Proszę o radę.

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 06 sie 2016, 14:11

Kochani, trochę jestem tu z Wami tak naprawdę, byliście że mną przed chrztem i po chrzcie. Ostatnio w naszym Kosciele, są jakby to ująć... spięcia. Zaczęłam pościć od miesiąca i Bóg pokazał mi rzeczy, które nie powinny mieć miejsca w naszym Kościele. Nie piszę tego, aby kogoś oceniać, osądzać itp. Nie o to mi chodzi. Powiedziałam, o swoich obawach starszemu i poczuł się urażony. Przeprosiłam zaraz po tym co powiedziałam....lecz, od tego zdarzenia , można powiedzieć, że nasze relacje się trochę ochłodzily.
Trochę mi przykro, bo bardzo kocham tych ludzi a jeśli nadal będą takie sytuacje, to wiem, że Bóg nie chce abym tam była. Nie chcę pisać jaka to była sytuacja. Bardziej proszę o odpowiedź, bo zmierzam do tego, że pod koniec naszej rozmowy ze starszym powiedziała coś takiego,, ja ci błogosławię i nie przeklinam,, Moje pytanie: o co chodzi? Czy ten starszy dał mi do zrozumienia, że ona mnie nie przełknęła, a ja ją tak? Jeśli ktoś chce wiedzieć o co chodzi to proszę na priv. Chyba, że tyle wam wystarczy. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam w Panu.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 14:32

Z tego wynika tyle ze niektorzy w Zborze nie mają wyczucia i unoszą się swoim ego w bardziej krytycznych sytuacjach. W wielu Zborach są ukryte spory czy urazy między pewnymi osobami ktore czasem wyczuc się da podczas nawet dyskusjii, oczywiście wszystko na mocnej wodzy, szczegolnie w obecnosci osób "postronnych" nie jest to objaw dobry, ale też nie przekresla calego Zboru


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 06 sie 2016, 14:40

Samolub pisze:Z tego wynika tyle ze niektorzy w Zborze nie mają wyczucia i unoszą się swoim ego w bardziej krytycznych sytuacjach. W wielu Zborach są ukryte spory czy urazy między pewnymi osobami ktore czasem wyczuc się da podczas nawet dyskusjii, oczywiście wszystko na mocnej wodzy, szczegolnie w obecnosci osób "postronnych" nie jest to objaw dobry, ale też nie przekresla calego Zboru

Ok, o tym to ja wiem, ja też nie jestem idealna, ale staram się podobać Bogu. Jednak uważam, że powinnam mówić o rzeczach, które nie powinny mieć miejsca. Chcę być bliski Boga. Ale bardziej chodziło mi co miał starszy na myśli mówiąc, że mi błogosławi a nie przeklina mnie. :-)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 14:53

No a byl wczesniej miedzy wami zgrzyt przed tą rozmowa gdzie te słowa wypowiedział?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kontousunięte1 » 06 sie 2016, 14:56

A gdzie "bawią się" w jakies przeklinania. Rodem ze średniowiecza albo z super-hiper-charyzmaniaków.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 06 sie 2016, 15:01

Samolub pisze:No a byl wczesniej miedzy wami zgrzyt przed tą rozmowa gdzie te słowa wypowiedział?

To była jedna rozmowa przez telefon, ale nic poza tym. Później było kazanie na ten temat co poruszyłam, ale nie chcę tu pisać na forum. Ja poprostu szukałam odpowiedzi w Biblii a starszy nie potrafil mi udowodnic, że coś na ten temat jest w Biblii.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 06 sie 2016, 15:03

kontousunięte1 pisze:A gdzie "bawią się" w jakies przeklinania. Rodem ze średniowiecza albo z super-hiper-charyzmaniaków.

No właśnie ją tego nie rozumiem dlatego pytam. Jestem w KZ.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 15:17

Mhm czyli on uwaza ze ma racje, a Ty nie, ale Ci przebaczył x D ja tam z takimi ludzmi sie nie spoufalam. Troche takie molestowanie psychiczne


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 06 sie 2016, 16:16

Samolub pisze:Mhm czyli on uwaza ze ma racje, a Ty nie, ale Ci przebaczył x D ja tam z takimi ludzmi sie nie spoufalam. Troche takie molestowanie psychiczne

Aha... :-(. Nie dobrze.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 17:04

No jasne że nie dobrze. Może zostań przy swoim zdaniu i nie korzystaj z "usług" tego Starszego. Bo innaczej wogole zrezygnujesz ze Zboru : l znając Cb taką opcję już rozwazasz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 06 sie 2016, 17:15

Samolub pisze:No jasne że nie dobrze. Może zostań przy swoim zdaniu i nie korzystaj z "usług" tego Starszego. Bo innaczej wogole zrezygnujesz ze Zboru : l znając Cb taką opcję już rozwazasz.

A jeśli okaże sie, że to jest zwiedzenie to mam zostać i karmić się tym? Przecież powinnam szukać zdrowej nauki. Nie tylko starszy ma takie zdanie , pastor też, to skomplikowane, a ni chce pisać oficjalnie.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 20:44

Napisz o jaką kwestię się rozchodzi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: biblijny » 23 wrz 2016, 21:45

kasiapelasia pisze:A jeśli okaże sie, że to jest zwiedzenie to mam zostać i karmić się tym? Przecież powinnam szukać zdrowej nauki. Nie tylko starszy ma takie zdanie , pastor też, to skomplikowane, a ni chce pisać oficjalnie.


Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że udzielenie Ci precyzyjnej porady nie jest możliwe. Jednak faktycznie widzę dość poważny problem. Po pierwsze jesteś młodą chrześcijanką, w której kłębią się emocje i która wszystko próbuje sobie dopiero poukładać. Po drugie nie znajdujesz należytego oparcia w swoim zborze. Po trzecie zbór ten odbiega z całą pewnością od wzorca biblijnego, niejako z definicji, ponieważ jest stowarzyszony ze związkiem wyznaniowym "Kościół zielonoświątkowy".

Myślę, że w pierwszej kolejności powinnaś:
1. Ugruntować swoją wiedzę biblijną poprzez codzienne czytanie Pisma Świętego.
2. Przeczytać kilka wartościowych książek. Osobiście polecam te, które można bezpłatnie pobrać z tej strony: http://sermon-online.com/search.pl?lang=en&id=0&start=1&searchstring=&author=0&language=117&category=19&mediatype=0&order=12&count=25&x=34&y=23
3. Mieć dostęp do budujących kazań przez Internet. Osobiście polecam te, które można odsłuchać na tej stronie: http://www.biblijna.org/wyklady_mp3.php
4. Modlić się codziennie.
5. Nie podejmować pochopnych decyzji. Na decyzję o pozostaniu w zborze lub odejściu z niego daj sobie rok lub dwa.

Mam nadzieję, że powyższe rady będą pomocne.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o radę.

Postautor: kasiapelasia » 24 wrz 2016, 17:27

biblijny pisze:
kasiapelasia pisze:A jeśli okaże sie, że to jest zwiedzenie to mam zostać i karmić się tym? Przecież powinnam szukać zdrowej nauki. Nie tylko starszy ma takie zdanie , pastor też, to skomplikowane, a ni chce pisać oficjalnie.


Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że udzielenie Ci precyzyjnej porady nie jest możliwe. Jednak faktycznie widzę dość poważny problem. Po pierwsze jesteś młodą chrześcijanką, w której kłębią się emocje i która wszystko próbuje sobie dopiero poukładać. Po drugie nie znajdujesz należytego oparcia w swoim zborze. Po trzecie zbór ten odbiega z całą pewnością od wzorca biblijnego, niejako z definicji, ponieważ jest stowarzyszony ze związkiem wyznaniowym "Kościół zielonoświątkowy".

Myślę, że w pierwszej kolejności powinnaś:
1. Ugruntować swoją wiedzę biblijną poprzez codzienne czytanie Pisma Świętego.
2. Przeczytać kilka wartościowych książek. Osobiście polecam te, które można bezpłatnie pobrać z tej strony: http://sermon-online.com/search.pl?lang=en&id=0&start=1&searchstring=&author=0&language=117&category=19&mediatype=0&order=12&count=25&x=34&y=23
3. Mieć dostęp do budujących kazań przez Internet. Osobiście polecam te, które można odsłuchać na tej stronie: http://www.biblijna.org/wyklady_mp3.php
4. Modlić się codziennie.
5. Nie podejmować pochopnych decyzji. Na decyzję o pozostaniu w zborze lub odejściu z niego daj sobie rok lub dwa.

Mam nadzieję, że powyższe rady będą pomocne.

Sprawa się rozwiązała. Prosilam o modlitwę tu na forum i Bóg rozwiązał wszystko. Dziękuje za rady. Bardzo pomogą nie tylko mi ale może znajdzie się jakaś osobka zbladzona, która szuka zdrowej nauki. Książki , ja osobiscie uważam są dobre, ale staram się nie czytać na razie żadnych książek, ponieważ to właśnie książki różnych kaznodzieji sprawiła, że nasz Kościół KZ się gdzieś pogubił. Czytam Biblię, to jest jak narazie moja ulubiona i mądra księga. Nie szukam mądrości ludzkiej tylko Bożej. Możliwe, że jestem zbyt uduchowiona i dlatego żadne upadanie w duchu czy cuda, które mają miejsce na różnych konferencjach , nie przyjmuje, uważam , że Bóg dał nam życie, dał nam syna, który umarł za nas a przedewszystkim, dał nam możliwość aby ponownie narodzić się na nowo i to jest najpiękniejszy i najcudowniejszy cud jaki Bóg czyni do dziś. Pozdrawiam w Panu naszym Kochanym Jezusie Chrystusie.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości