Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
robo3223
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:08
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: robo3223 » 06 wrz 2017, 12:58

Chciałbym o wasze zdanie na temat powtórnego malorzenstwa oto opis sytuacji ,Oboje zawarli malorzenstwo nie będąc nawróconymi osobami zaczęli chodzili do zboru ewangelicznego jego żona przyjęła chrzest w zborze i została członkiem zboru a on nie ,on przychodził nie raz do zboru ale nie był członkiem .Miał problemy z wiernością małorzenskom miał kobietę z którą miał dziecko , żona wniosła o rozwód . Ale też zaczęła żyć nie moralnie z innym mzczyznom w dodatku
żonatym który miał 4 dzieci ,porkrotnie przychodzili starsi że zboru aby się opamiętała Ale ona dalej żyła w grzechu i została wykluczona z zboru i żyła z facetem bez ślubu który zostawił żonę Jej był mąż się zaczął uczęszczać do chrześcijaniego zboru i chciał naprawić sytuację ale ona wzięła ślub z tamtym mężczyznom chociaż wiedziała że jest to przeciw prawu bożemu bo mówili jej siostry i bracia z jej byłego zboru ale ich nie słuchała. Jej był mąż się nawrócił i wziął chrzest . Chciałby poznać kobietę nawróconom i żyć według słowa bożego a nie niemoralnie . Proszę o wasze zdanie opinię .


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: breath » 06 wrz 2017, 18:24

Gdybys to napisal po polsku bez tych straszliwych bledow ortograficznych o interpunkcji nie wspomne to latwiej by sie to czytalo.Poki co nie wiem o co ci chodzi.Belkot wydales z siebie.


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: breath » 06 wrz 2017, 18:30

Masakra belkot nie do ogarniecia Czasem mysle ze niektore osoby ktore maja dostep do komuputera nie powinny sie wypowiadac bo czytanie czegos takiego rani oczy i mozg


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: Noemi » 06 wrz 2017, 20:11

oj breath swoimi postami nie dales dobrego swiadectwa o sobie ,tak wiec twoja uczonosc na nic sie zdala


robo3223
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:08
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: robo3223 » 06 wrz 2017, 21:11

Chciałbym wasze zdanie na temat powtórnego małżeństwa oto opis sytuacji ,Oboje zawarli małżeństwo nie będąc nawróconymi osobami . Zaczęli chodzić do zboru ewangelicznego jego żona przyjęła chrzest i została członkiem zboru a on nie .On uczęszczał przypadkowo i nie był ochrzczony . Miał problemy z wiernością małożeńskom miał kobietę i dziecko , żona wniosła o rozwód . Ale też zaczęła żyć niemoralnie z innym mężczyzną w dodatku
żonatym który miał 4 dzieci. Parkrotnie była ostrzegana przez starszych zboru aby się opamiętała Ale dalej żyła w grzechu i została wykluczona z zboru. Jej był mąż się zaczął uczęszczać do chrześcijaniego zboru i chciał naprawić sytuację ale ona wzięła ślub z tamtym mężczyznom chociaż wiedziała że jest to przeciw prawu bożemu bo mówili jej to siostry i bracia z jej zboru ale ich nie posłuchała. Jej był mąż się nawrócił i wziął chrzest . Chciałby poznać kobietę nawróconom i żyć według słowa bożego. Proszę o wasze zdanie opinię .


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: biblijny » 07 wrz 2017, 01:26

robo3223 pisze:Chciałbym wasze zdanie na temat powtórnego małżeństwa oto opis sytuacji ,Oboje zawarli małżeństwo nie będąc nawróconymi osobami . Zaczęli chodzić do zboru ewangelicznego jego żona przyjęła chrzest i została członkiem zboru a on nie .On uczęszczał przypadkowo i nie był ochrzczony . Miał problemy z wiernością małożeńskom miał kobietę i dziecko , żona wniosła o rozwód . Ale też zaczęła żyć niemoralnie z innym mężczyzną w dodatku
żonatym który miał 4 dzieci. Parkrotnie była ostrzegana przez starszych zboru aby się opamiętała Ale dalej żyła w grzechu i została wykluczona z zboru. Jej był mąż się zaczął uczęszczać do chrześcijaniego zboru i chciał naprawić sytuację ale ona wzięła ślub z tamtym mężczyznom chociaż wiedziała że jest to przeciw prawu bożemu bo mówili jej to siostry i bracia z jej zboru ale ich nie posłuchała. Jej był mąż się nawrócił i wziął chrzest . Chciałby poznać kobietę nawróconom i żyć według słowa bożego. Proszę o wasze zdanie opinię .


Mężczyzna ten nie ma prawa do powtórnego małżeństwa, dopóki jego pierwsza żona żyje. Nawet jeśli uzna, że został porzucony, i tak winien wierność swojej pierwszej żonie:

Każdy, kto opuszcza żonę swoją, a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży. (Łk. 16, 18)


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Katarzynka-KK
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2017, 23:09
wyznanie: Stowarzyszenie Zborów Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: Katarzynka-KK » 20 gru 2017, 23:28

Zgadzam się z przedmówcą. Do póki żyje twój małżonek/były małżonek nie możesz powtórnie wyjść za mąż czy ożenić się. Jeśli tak zrobisz - cudzołożysz.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: Riddick » 21 gru 2017, 15:29

Dlatego najlepiej to sie nie żenić. Nie ma małżeństwa, nie ma problemu.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: kontousunieteMtl » 21 gru 2017, 18:33

Riddick pisze:Dlatego najlepiej to sie nie żenić. Nie ma małżeństwa, nie ma problemu.



I wszyscy staliby sie wtedy jak.... aniolowie....bezplciowi...... :oops:


A przeciez Bog przewidzial cos innego dla rodzaju ludzkiego:

«Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». Rdz 1, 28


Niezonaty i niemezata nie maja problemu z niedoskonalym malzonkiem....Ale czy jest to zgodne z wola Boza....?


Poza tym Jezus wybaczal grzechy cudzolostwa....Dlaczego ludzie tego nie potrafia....?


Mysle, ze "bladzic jest rzecza ludzka"....natomiast wybaczac to juz "wyzsza szkola jazdy".....nie dla kazdego zrozumiala i oczywista.... :)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: Riddick » 21 gru 2017, 19:13

Motyl pisze:Poza tym Jezus wybaczal grzechy cudzolostwa....Dlaczego ludzie tego nie potrafia....?

Raz wybaczysz komuś cudzołóstwo to znowu zawiedzie... a mało kto che robić ze swojego domu bur... wiadomo co.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: diedmaroz » 21 gru 2017, 21:27

Oddalając się od wątku, a mówiąc o wybaczeniu przez Pana Jezusa cudzołóstwa należy zauważyć, że Pan nie potępił kobiety, którą "pochwycono na cudzołóstwie", ale nakazał jej pokutę "idź i nie grzesz więcej".


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: mjsystem » 16 kwie 2018, 10:23

Można. Wszystko zależy od sytuacji. Proponuję posłuchać tego kazania opartego na Biblii, zamiast pisać bzdury, z których wynika, że Bóg nie ma mocy wyrwać człowieka z KAŻDEGO grzechu.
część I
https://www.youtube.com/watch?v=Fym2CmqMAjs&t=1s
część II
https://www.youtube.com/watch?v=dYQFHm4VmdU
Proponuję posłuchać w całości, potem komentować.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy można drugi raz zawrzeć związek małżeński

Postautor: Ryszard » 19 kwie 2018, 18:16

Sytuacja opisana przez ciebie jest dość skomplikowana i nie ma nią prostej odpowiedzi. Apostoł Paweł zapisał w swoich listach możliwość rozwodu gdy małżeństwo jest zawarte w czasach niewiary małżonków a potem strona niewierząca chce odejść wtedy wierząca jest wolna. Tu sytuacja jest wprost odwrotna i wymaga kilku dodatkowych wyjaśnień. Najlepiej rozmawiać na ten temat z Radą Zboru lub pastorem.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości