Jak wierzyć kiedy nic się nie rozumie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak wierzyć kiedy nic się nie rozumie

Postautor: biblijny » 07 gru 2017, 20:59

Ian pisze:Porozmawiaj sobie prywatnie z braćmi którzy weszli w związek małżeński i znajdź choć jednego, który rozwiązał swój problem seksualny poprzez małżeństwo. Myślę że nikogo nie znajdziesz kto by tak powiedział. Albo rozwiązali ten problem przed małżeństwem, albo występuje on nadal w małżeństwie.


Popęd seksualny jest znaczną siłą. Mężczyzna lub kobieta, który nie rozładowuje tego popędu w sposób nakazany przez Boga, czyli w małżeństwie, będzie narażony, aby rozładowywać go w inny sposób, przez Boga niedozwolony. Nie mówię tu o leczeniu przez małżeństwo zaburzeń, lecz mówię o tym, o czym Pismo wspomina, że małżeństwo stanowi dla człowieka ochronę, dzięki której może on ustrzec się różnych grzechów.

Jasne jest, że nie jest zasadą bezwzględną, że małżeństwo ochroni zawsze każdego, lecz jest większe prawdopodobieństwo, że 20-letni mężczyzna zachowa swoje życie w czystości, jeśli będzie miał żonę.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Redeemed
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017, 12:44
wyznanie: Protestant
O mnie: ,,Lecz moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją." - Psalm 73:28
,,Ja sam i mój dom służyć chcemy Panu" - Ks. Joz. 24:15
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak wierzyć kiedy nic się nie rozumie

Postautor: Redeemed » 08 gru 2017, 15:35

Problematyku,
dobrze, że w tym wszystkim masz wyrzuty sumienia, bo one prowadzą do pokuty. Pokuta to wyznanie grzechów i nie powracanie już do nich. Bycie człowiekiem wierzącym, nawróconym, nie polega na religijności, ale prawdziwej społeczności z Bogiem. Jeśli chcesz mieć z Nim społeczność, cieszyć się czystością, służyć Mu to musisz porzucić grzech. Przebaczenia nie otrzymasz inaczej jak poprzez wyznanie grzechów Bogu, to krew Jego Syna oczyszcza z win, ale Ty musisz w to uwierzyć. Musisz przyjąć przebaczenie wiarą. Tak mówi Słowo Boże:
Rz 3:23-25: "Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, SKUTECZNĄ PRZEZ WIARĘ (...)."
A zobacz Stary Testament i rolę wiary:
Lb 21:5-9: "I zaczął lud mówić przeciw Bogu i przeciw Mojżeszowi: Po co wyprowadziliście nas z Egiptu, czy po to, abyśmy pomarli na pustyni? Gdyż nie mamy chleba ani wody i zbrzydł nam ten nędzny pokarm. Wtedy zesłał Pan na lud jadowite węże, które kąsały lud, i wielu z Izraela pomarło. Przyszedł więc lud do Mojżesza i rzekli: Zgrzeszyliśmy, bo mówiliśmy przeciwko Panu i przeciwko tobie; módl się do Pana, żeby oddalił od nas te węże. I modlił się Mojżesz za lud. I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu." - na węża patrzyli ci którzy wierzyli w Słowa Boga, że jeśli spojrzą tylko na węża pozostaną przy życiu.
Jan pisał w liście na temat wyznawania grzechów. Pisał do ludzi wierzących:
1J 1:9: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości."
1J 2:1: "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy."
Co to jest wiara? - Hbr 11:1: "A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."
Całe życie chrześcijanina opiera się na wierze. Skąd wiesz, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym? Czy widziałeś Go? Nie, ale uwierzyłeś w Niego! I chwała Bogu, bo On jest jedyną drogą do Ojca :)
Podobnie i przebaczenie - uwierz w te słowa, które są zapisane w Biblii, te które ja cytowałam powyżej. Bóg jest wierny Swojemu Słowu. Jezus powiedział do kobiety przyłapanej na cudzołóstwie: J 8:11: "(...) Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz."
I Ty nie grzesz. My mamy wolną wolę - nie czyń już więcej tego, co Bogu się nie podoba by więcej Go nie zasmucać.
Ten werset z Jakuba jest bardzo dobry:
Jk 4:7-10: "Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was. Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie o rozdwojonej duszy. Biadajcie i smućcie się, i płaczcie; śmiech wasz niech się w żałość obróci, a radość w przygnębienie. Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was."
I tak jest w życiu - szukaj Boga szczerze z całego serca, wyznaj winę, nie grzesz już, czytaj Biblię, módl się, a Pan wtedy mówi, że da się znaleźć. Jest też taki werset:
Oz 6:3: "Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!"



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości