Strona 1 z 1

Jesteś zbawiony?

: 02 sty 2018, 20:08
autor: Sebek
Czytajac watki na forum przeraża mnie jak łatwo dajemy sie odciagnąć od prawdziwej Ewangelii, od tego co Pan zrobił dla nas na krzyżu.Przestańcie słuchać przeróżnych "nauczycieli" z Youtube itp.

Bądźmy szczerzy. Jeśli nie wiesz że jesteś zbawiony,(lub chcesz cos zrobić) to dlatego, że tak nie jest. Nie próbuję być okrutny lub podły, ale po prostu szczery.

Czy jesteś zbawiony?

czytając watki mam wrażenie że wielu z was pozostaje nieprzekonanych z powodu własnego zbawienia z powodu strachu, że coś pozostawili, nie powiedzieli czegoś dobrze, nie są wystarczająco godni lub nie zrobili tego, co należy, aby zostać zaakceptowanym przez Boga...Chcesz dobrze postępować i chcesz być zbawiony...

Czy znasz Ewangelię??



Jeśli twierdzisz, że znasz Ewangelię i wciąż nie wiesz, czy jesteś zbawiony.... powiedziano ci o niewłaściwej Ewangelii.... Być może powiedziano ci, że zbawienie przychodzi przez:

- Wiarę, że Jezus jest Synem Bożym
- Kochanie Pana
- Podążanie za Jezusem
- Przestrzeganie przykazań
- Kochanie swojego bliźniego
- Modlenie się za grzesznika
- Pokute i wyznawanie grzechów
- Wyznanie Pana ustami
- prośbę do Jezusa, by zamieszkał w twym sercu
- Uczynienie Go Panem swojego życia
- Utrzymaniem osobistej więzi z Jezusem
-napełnienie Duchem Świętym; lub czując jego obecność?



Jeśli tak, powiedziano ci coś niewłaściwego. Wasze wątpliwości świadczą o nieadekwatności żadnej z tych "ewangelii", aby przynieść wiedzę o zbawieniu. Czy wystarczająco kochałeś Pana? Czyż diabły nie wierzą również, że Jezus jest Synem Boga (J 2:19)? Skąd wiesz, że Jezus przyjął twoje zaproszenie do twojego serca? Chociaż to, co słyszeliście mogło mieć element biblijnej prawdy, wciąż jest zastanawiające , w jaki sposób wiecie, że jesteście zbawieni, nawet po poznaniu lub uwierzeniu w tą "ewangelię".... To dlatego ze to nie jest Ewangelia zbawienia!!



Biblia daje dowód każdej zbawionej osobie, aby wiedziała że jest zbawiona: Ewangelia Chrystusa jest mocą Bożą ku zbawieniu Rz 1;16


Więc jaki jest dowód twojego zbawienia? Jeśli powiesz, że nie masz, lub że nikt nie może wiedzieć na pewno, to nie jesteś zbawiony!. Jeśli myslisz że dowodem są twoje próby robienia czegoś sposobem, w jaki żyjesz, itp. to nie słyszałeś prawdy....



Grzesznicy nie mogą zbawić się lub uczynić siebie godnymi na tyle, aby Bóg mógł ich ocalić. Zbawienie nie jest dla sprawiedliwych ani dla dobrych, ale dla niesprawiedliwych i bezbożnych. Prawda jest taka, że nie ma nikogo sprawiedliwego, a wszyscy pozbawieni są chwały Bożej.

Zbawienie grzeszników dokonuje się przez krzyż Pana Jezusa Chrystusa. Bóg zamanifestowany w ciele umarł niewinnie na miejscu grzeszników, przelawszy swoją krew w ofierze za grzechy. On zmartwychwstał trzy dni później, pokonując moc śmierci i ofiarując swoje dzieło jako środek zbawienia wszystkim ludziom.

Zbawienie nie nastepuje przez nasze własne wysiłki! Ale w sprawiedliwości Bożej w Chrystusie, kiedy umarł za nasze grzechy. Dowód zbawienia znajduje się w Ewangelii Chrystusa. Bóg był w Chrystusie, który pojednał świat z sobą przez krzyż!


To jest Ewangelia Chrystusa; to jest głoszenie krzyża! Chrystus jest Bogiem i zrobił wszystko, co konieczne, aby zbawić ludzi przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Jego dzieło jest dowodem zbawienia!!


Jeśli Jego dzieło jest dowodem twojego zbawienia, wtedy masz pokój z Bogiem i życie wieczne. Nie próbuj już dostarczać dowodów, robic czegoś, nie jesteś w stanie zrobic nic tylko ufać i wierzyć!!!!!

Przestańcie ufać swojemu życiu, waszym modlitwom, waszym dziełom, waszym dobrym uczynkom, waszym uczuciom, ufajcie skończonemu dziełu Pana Jezusa Chrystusa i wiedzcie, że jesteście zbawieni!!!!!

Re: Jesteś zbawiony?

: 02 sty 2018, 20:30
autor: saracen
Sebek pisze:Przestańcie ufać swojemu życiu

Abstrahując od tego, jak można technicznie ufać życiu... szalone recepty są złe. Zawsze.

Re: Jesteś zbawiony?

: 12 mar 2018, 16:52
autor: Lilli
Amen!

pytania pomoc randka