Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Zbyszekg4 » 29 maja 2016, 13:56

Psrus pisze: chyba zrezygnuję z całej Biblii i kupię sobie tylko Nowy Testament

...to kup taki, w którym [ironia, gdybyś nie spostrzegł] nie przeczytasz o np. małżeństwie, które padło trupem bo oszukali finansowo... o zepsuciu w zborze Korynckim... o ścinaniu głów... no i oczywiście, gdzie nie będzie o surowości Bożych sądów nad grzesznym światem, które wciąż czekają na realizację...

Osobiście nie mam problemów ze ST. Odzwierciedla on epoki w jakich żyli bohaterowie (było krwawo na lewo i prawo; a dziś nie ma?...)... pokazuje stan zepsucia ludzi do szpiku kości i Bożej reakcji na ten haniebny stan... opisuje też pewne niezrozumienie natury Boga, gdyż pełne objawienie przyszło z Jezusem...
Czytam ST i NT i jednego Boga w całej Biblii widzę! Nie mam z tym problemów, czego i innym życzę... :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Psrus » 29 maja 2016, 14:01

Zbyszekg4 pisze:
Psrus pisze: chyba zrezygnuję z całej Biblii i kupię sobie tylko Nowy Testament

...to kup taki, w którym [ironia, gdybyś nie spostrzegł] nie przeczytasz o np. małżeństwie, które padło trupem bo oszukali finansowo... o zepsuciu w zborze Korynckim... o ścinaniu głów... no i oczywiście, gdzie nie będzie o surowości Bożych sądów nad grzesznym światem, które wciąż czekają na realizację...

Osobiście nie mam problemów ze ST. Odzwierciedla on epoki w jakich żyli bohaterowie (było krwawo na lewo i prawo; a dziś nie ma?...)... pokazuje stan zepsucia ludzi do szpiku kości i Bożej reakcji na ten haniebny stan... opisuje też pewne niezrozumienie natury Boga, gdyż pełne objawienie przyszło z Jezusem...
Czytam ST i NT i jednego Boga w całej Biblii widzę! Nie mam z tym problemów, czego i innym życzę... :yes:

ple ple tere fere pierdu pierdu to samo słyszę od 10 lat.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Zbyszekg4 » 29 maja 2016, 14:13

...widocznie potrzebujesz kolejnego, albo i 12 roku, aż to do Ciebie dotrze...
Nie Tobie pierwszemu to z trudem przychodzi; bądź cierpliwy... obyś tylko nie poszedł na manowce duchowe, to z czasem to zaakceptujesz, co teraz jest za trudne...
Powodzenia :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kruszynka » 29 maja 2016, 14:28

Psrus pisze:ple ple tere fere pierdu pierdu to samo słyszę od 10 lat.

Patrząc na kolor Twojego nicka i wyznanie mogę stwierdzić: chrześcijanin.
Znamy wszyscy powiedzenie: "Jesteśmy w Chrystusie, a Chrystus jest w nas". Więc mówię: to pokaż mi Chrystusa. Czy czytając powyższe zdanie powinnam zakładać, że go widzę?

Ale to było "na marginesie"

Wiele lat czytałam ST wyciągając z niego jedynie opisywane w niej historie.
Jak odpowiadałam Wuce wspomniałam o wykładzie "poszukiwanie żony dla Izaaka". Szłam na 3-godzinny wykład i zastanawiałam się jak można 1 rozdział rozłożyć na 3 godziny i jeszcze wskazać w nim proroctwo. (polecam wysłuchanie -Stefan Drueke). Po powrocie byłam już na tyle zaskoczona że przesłuchałam wszystkie wykłady z tej strony z naciskiem na ST, co czyniłam non stop, nawet wstawałam godzinę wcześniej przed pracą co, proszę Pana, można nazwać cudem.

Zobaczyłam "warstwę" Słowa, która nie jest już tylko opowiedzianą historią i pomyślałam: jak wielki jest Bóg. Moja miłość i podziw do Boga wzrosła stukrotnie (a wydawałoby się że już większa być nie może :] )

Nie piszę tego dlatego, by się czymś pochwalić, ale by zachęcić. Nie umiałam sama nic więcej wydobyć, ale są ludzie, nauczyciele, którzy całe lata temu poświęcają i za nich dziękuję. Dlatego w odpowiedzi poleciłam Wucę tę stronę.

Posłuchaj Rosentala Christiana - Ks. Ezechiela. Zmienisz zdanie na pewno. A potem, za tydzień przyjedź na jego wykłady, w sobotę i w niedzielę :) Masz blisko.

Edit: Zbyszek, Ty też masz blisko :-D


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości