Piractwo wasza opinia

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Piractwo wasza opinia

Postautor: Kamirejro » 03 paź 2017, 23:34

Witam, ostatnio dlugo myslalem nad piractwem w sieci, a dokladniej o zalukaj, cda ekino itp. Jesli chodzi o torrenty to sprawa jest prosta, natomiast ciekawi mnie wasza opinia o filmach online. Ja doszedlem do wniosku ze jest to kradziez, poniewaz rezyser nie ma z tych stron zadnego zysku, mniej ludzi pojdzie do kina, o kupnie plyt juz nie wspomne, najbardziej ceny niszcza :D. Z drugiej strony rownie dobrze jedna osoba moze kupic plyte i pozyczyc ja 100 innym osobom, jak ma to miejsce z ksiazkami w bibliotece. Od 3 dni mnie to meczy i jestem bardzo ciekawy waszych opinii. Dodam jeszcze ze w polskim prawie przestepstwo popelnia ten co wrzuca film, ten co obejrzy, nie sciagajac jest prawnie czysty. Pozdrawiam w Jezusie :D


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: biblijny » 04 paź 2017, 00:16

Kamirejro pisze:Dodam jeszcze ze w polskim prawie przestepstwo popelnia ten co wrzuca film, ten co obejrzy, nie sciagajac jest prawnie czysty.


Wolno Ci oglądać filmy zamieszczone przez innych w Internecie. Jeśli jednak wiesz, że ktoś zamieścił film nielegalnie, winieneś zrezygnować z jego obejrzenia, aby zachować swoje sumienie nieskalanym.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: kontousunięte1 » 04 paź 2017, 11:50

Kamirejro pisze:Witam, ostatnio dlugo myslalem nad piractwem w sieci, a dokladniej o zalukaj, cda ekino itp. Jesli chodzi o torrenty to sprawa jest prosta, natomiast ciekawi mnie wasza opinia o filmach online. Ja doszedlem do wniosku ze jest to kradziez, poniewaz rezyser nie ma z tych stron zadnego zysku, mniej ludzi pojdzie do kina, o kupnie plyt juz nie wspomne, najbardziej ceny niszcza :D. Z drugiej strony rownie dobrze jedna osoba moze kupic plyte i pozyczyc ja 100 innym osobom, jak ma to miejsce z ksiazkami w bibliotece. Od 3 dni mnie to meczy i jestem bardzo ciekawy waszych opinii. Dodam jeszcze ze w polskim prawie przestepstwo popelnia ten co wrzuca film, ten co obejrzy, nie sciagajac jest prawnie czysty. Pozdrawiam w Jezusie :D

Ciekawe. Ja nie rozumiem, na jakiej zasadzie działają takie właśnie zalukaj i cda. Jeśli oglądam jakieś filmy to właśnie na tych stronach, ewentualnie coś na YT. Nie mam zwyczaju ściągać takich materiałów, korzystam wyłącznie on-line.
Czasami, rzadko, płacę za dostęp, jeśli na czymś mi wyjątkowo zależy, a na zalukaj można też za punkty oglądac. Nie rozumiem z czym macie problem. Jaka to jest kradzież? Myślę, że te strony z filmami na przykład mają jakieś stosowne zezwolenia, z pewnością opłacane. Jeśli tak patrzymy na sprawy, to właściwie każdy wpis, każde zdjęcie jest czyjąś własnością. Kiedyś opublikowałam fotkę i gdzieś tam mnie pochwalono, a niedawno zauważyłam, że ona żyje własnym życiem i jest jako tapeta proponowana na jednym z portali. To co, mam iść do sądu? :mrgreen: :lol:
W ogóle to mnie ciekawi, jak działa chomik. Nie mogę tego zrozumieć. Miałam kiedyś tam konto (nadal mam, ale puste) i właściwie niczego nie ściągam, bo czytałam jakiś artykuł o karaniu użytkowników za ściąganie właśnie jakichś filmów czy innych spraw. Nie mogę się wyznać w tej procedurze.
No i jeszcze takie coś. Idea internetu jest przecież taka, że to jedna wielka reklama, produktów, usług, nas samych. Każdy płaci za dostęp, aby to połączenie mieć. Z jakiej racji więc dodatkowo płacić (nie wiadomo komu) za oglądanie czy czytanie zamieszczonych treści.


Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: Kamirejro » 04 paź 2017, 23:32

Ciekawe. Ja nie rozumiem, na jakiej zasadzie działają takie właśnie zalukaj i cda
Już ci wyjaśniam, zalukaj posiada serwery we Francji, a działają w Polsce, policja przez to jest prawie bezradna, coś w tym stylu, dokładnie ci nie napisze, ponieważ nie chciało mi się w to w głębiać. Słyszałem że jakaś strona posiada serwery na karaibach :D. Te strony są nie legalne, nie mają żadnych pozwoleń, często są tam umieszczane kinowe nowości. Gdyby każdy korzystał z takich portali, to twórcy filmów nie mieli by z nich żadnych zarobków i nadzwyczajnie przestali by je reżyserować. Jak dla mnie to jest kradzież chociaż mam troche wątpliwości. Ktoś jeszcze napisze swoją opinie? Pozdrawiam.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2017, 10:29

Dzięki, też mam wątpliwości.


Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: Kamirejro » 15 paź 2017, 09:35

]
Efendi pisze:Z prawami autorskimi jest tak ze nie mozna rozpowszechniac ich publicznie bo to nielegalne, ale ogladac na zalukaj czy cda nikt wam nie zabroni ;) Natomiast ci ktorzy te filmy udostepniaja to juz lamia prawo.
tak masz rację, ale oglądając te filmy zachęcamy innych do łamania praw autorskich, do piractwa. Dodatkowo nakręcony te nielegalne serwisy, są inne dobre legalne strony do oglądania filmów np Vod, dużo filmów jest tam darmowych, filmy w telewizji tez często lecą ;D wiem ze ciężko jest tak unikać zalukaj i innych stron, ale da się bez tego jakoś obejść.


Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: Kamirejro » 16 paź 2017, 18:06

Efendi pisze:
Kamirejro pisze:np Vod, dużo filmów jest tam darmowych, filmy w telewizji tez często lecą ;D

Ja raczej jakimś kinomanem wielkim nie jestem, ale lubię kino skandynawskie a ono nie jest aż tak popularne i nie zawsze te filmy puszczane sa w polskich kinach ani na VOD czy innych platformach. Jedyna nadzieja to HBO na ktorym czasem leca ale tez nie czesto. Wiec czasem siegam do tych stron by obejrzec cos szwedzkiego czy dunskiego ;)
rozumiem, a czemu akurat skandynawskie? :D Co sadzisz o nastawieniu drugiego policzka? Ja uważam że chrześcijanin może się postawić np w pracy żeby nie dać sobą pomiatac. Ostatnio byłem w sytuacji gdzie dwóch kibiców śląska biło arkowca przy jego żonie, która była bez radna, od razu podbiegłem nabuzowany z moim kolegą i chciałem się z nimi bić, na szczęście się wystraszyli i udalo mi się ich uspokoic(szybko ochlonolem). Gdybyśmy z kolega nie podbiegł
z gościem mogło by być bardzo źle, ludzie dookoła nie reagowali :( oczywiście mój gniew był zły i niepotrzebny, ale reakcja jak najbardziej dobra. Co o tym myślisz, jakie jest twoje/wasze zdanie?


Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piractwo wasza opinia

Postautor: Yoko » 17 paź 2017, 17:53

Kiedyś miałam postanowienie korzystania ze środków internetowych wyłącznie legalnych = nie udało się. Wystarczyło, że użyłam jakiegoś zdjęcia z google do szkolnej prezentacji aby to postanowienie złamać.

Teraz uspokajam swoje sumienie postanowieniem, iż na ile mogę, korzystam z legalnych źródeł. Na ratunek przyszła platforma Netflix (i już nie ma wymówek, że kablówka nie emituje popularnych seriali) i trzymanie się zasady, że jak czegoś nie obejrzę to świat się nie zawali. Jestem zdania, że nawet jak nie łamię prawa oglądając filmy na platformach streamingujących to jednak przyczyniam się do ich kradzieży (im więcej oglądających tym mocniej autor takich serwisów będzie łamał prawo).


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości