Pytanie o predestynację

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytanie o predestynację

Postautor: polk » 12 wrz 2017, 16:40

Jak zwolennicy predestynacji patrzą na problem samobójstwa? Czy wg. tej doktryny Ci, którzy popełnili samobójstwo - najwidoczniej nie byli predestynowani?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o predestynację

Postautor: magda » 24 wrz 2017, 13:12

Predestynacja istnieje w ogólnym planie Boga dotyczącym ludzkości , w wybraniu Bożym ale też mamy wolną wolę mozemy odrzucić wybranie , zbawienie i wiele innych rzeczy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o predestynację

Postautor: polk » 02 paź 2017, 19:40

To wtedy nie predestynacja


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o predestynację

Postautor: magda » 02 paź 2017, 22:16

No jest w pewnym zakresie jestemy wybrani i to zanim sie urodzilismy ale to wybranie jest przeznaczeniem do zbawienie tylko że zawsze mozesz swiadomie to odrzucić . Bóg swoim wybraniem ciebie nie zniewala , jesteś wolny i mozesz wybrać czy podziekujesz za tak wiele lub wybierzesz krótkie doczesne zycie nic nie warte twój wybór, pożesz odrzucać to co dla ciebie przeznaczone

Ef 1:4 bw "w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości