Medytacja a Biblia

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
ladw514
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2017, 21:49
wyznanie: Ewangeliczny Kościół Reformowany
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Medytacja a Biblia

Postautor: ladw514 » 24 cze 2017, 00:43

Szczęść Boże!
Witam wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie odnośnie do modlitwy, mianowicie: czy długa modlitwa która jest swego rodzaju medytacją jest bluźnierstwem? Co do różańców, koronek itd nie mam wątpliwości, natomiast nurtuje mnie to, czy długa ale jednocześnie pokorna rozmowa z Bogiem jest grzechem? Wiem o tym, że nie powinniśmy być wielomówni, podczas modlitwy głównie skupiam się na dziękowaniu Bogu, ale po długim dniu uwielbiam w nocy klęczeć przy zapalonych świecach i oderwać się od świata dzięki rozmowie.
Zapraszam do dyskusji i krytyki.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Medytacja a Biblia

Postautor: KAAN » 24 cze 2017, 16:08

ladw514 pisze:Szczęść Boże!
Witam wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie odnośnie do modlitwy, mianowicie: czy długa modlitwa która jest swego rodzaju medytacją jest bluźnierstwem? Co do różańców, koronek itd nie mam wątpliwości, natomiast nurtuje mnie to, czy długa ale jednocześnie pokorna rozmowa z Bogiem jest grzechem? Wiem o tym, że nie powinniśmy być wielomówni, podczas modlitwy głównie skupiam się na dziękowaniu Bogu, ale po długim dniu uwielbiam w nocy klęczeć przy zapalonych świecach i oderwać się od świata dzięki rozmowie.
Zapraszam do dyskusji i krytyki.
Paweł napisał :

I List do Tesaloniczan 5:17 Bez przestanku się módlcie.

Jeśli nie wypowiadasz mantr, ale rzeczywiście się modlisz do Boga, to nie ma nic lepszego. Modlitwa jest żywą społecznością z Panem Bogiem, jest istotną częścią życia każdego zbawionego człowieka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ladw514
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2017, 21:49
wyznanie: Ewangeliczny Kościół Reformowany
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Medytacja a Biblia

Postautor: ladw514 » 24 cze 2017, 18:14

Dziękuję Wam za odpowiedź!


ewulek
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2017, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Medytacja a Biblia

Postautor: ewulek » 04 lip 2017, 19:00

Wspaniale widzieć takie wpisy, a konkretniej: " ale po długim dniu uwielbiam w nocy klęczeć przy zapalonych świecach i oderwać się od świata dzięki rozmowie.".

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości