazyłeś ze my rozmawiamy o ludzkim podejścu do gejów a nie o możliwosściach Bożych. dla człowieka nie ma możliwosci wyleczenia trwałego . Tu się rozbija wszystko o Boga , to Bóg wydał ich na pastwe tego zboczenia i to Bóg może tego człowieka zbawic jeśli zechce , Bóg nie zrobił tego bez powodu tam są wymienione rzeczy dlaczego Bóg to zrobił i Jeśli ten człoeirk szczrze będzi pokutował i tych grzechów nie będzie ich popełniał czyli ukrzyżuje stargo człowieka to Bóg może go z tego wybawić. Homoseksualizm jest skomplikowaną sprawą bo nie jest przyczyna a skutkiem innych grzechów, Tak że nie nakręcaj sie mój drogi bo widzę ze szukasz dziury w całym.

Napisałeś to

"To są takie same grzechy jak homoseksualizm. Ja czy Ty nie jesteśmy lepsi przed Bogiem od homoseksualisty. Jesteśmy tak samo winni swoich grzechów i potrzebujemy Zbawiciela. Oni też potrzebują..."

A przecież nie jest tu mowa o tym czy homo mogą być zbawieni czy nie a o tym ze ludzie uważaja ten grzech za gorszy o tym rozmawiamy i ja ci piszę że myśle ze dlatego tak myślą, podaje powody jakie oni mogą mieć żeby ten grzech uważać za gorszy od innych ,dla mnie najgorszy grzech to podkładanie innemu czowiekowi świni tak potocznie mówiąc. Mówiliśmy o tym jakie zdanie mają ludziea nie ze ja im odmawiam zbawienia , trudno sie rozmawia z kimś kto koniecznie chce zebym pisała coś złego .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: KAAN » 15 maja 2018, 08:30

Efendi pisze:Czyli gej albo lesbijka nie moze byc zbawiona bo jest homo i homo zawsze bedzie a wiec idzie z automatu do piekla?
Jeśłi się nie nawróci na pewno znajdzie się w piekle, a jeśli się nawróci zaprzestanie praktyk homoseksualnych. Sam homoseksualizm w sensie pociągu do tej samej płci nie stanowi jeszcze podstawy do sądu i piekła, ale praktyka grzechu jest podstawą do sądu i potępienia. Każdy z nas ma pociąg do grzechu takiego czy innego, ale to praktykowanie grzechu, czyli uleganie pokusie jest popełnieniem grzechu i na podstawie uczynków będzie sądzony każdy człowiek.

Objawienie św. Jana 20:13 I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.


Nie będą sądzeni ze skłonności do grzechu ale z praktykowania grzechu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: Kitka » 15 maja 2018, 09:02

KAAN pisze:
Efendi pisze:Czyli gej albo lesbijka nie moze byc zbawiona bo jest homo i homo zawsze bedzie a wiec idzie z automatu do piekla?
Jeśłi się nie nawróci na pewno znajdzie się w piekle, a jeśli się nawróci zaprzestanie praktyk homoseksualnych. Sam homoseksualizm w sensie pociągu do tej samej płci nie stanowi jeszcze podstawy do sądu i piekła, ale praktyka grzechu jest podstawą do sądu i potępienia. Każdy z nas ma pociąg do grzechu takiego czy innego, ale to praktykowanie grzechu, czyli uleganie pokusie jest popełnieniem grzechu i na podstawie uczynków będzie sądzony każdy człowiek.

Objawienie św. Jana 20:13 I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.


Nie będą sądzeni ze skłonności do grzechu ale z praktykowania grzechu.
Trzeba pamiętać, że Jezus podniósł poprzeczkę co do grzechu pożądliwości - nie tylko uczynek jest grzechem, wystarczy popatrzeć pożądliwie (Mt 5,28)


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: n.ellie » 15 maja 2018, 09:57

Nie byłoby problemu, gdyby te nabożeństwo i spotkanie było ku wsparciu w walce z grzechami, ale na stronie organizacji jest jasno napisane, że oni chcą akceptacji związków jednopłciowych w Kościele.
Parafia w Krakowie wystosowała na FB pismo, że rzekomo chcą modlić się tylko o pokój i wolność od przemocy.
To prawda, że wszyscy jesteśmy grzesznikami i każdy może zwrócić się do Jezusa, ale potrzebne jest wezwanie do porzucenia swojego dotychczasowego życia. Domyślam się, że osobie o innej orientacji jest ciężko i takiej trzeba pomóc, ale nie poprzez mydlenie oczu, że Bóg aprobuje związki homo, bo to nie jest prawda. Tak samo przeciw Bożej woli są związki hetero bez ślubu jak i inne grzechy nieczystości. Osoba samotna też może sobie znaleźć wymówkę, że tak potrzebuje bliskości, a nie ma kandydata na męża/żonę, że musi się spełniać w przypadkowych związkach.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: W KEA w Krakowie odbędzie się nabożeństwo z udziałem dewiantów

Postautor: KAAN » 15 maja 2018, 12:09

Kitka pisze:pożądliwości - nie tylko uczynek jest grzechem, wystarczy popatrzeć pożądliwie (Mt 5,28)
To prawda, ale należy to podciągnąć pod pewien "uczynek" niespełniony. Czym innym jest sama pokusa np. widok pięknej kobiety, a czym innym jest patrzenie pożądliwe, czyli dopuszczanie myśli "chcę ją mieć" czyli pożądam jej dla siebie, to całkiem inne nastawienie serca i myśli. Idąc ulicą zaskoczy mnie widok pięknej albo wyzywająco ubranej kobiety, ale w tym momencie mogę myśleć dwutorowo, albo patrzę pożądliwie i wtedy grzeszę, albo kierowany duchowym pouczeniem i dojrzałością chrześcijańską patrzę gdzie indziej i odrzucam emocje i myśli związane z naturalnymi instynktami i grzechem zamieszkującym ciało.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości