Pogańscy znajomi

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pogańscy znajomi

Postautor: magda » 10 maja 2018, 22:43

KAAN pisze:Ok, ale trochę to wygląda nieładnie.


Nie martw sie ja Kitke lubię to tylko taki temat, no i mamy rózne zdanie na temat głoszenia.

wybrana pisze:@Magda, tak bez obrazy, ale czy ty kiedyś nie była pogańską znajomą?
Sama pisałaś, że jak należałaś do KK i sąsiadka zaczęła ci głosić inną prawdę, to byłaś na nią zła.

Owszem byłam poganką a ta znajoma wylała mi kubeł zimnej wody na głowę i mówiła mi gorzej niż ja kiedykolwiek tu mówiłam dlatego zapamietałam kazde jej słowo mimo że sie na nią obraziłam i to właśnie mi pomogło, gdyby gadała mi o Ewangelii którą znałam i o Jezusie którego znałam no myślałam ze znam to nie interesowałoby mnie to dalej , pomyślałabym ze każdy to widzi po swojemu i nie dociekałabym dalej wywaliłabym iblię z walizki . Tak ze zawsze prawda prosto w pczy jest lepsza niz miłe gadanie bez wyrazu. Zwłaszcza ze to nie jest tak ze sobie mozna podyskutować spokojnie KRK jest fałszywym kościołem pełnym kłamstwa i dlatego prowadzi swoich wiernych na zagładę to nie zabawa czy żarty i dbanie o konwenanse, kochaniutka moze nie wiesz ale jesteśmy na wojnie a nie w SPA , djabeł nie przebiera w srodkach niestety.
wybrana pisze:Teraz źle oceniasz katolików, ale ty również przez wiele lat byłaś katoliczką


nie żle oceniam tylko próbuje nimi potrząsnąć bo zasneli w swoim zwiedzeniu.
wybrana pisze:Teraz piszesz, że na takich ludzi trzeba się wypiąć i nie mieć z nimi nic wspólnego.


Gdybym tak pisała to nie zajmowałabym sie dyskusjami z nimi bo i po co skoro bym ich olewała, Nie mówię ze trzeba ich olać ale ze jeśli nie chcą słuchac to wtedy przestać sie wysilać bo to bez sensu a do tego w zadnym wypadku nie trzeba sie z tymi ludźmi przyjaźnić na stopie towarzyskiej . Tak uczy Biblia
Kor 6:14-16 bw
(14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? (16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.

Widzisz wybrana my jesteśmy swiątynią Bożą a wy katolicy macie światynię pełną bałwanów gipsowych, drewnianych ,kamiennych itp wiec nie mamy za wiele wspólnego żeby chodzic razem w jarzmie. Trzeba sie oddzielić jak nakazuje Słowo Boze.

2Kor 6:17 bw "Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was"

Wasze bałwany są nieczystością i obrażaja Boga , nie mów mi wybrana że ty nie padasz na kolana przed obrazami i figurami maryjnymi , na pewno to robisz jak każdy katolik Obrazek skoro papież kleka przed figurą i zawierzył swiat człwiekowi nie Bogu to wierni chyba też klękają. Bałwochwalstwo jest grzechem dlaczego miałabym sie zadawać prywatnie z bałwochwalcami, niby po co.
wybrana pisze:ale rozmawiać zawsze można i swoją obecnością, dając świadectwo- swoim życiem zaświadczać o miłości Bożej


To też zawsze rozmawiam a mijego życia nie znasz zeby pisac ze nie daje przykladu.

wybrana pisze: miłości i to bezwarunkowej

Boza miłośc nie jest bezwarunkowa Bóg nie kocha grzesznika jak co dałam juz przykład gdzie mówi ze wręcz nienawidzi czyniących nieprawość nie będę powtarzać.
wybrana pisze: ty stałaś się pyszna i wyniosła w swojej wierze. Nie szanujesz ludzi, a nawet okazujesz pogardę.


Pogarde okazuje ich wierzeniom i naukom bo są warte pogardy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pogańscy znajomi

Postautor: magda » 11 maja 2018, 20:24



Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
typisb
Posty: 24
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:22
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pogańscy znajomi

Postautor: typisb » 27 maja 2018, 21:38

Ja sądzę, że należy w tym temacie brać przykład z Pawła z Tarsu...


Patka
Posty: 29
Rejestracja: 01 paź 2017, 19:31
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Kraków
O mnie: Pan Jezus jest największą miłością mojego życia, wierzę w Jego miłość i darmowe zbawienie przez wiarę.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pogańscy znajomi

Postautor: Patka » 31 sie 2018, 19:19

Mnie bardzo bliskie jest to co napisał Kaan, bo i ja gdyby nie miłośc moich chrzescijanskich znajomych dzis bym nie żyła nie tylko duchowo ale i fizycznie. Byłam wtedy straszną osobą a tamta chrzescijanka zaprzyjaźniła się ze mną serdecznie i tak poznałam Pana. Jezus kochał grzeszników i spędzał z nimi czas, tak, że nawet naraził sie na oskarżenia Faryzeuszy, chodzi o to by w tym zachować swietosc, tak się da jesli przyjmujemy bezwarunkową Bożą miłość dla siebie, pozdrawiam wszystkich, kochajmy innych tak jak Bóg nas ukochał :)



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości