Kiedy chrzest?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Bóg nie ma wnuków

Postautor: chrześcijanin » 28 maja 2009, 13:17

Lash pisze:Odnonie bezgrzesznoci to wsponé tylko chrzescinjaninie ze nadal nie wyjasniles jak mozna odczytac to INACZEJ niz do dzieci
dzieci JANA, bo Jan pisze dzieci MOJE, nie pisze dzieci Boze, Bog nie ma wnukow, tak samo dzieci Jana niekoniecznie sa dziecmi Boga, a to dzieci Boga nie grzesza
Lash pisze:
(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. 1 Jana 2


Lash pisze:(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. 1 Jana 2

Jan mówi
Dziecko Boze które upadnie w grzech
nie mówi GRZESZNIK który upadnie w grzech...


Dokonujesz zafalszowania Slowa Bozego, nie jest napisane "dziecko Boze ktore upadnie w grzech" a jest napisane "dziecko Jana ktore upadnie w grzech" - dzieci chrzescijan, w tym dzieci apostolow tak wielkich chrzescijan jak Jan osobiscie musza sie nawrocic do Boga zanim stana sie dziecmi Bozymi. Bog nie ma wnukow.

Mowa o dzieciach Jana - nie o dzieciach Bozych.
Wiemy, ze żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć. (1 Jan. 5:18)
Widac, ze Jan mial swiadomosc, ze niektore z dzieci Jana nie byly narodzone z Boga.
Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał. (1 Jan. 3:6)
Ten sam Jan mial tez swiadomosc, ze niektore z dzieci Jana nie mieszkaly w Bogu.

A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, (1 Jan. 4:16)
Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu. (1 Jan. 4:15)
Takze wiec konsekwentnie sam Jan ma swiadomosc, ze nie wszystkie z jego dzieci (dzieci Jana, nie dzieci Boga) wyznaly iz Jezus jest Synem Bozym (np. mogly sie nasluchac falszywego nauczania ala John F. MacArthur jr. czy ala FWRaven, ala Adam Clark mowiacego ze Jezus STAL SIE Synem Bozym i z zamieszkania w Bogu nic, bo tylko Kto tedy wyzna, iż Jezus JEST Synem Bożym, a nie ze STAL SIE Synem Bozym w tym mieszka Bóg, a on w Bogu).
Tak blisko, bo niedaleko jest Slowo ust ich - ale na tyle daleko, ze nic z tego nie wyszlo.

W calym liscie Jana nie ma dowodu na to aby dzieci Jana = dzieci Boga, bo roznica miedzy nimi jest taka jak miedzy Janem a Bogiem.
Inne listy Jana - pisane do umilowanej, wybranej Pani lub Gajusa:
Starszy do wybranej pani i do jej dzieci, które w prawdzie miłuję ja, a nie tylko ja, lecz i wszyscy, którzy poznali prawdę, (2 Jan. 1:1)
Pozdrawiają cię dzieci siostry twojej wybranej. (2 Jan. 1:13)
pokazuja, ze dzieci z listow Jana naleza do niekoniecznie pokrywajacego sie zbioru ze zbiorem dzieci Bozych - sa to dzieci Jana, dzieci wybranej Pani i dzieci siostry owej Pani, nie da sie postawic znaku rownosci bez dodania do Slowa Bozego zalozen zewnetrznych zrownujacych Jana z Bogiem i dzieci Jana z dziecmi Boga, ale kim wtedy beda dzieci wybranej Pani? a kim dzieci jej siostry?
Nie prosciej przyjac jak wynika z tekstu, ze jak Jan pisze do dzieci: "dzieci moje" to ma na mysli swoje biologiczne splodzone przez siebie dzieci pochodzace z jego ledzwi i urodzone z lona w ktorym te dzieci z jego nasienia byly poczete? Gdy pisze dzieci wybranej Pani - to ma na mysli tak jak napisano dzieci tej kobiety a gdy pisze dzieci siostry - to dzieci siostry.
Warto trzymac sie tego jak napisano - wtedy wiele problemow same sie rozwiaze.
No i falszywe nauki tez to pomaga latwiej zauwazyc.

Prosta prawda:
Kto z Jana ale nie z Boga się narodził, grzech popełnia, gdyż posiew Jana a nie Boży jest w nim, i nie może nie grzeszyć, gdyż z Jana a nie z Boga się narodził.
Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. (1 Jan. 3:9)
uwierz Słowu a zrozumiesz


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 maja 2009, 15:06

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:I odbiorców Janowego listu

(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. 1 jana 2


Ten sam blad Lasha w kolejnym miejscu - wiec to samo wyjasnienie:

Ile ty sie musisz Biedaku napsarcowa by powykrzywiać to co oczywiste :S
chrześcijanin pisze:
dzieci JANA, bo Jan pisze dzieci MOJE, nie pisze dzieci Boze, Bog nie ma wnukow, tak samo dzieci Jana niekoniecznie sa dziecmi Boga, a to dzieci Boga nie grzesza

Bóg nie ma wnuków ale Apostołowie nie bali się nazywac ojcami dla tych co przyprowadzili do Jezusa.
(15) Choćbyście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie. (1 list do Koryntian 4:15, Biblia Tysiąclecia)

Widać Paweł nie miał takich oporów by podawać się za Ojca który zrodził Koryntian ....
Ty wykazujesz problem ze zrozumieniem tego prostego przesłania...
Podobnie jan miał duchowe dzieci.

chrześcijanin pisze:
Lash pisze: (1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. 1 Jana 2


Lash pisze:(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. 1 Jana 2

Jan mówi
Dziecko Boze które upadnie w grzech
nie mówi GRZESZNIK który upadnie w grzech...


Dokonujesz zafalszowania Slowa Bozego, nie jest napisane "dziecko Boze ktore upadnie w grzech" a jest napisane "dziecko Jana ktore upadnie w grzech" - dzieci chrzescijan, w tym dzieci apostolow tak wielkich chrzescijan jak Jan osobiscie musza sie nawrocic do Boga zanim stana sie dziecmi Bozymi. Bog nie ma wnukow.


Nie dokonuje zawałszowania
Jan dokładnie napisał to co ja twierdze

(4) Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. (1 List Jana 4:4, Biblia Tysiąclecia)
Jak widać Dzieci jego są z Boga.
Twoje pomówienia są funta kłaków nie warte.
Ale pałuj dalej na oslep ....
Panie prosze ciebie o wzrok dla mnie o GM abyśmy widzieli Towja prawe w pełni...

Jak widać Jan nazywa sowje dzieci bozymi dziecmi Wystarczy.


chrześcijanin pisze: Mowa o dzieciach Jana - nie o dzieciach Bozych.

Obalone wyżej.
chrześcijanin pisze: Wiemy, ze żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć. (1 Jan. 5:18)
Widac, ze Jan mial swiadomosc, ze niektore z dzieci Jana nie byly narodzone z Boga.

Nieprawda obalona wersetem
(4) Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. (1 List Jana 4:4, Biblia Tysiąclecia)

chrześcijanin pisze: Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał. (1 Jan. 3:6)
Ten sam Jan mial tez swiadomosc, ze niektore z dzieci Jana nie mieszkaly w Bogu.

Nieprawda obalona wersetem
(4) Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. (1 List Jana 4:4, Biblia Tysiąclecia)

chrześcijanin pisze:
A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, (1 Jan. 4:16)
Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu. (1 Jan. 4:15)
Takze wiec konsekwentnie sam Jan ma swiadomosc, ze nie wszystkie z jego dzieci (dzieci Jana, nie dzieci Boga) wyznaly iz Jezus jest Synem Bozym (np. mogly sie nasluchac falszywego nauczania ala John F. MacArthur jr. czy ala FWRaven, ala Adam Clark mowiacego ze Jezus STAL SIE Synem Bozym i z zamieszkania w Bogu nic, bo tylko Kto tedy wyzna, iż Jezus JEST Synem Bożym, a nie ze STAL SIE Synem Bozym w tym mieszka Bóg, a on w Bogu).
Tak blisko, bo niedaleko jest Slowo ust ich - ale na tyle daleko, ze nic z tego nie wyszlo.

Albo ŚJ lub Rodziny Miłosci :-/
chrześcijanin pisze: W calym liscie Jana nie ma dowodu na to aby dzieci Jana = dzieci Boga, bo roznica miedzy nimi jest taka jak miedzy Janem a Bogiem.

Obalone powyżej
chrześcijanin pisze: Inne listy Jana - pisane do umilowanej, wybranej Pani lub Gajusa:
Starszy do wybranej pani i do jej dzieci, które w prawdzie miłuję ja, a nie tylko ja, lecz i wszyscy, którzy poznali prawdę, (2 Jan. 1:1)
Pozdrawiają cię dzieci siostry twojej wybranej. (2 Jan. 1:13)

Czyli do Oblubienicy Pańskiej = ekklesia
chrześcijanin pisze: pokazuja, ze dzieci z listow Jana naleza do niekoniecznie pokrywajacego sie zbioru ze zbiorem dzieci Bozych - sa to dzieci Jana, dzieci wybranej Pani i dzieci siostry owej Pani, nie da sie postawic znaku rownosci bez dodania do Slowa Bozego zalozen zewnetrznych zrownujacych Jana z Bogiem i dzieci Jana z dziecmi Boga, ale kim wtedy beda dzieci wybranej Pani?

się zapędził w swoich basniach :S
chrześcijanin pisze: a kim dzieci jej siostry?Nie prosciej przyjac jak wynika z tekstu, ze jak Jan pisze do dzieci: "dzieci moje" to ma na mysli swoje biologiczne splodzone przez siebie dzieci pochodzace z jego ledzwi i urodzone z lona w ktorym te dzieci z jego nasienia byly poczete? Gdy pisze dzieci wybranej Pani - to ma na mysli tak jak napisano dzieci tej kobiety a gdy pisze dzieci siostry - to dzieci siostry.
Warto trzymac sie tego jak napisano - wtedy wiele problemow same sie rozwiaze.
No i falszywe nauki tez to pomaga latwiej zauwazyc.

I wyszły na jaw twoje fałszywe nauki

chrześcijanin pisze: Prosta prawda: Kto z Jana ale nie z Boga się narodził, grzech popełnia, gdyż posiew Jana a nie Boży jest w nim, i nie może nie grzeszyć, gdyż z Jana a nie z Boga się narodził.
Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. (1 Jan. 3:9)

Po co ci takie trwanie w upartym grzechu?

Inne teksty Jana pokazuące że "ch" sie myli

(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (1 List Jana 2:1, Biblia Tysiąclecia)

Jan stawia się na równi z dziecmi
MAMY a nie MACIE

(12) Piszę do was, dzieci, że dostępujecie odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię. (1 List Jana 2:12, Biblia Tysiąclecia)

Dostępują odpuszczenia a nie dostapią czy dostąpili.

(14) Napisałem do was, dzieci, że znacie Ojca, napisałem do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku, napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, i zwyciężyliście Złego. (1 List Jana 2:14, Biblia Tysiąclecia)

Jak wiadać dzieci znają Boga

(18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (1 List Jana 2:18, Biblia Tysiąclecia)

(28) Teraz właśnie trwajcie w Nim, dzieci, abyśmy, gdy się zjawi, mieli w Nim ufność i w dniu Jego przyjścia nie doznali wstydu. (1 List Jana 2:28, Biblia Tysiąclecia)

(7) Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu; kto postępuje sprawiedliwie, jest sprawiedliwy, tak jak On jest sprawiedliwy. (1 List Jana 3:7, Biblia Tysiąclecia)

(10) Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata. (1 List Jana 3:10, Biblia Tysiąclecia)

(18) Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą! (1 List Jana 3:18, Biblia Tysiąclecia)

(4) Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. (1 List Jana 4:4, Biblia Tysiąclecia)

(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania,
(1 List Jana 5:2, Biblia Tysiąclecia)


(21) Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów. (1 List Jana 5:21, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 maja 2009, 15:12

Wow to juz 4ty Raz mysiaem wklejac odpowiedz na twoje wklejki.
Jeden razy wystarczyby...

A i nie wklejajmy w przyszłości tych samych odpowiedzi i postów.
Jak będzie to praktykował to bedę kasował twoje posty ...
jak juz to zapodaj link ..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 maja 2009, 00:00

Lash pisze:jak juz to zapodaj link ..
zapodalem - ale milczysz
prosiemy:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=1813


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 maja 2009, 00:26

na liczniku mam jeszcze 430 postów do czytania


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 30 maja 2009, 00:08

Lash pisze:na liczniku mam jeszcze 430 postów do czytania
to chyba nie jest w temacie chrztu :-)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości