Kanał ''Jezus Bez Religii''

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
brr700
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Kanał ''Jezus Bez Religii''

Postautor: brr700 » 25 lut 2018, 20:12

Oglądaliście może ten kanał? Jakie macie zdanie?
A więc, ja zacznę. Od ok. 2 lat ten kanał do mnie przemawiał. Ciekawe spostrzeżenia z innej strony, badanie wszystko na nowo. Szczerze nawet pisma gnostyckie wydawały się dobre, a co najważniejsze, wszystko było logiczne. Logiczne stało się to, dlaczego ten świat jest taki zły, bo stworzył go ktoś niedoskonały.Powiem szczerze, że prawie wszystko od nich naprawdę przerobiłem. Jest to logiczne, lecz nie widzę, by uzdrawiali ludzi, wszystko wygląda pięknie, nawet najwięksi zbrodniarze nie będą sądzeni (akurat to wg. mnie nie jest takie piękne) I do czego zmierzam: W realnym życiu te zasady, co oni głoszą się nie sprawdzają. Np.
Przystawanie z niewierzącymi- prędzej czy później będziesz taki jak oni
Żyj tak jak chcesz- no nie da się, sumienie gryzie i masz wrażenie, że nie robisz czegoś co powinieneś robić
Bóg kocha ciebie jak i wszystkich ludzi na świecie- no nieciekawa perspektywa
Brak sprawiedliwości- ktoś mi wyrządza wielką krzywdę, to mam się tego nie domagać?
I w konsekwencji moje życie poszło w kierunku, w którym nie czułem Boga. Zacząłem się zadawać z niewierzącymi, zagłuszyłem sumienie, tak że zacząłem grzeszyć i robiłem to bez żadnych wyrzutów sumienia. Niczym się nie różniłem i nie różnię od ludzi ze świata, podczas gdy przed oglądaniem tego kanału byłem inny. Podjąłem również szereg złych decyzji co sprawiło, że nie jestem szczęśliwy, poszedłem w złym kierunku, nie wiem co ze sobą zrobić, jestem w czarnej kropce. Moja przyszłość nie istnieje, bo nie wiem co dalej robić.Od czasu,gdy jedna osoba, z tej grupy mnie ochrzciła, wszystko zaczęło się koncertowo burzyć. Od tamtego momentu każda moja decyzja była zła jak i doprowadzała mnie do smutku i braku satysfakcji. Nie wiem czy to jest dobre określenie, że to niby przez chrzest, ale od tego momentu tak się zaczęło dziać.
Ja nie mówię, że wszystko na tym kanale jest złe. Ale są pewne nauki, przez które pójdziesz w złym kierunku i odddalisz się od Boga, pod szyldem wolności od grzechu i miłości Boga do Ciebie.
W dodatku nie widziałem, by działali np. tak jak Todd White czy Torben. By ewangelizowali ludzi i czynili ich uczniami.
Mam mieszane uczucia i wielką sieczke w głowie, bo nie wiem w jaki sposób to rozsądzić.
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na temat tego kanału i waszej styczności z nim.

Awatar użytkownika
MrSponge
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Re: Kanał ''Jezus Bez Religii''

Postautor: MrSponge » 25 lut 2018, 22:32

http://protestanci.info/viewtopic.php?f=4&t=15918
Niedawno ktoś to wyciągnął i była krótka dyskusja.

Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
kontousunięte1
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 26 lut 2018, 09:23

Nie widziałam ani filmików, ani nie znam kanału, ale...skorzystałam z linka poprzedniej dyskusji i jest tam to:
Postautor: gmm » 30 sty 2018, o 00:59

Jesli material, ktory zobaczylem dzisiaj, jest dla nich reprezentatywny - to nie sa to żadni chrzescijanie
Mówię o tym materiale:
https://youtu.be/jUEvOMvKnRA?t=13m53s
Jahwe = diabeł
syn boży = szatan
krzyczy film w 13 minucie 53 sekundzie

Oczy przecieram ze zdumienia, bo jakim cudem ta grupa powołuje się na Biblię i głosi takie COŚ :eek:
Nie rozumiem tego. Czy zainteresowani tą grupą ludzie w ogóle nie myślą?
Napiszcie mi, kogo oni uważają za Boga, za Jezusa. Nie pojmuję. Czym dla nich jest Biblia, no w niezłym szoku jestem ;-)

Awatar użytkownika
believer
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 26 lut 2018, 15:38

Głoszą, że w Starym testamencie przejawia/objawia się bóg, a nie Bóg i generalnie w większości tekstów ze St. Test. przemawia szatan, bo on jest faktycznie tym złym Bogiem ze ST., który nakazuje zabijać inne narody, wycinać w pień dzieci, a nie nasz Tata, którego dopiero objawił Jezus i taki ich wykład słyszałem, że to nie Tata zesłał ogień na modlitwę Eliasza, bo Tata by tak nie zrobił, tylko wiadomo kto. Biblia jakby zawiera Słowo Boże i tu Sebastian mówi co jest słowem, a co nie, bo się okazuje, że np. w księdze Jeremiasza raz mówi Tata, a za chwilę już przez tego samego proroka nie mówi Tata, tylko diabeł i tu Sebastian wyjaśni jak to rozumieć i kto aktualnie mówi :P .

"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
nadrozd
Ostrzeżenia: 3
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 27 lut 2018, 06:17

CHrzescijanstwo co prawda to nie religia ........ a rzeczywistość. ( ale wywodzi sie z judaizmy który jest dalej Tylko religia zanim przyszel Jezus nie było nic lepszego)

Niemniej jednak.....
hasłem Jezus bez Religi posługuja sie tez zwodziciele nie tylko z tego kanału.

czesto i gesto sa to jacys guru "namaszczeni " którzy za pomoica psychomanipulacji i zwyklego cyrku chca zrobic piekny show i mimo ze nie nazyaja tego religia to tam sa takie same cuda wianki jak w kazdej jednej religi..... takie samo bajko pisarstwo a nawet czesto jescze gorsze.
Bo religie choaciaz poza pewne ramy nie wychodza i gorsza ludzi zawsze w ten sam przewidywalny sposob ;)

Zas Samoznwanczy Nowi namaszczeni, pozmazancy CHrystusi i Mesjasze nie maja zadnych hamulców.
Stawiaja sie w miejsce tego ktore do nich nie nalezy.

Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
brr700
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: brr700 » 28 lut 2018, 15:12

Dochodzi do tego śmieszny fakt, gdzie już na końcu czasów ostatecznych, znajduje się grupa, która dochodzi do poznania ''prawdy''.Całej prawdy. Negują listy, objawienie jana, przekształcają je pod swój pogląd boga. Oni właśnie stworzyli boga takiego jakiego chcieliby mieć. Który nie karze człowieka za jego uczynki ani nie nagradza. On cały czas go kocha, nawet gdy jest hilterem czy stalinem. Jak taki bóg miałby być sprawiedliwy? czy święty? jak człowiek, który był ofiarą tych ludzi miałby się poczuć? hitler i stalin to są ekstremalne przypadki. W otoczeniu każdego z nas są ludzie, którzy są po prostu źli i odrzucają ewangelię, kierują się pychą życia, pożądliwością oczu i ciała. Nie warto rzucać pereł przed świnie i mówić im, że Bóg ich kocha. Najlepiej zaczynać od głoszenia tego jak Bóg jest święty i sprawiedliwy i jacy są teraz, czyli nieusprawiedliwieni.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”