Kanał ''Jezus Bez Religii''

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kanał ''Jezus Bez Religii''

Postautor: MrSponge » 25 lut 2018, 22:32

http://protestanci.info/viewtopic.php?f=4&t=15918
Niedawno ktoś to wyciągnął i była krótka dyskusja.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kanał ''Jezus Bez Religii''

Postautor: kontousunięte1 » 26 lut 2018, 09:23

Nie widziałam ani filmików, ani nie znam kanału, ale...skorzystałam z linka poprzedniej dyskusji i jest tam to:
Postautor: gmm » 30 sty 2018, o 00:59

Jesli material, ktory zobaczylem dzisiaj, jest dla nich reprezentatywny - to nie sa to żadni chrzescijanie
Mówię o tym materiale:
https://youtu.be/jUEvOMvKnRA?t=13m53s
Jahwe = diabeł
syn boży = szatan
krzyczy film w 13 minucie 53 sekundzie

Oczy przecieram ze zdumienia, bo jakim cudem ta grupa powołuje się na Biblię i głosi takie COŚ :eek:
Nie rozumiem tego. Czy zainteresowani tą grupą ludzie w ogóle nie myślą?
Napiszcie mi, kogo oni uważają za Boga, za Jezusa. Nie pojmuję. Czym dla nich jest Biblia, no w niezłym szoku jestem ;-)


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kanał ''Jezus Bez Religii''

Postautor: believer » 26 lut 2018, 15:38

Głoszą, że w Starym testamencie przejawia/objawia się bóg, a nie Bóg i generalnie w większości tekstów ze St. Test. przemawia szatan, bo on jest faktycznie tym złym Bogiem ze ST., który nakazuje zabijać inne narody, wycinać w pień dzieci, a nie nasz Tata, którego dopiero objawił Jezus i taki ich wykład słyszałem, że to nie Tata zesłał ogień na modlitwę Eliasza, bo Tata by tak nie zrobił, tylko wiadomo kto. Biblia jakby zawiera Słowo Boże i tu Sebastian mówi co jest słowem, a co nie, bo się okazuje, że np. w księdze Jeremiasza raz mówi Tata, a za chwilę już przez tego samego proroka nie mówi Tata, tylko diabeł i tu Sebastian wyjaśni jak to rozumieć i kto aktualnie mówi :P .


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kanał ''Jezus Bez Religii''

Postautor: nadrozd » 27 lut 2018, 06:17

CHrzescijanstwo co prawda to nie religia ........ a rzeczywistość. ( ale wywodzi sie z judaizmy który jest dalej Tylko religia zanim przyszel Jezus nie było nic lepszego)


Niemniej jednak.....
hasłem Jezus bez Religi posługuja sie tez zwodziciele nie tylko z tego kanału.

czesto i gesto sa to jacys guru "namaszczeni " którzy za pomoica psychomanipulacji i zwyklego cyrku chca zrobic piekny show i mimo ze nie nazyaja tego religia to tam sa takie same cuda wianki jak w kazdej jednej religi..... takie samo bajko pisarstwo a nawet czesto jescze gorsze.
Bo religie choaciaz poza pewne ramy nie wychodza i gorsza ludzi zawsze w ten sam przewidywalny sposob ;)

Zas Samoznwanczy Nowi namaszczeni, pozmazancy CHrystusi i Mesjasze nie maja zadnych hamulców.
Stawiaja sie w miejsce tego ktore do nich nie nalezy.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości