Świat a my

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świat a my

Postautor: Yoko » 15 lut 2018, 12:46

Tam gdzie nie ma możliwości wyboru towarzystwa (praca, uczelnia itp) staram się modlić i być możliwie najlepszym świadectwem.

Poza tym środowiskiem nie mam takiego problemu bo jesfem osobą pełnoletnią i sama wybieram sobie środowisko i towarzystwo, w którym chce być. Jeżeli jakies osoby ciągną mnie w dół to takie relacje odcinam bo ważniejsze jest dla mnie życie z Bogiem, niż to co ludzie o mnie pomyślą.


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat a my

Postautor: MrSponge » 17 lut 2018, 11:10

Normalnie. Gadam jak normalny człowiek, a nie jak ksiądz czy pastor. Żadne "wicie rozumicie" tylko w pokorze i zgodzie z nauką i bojaźnią sprawuję swoje zbawienie.

Nie żebym krytykował nauczycieli w zborach, ale jak będę "filozofował" w świecie, to nawet nikomu nie dam świadectwa. Polecam radę Pawła. Dla Greków być NICZYM Grek. Dla Żydów NICZYM Żyd.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości