Wiara a Cygara :)

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Zbyszekg4 » 24 sty 2016, 16:47

Samolub pisze: Nauki o grzechu, wykluczanie innych, wypominanie nie jest w duchu chrześcijańskim.

Chłopaku, widać, że słabo znasz Nowy Testament, skoro piszesz powyższe zdanie!
Proponuję poczytać Listy Pawłowe (i nie tylko), abyś przejrzał na oczy...

PS. Nie szkoda Ci zdrowia, które ewidentnie jest narażone na szwank poprzez palenie tytoniu?!
Zależy Ci na tym, abyś śmierdział jak popielniczka?
Obyś poznał wartościową dziewczynę, która zmotywuje Cię do rzucenia palenia, skoro Słowo Boże tego nie uczyniło jeszcze...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Samolub » 24 sty 2016, 17:25

Zbyszekg4 pisze:
Samolub pisze: Nauki o grzechu, wykluczanie innych, wypominanie nie jest w duchu chrześcijańskim.

Chłopaku, widać, że słabo znasz Nowy Testament, skoro piszesz powyższe zdanie!
Proponuję poczytać Listy Pawłowe (i nie tylko), abyś przejrzał na oczy...

PS. Nie szkoda Ci zdrowia, które ewidentnie jest narażone na szwank poprzez palenie tytoniu?!
Zależy Ci na tym, abyś śmierdział jak popielniczka?
Obyś poznał wartościową dziewczynę, która zmotywuje Cię do rzucenia palenia, skoro Słowo Boże tego nie uczyniło jeszcze...



Rozumiesz kontekst czy wyrwales moje slowa?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: andevi » 24 sty 2016, 22:43

A może by tak o takim niewinnym, kobiecym grzeszku ? Weźmy język na tapetę : ploteczki, kpina, "cięta riposta", powiedzienie "żeby w pięty poszło" itp. itd..


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Samolub » 24 sty 2016, 23:06

Ty chyba od tego jesteś wolna na 100% Andevi bo taki masz charakter bardziej szczerowaty


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: andevi » 24 sty 2016, 23:11

Mężuś mnie nauczył :) Jest szczery do bólu, ale za to prawdomówny i ma taki radar, że czarne to czarne, białe to białe, tak znaczy tak, a nie znaczy nie. Cóż, kosmita, alien jak nic, nie? Zmyślasz Andevi, takich ludzi na świecie nie ma, nie ma to jak podocinać sobie, troszkę poszydzić, tak odrobinkę zakpić - no bez tego życie jest sztywne , bleeee...
A jak u Ciebie, Samolub? Żonki jeszcze nie masz, pewnie nikt nie uczy :-?


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: konto skasowane » 24 sty 2016, 23:33

Przeczytało mi się szczurowaty XP


.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: andevi » 25 sty 2016, 00:00

:hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
Szarowaty może, od szarej myszki, chociaż szczurki ponoć mądrzejsze od myszy :lol-sweat:
Ale myszki i kościelne potrafią być...
To już nie wiem, co wolę, szczurka czy myszkę. A szarego nie lubię =P


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Jaaqob » 25 sty 2016, 02:08

Białe myszki też potrafią być przecież. Tylko te diabelskie, czerwone ślepka...


Gregusek
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:10
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Gregusek » 25 sty 2016, 10:13

Samolub. Brat brata ma napominac. Zbyszek ma rację ze listy mają taki charakter. Tak, brat brata ma napominac, a Ty usprawiedliwiasz nałóg.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sty 2016, 11:44

Samolub, mogę się zapytać? i proszę o szczerą odp. (jeśli nie tu to na PW) - Dlaczego palisz tytoń? Co Ci to daje? Czy zamierzasz kiedyś rzucić (a może chcesz obecnie, a nie możesz)? Czy chciałbyś, aby Twoja żona i matka Twoich dzieci paliła? Co byś radził swoim dzieciom odnośnie palenia tytoniu?
Miałem zadać jedno, a wyszło kilka... odpowiesz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Samolub » 25 sty 2016, 20:29

andevi pisze:A jak u Ciebie, Samolub? Żonki jeszcze nie masz, pewnie nikt nie uczy :-?


A czego mam się uczyć ? Żonki nie mam
Szczery zawsze jestem

Gregusek pisze:Samolub. Brat brata ma napominac. Zbyszek ma rację ze listy mają taki charakter. Tak, brat brata ma napominac, a Ty usprawiedliwiasz nałóg.


Ja nie usprawiedliwiam nałogu, przeczytaj swój temat jak go obchodzisz roznymi podobnymi uzywkami czy wyznaczasz ilość potrzebną.

Ja wyraźnie zaznaczam że nie jest to grzech, grzechem może być przebywanie w mieście przez 10 h w większym natężeniu spalin, pączek, kawa, chleb buła, czekolada, pomidor: zalezy co komu smakuje tego zakarzemy: od wody też zależni jesteśmy

Chrystus jasno mówi o tym że spożywanie nie kala czlowieka (grzech) ale to nie znaczy że musimy zarzywac truciznę, stąd zalecenia zywieniowe, zachęty do aktywnosci etc.

Zbyszekg4 pisze:Samolub, mogę się zapytać? i proszę o szczerą odp. (jeśli nie tu to na PW) - Dlaczego palisz tytoń? Co Ci to daje? Czy zamierzasz kiedyś rzucić (a może chcesz obecnie, a nie możesz)? Czy chciałbyś, aby Twoja żona i matka Twoich dzieci paliła? Co byś radził swoim dzieciom odnośnie palenia tytoniu?
Miałem zadać jedno, a wyszło kilka... odpowiesz?


Pale tytoń, raz lubię, dwa nie czuję aby mi szkodzil, trzy pomaga przy stresie

Coś mi daje skoro palę, skutki nie palenia byłyby dużo gorsze. Chcesz mogę Ci to bardzo prosto wytłumaczyć

Obojętne, ale raczej wolałbym zeby paliła =P no wiesz skończą się to żona poczestuje :lmao: jeśli chodzi o ciążę to raczej powinno unikać się wszelkich używek lub ograniczyć. Jeśli chodzi o dzieci to na zachodzie można palić od 16 roku życia, wtedy dzieci zaczynają palić tytoń 15-17 wcześniej to zadkosc. Jestem za tym by tytoń był dostepny po 16 lub 18 roku życia.
Gdybym miał swoje dzieci polecałbym im nie palić

Czy Pan Zbyszek jest zadowolony?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: fantomik » 25 sty 2016, 20:42

Oberyn. pisze:Skoro Pismo mówi o niewoli grzechu, a uzależnieniem jest palenie papierosów, to czy nie jest to grzechem?

Odwrotnie, grzech trzyma nas w niewoli. Wszelakie uzależnienia same w sobie nie są grzeszne, one wskazują na to jaki okropny i destrukcyjny jest grzech. Sprowadzanie palenia papierosów do grzechu tak naprawdę oddaje temu drugiemu przysługę. Później się ktoś fajkami przejmuje czy tam swoim oddechem zamiast tym jak być szczerym wśród swoich Braci (co ja gadam, w dzisiejszych czasach?!). Jak mamy sobie wyznawać rzeczywiste grzechy i rzeczywiste zniewolenia grzechami jak z takich błahostek robi się nie-wiadomo-co? Aby ochrzcić kogoś przez to nie chciano?! (wcale mnie to aż tak bardzo nie zdziwiło, już się z tym spotkałem). A co powiedział Filip do Eunucha? Zrobił mu test z używek? Jak wierzysz -- możesz być ochrzczony.

No i dla tych co może nie wiedzą :) Nie palę, nigdy nie paliłem i nie cierpię jak ktoś przy mnie pali.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa dymiące grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sty 2016, 20:48

Samolub pisze:Gdybym miał swoje dzieci polecałbym im nie palić

Dlaczego? Nic złego nie widzisz i nie odczuwasz we własnym paleniu, to czemu chcesz tego zabraniać dzieciom?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sty 2016, 21:19

fantomik pisze:grzech trzyma nas w niewoli.

Racja! Dlatego Jezus rzekł, że kto grzeszy jest niewolnikiem grzechu!
A czy nałóg zniewala kogoś, kto go praktykuje? Uważam, że tak - a dowodem na to jest to, że na propozycję: "nie czyń tego", nie ma dana osoba siły, aby nie czynić...
Czyli tak:
# grzech zniewala
# nałóg zniewala
Czym zatem jest nałóg? Grzechem!
W matematyce prawdziwe jest coś takiego: Jeśli a=b i b=c to a=c
a=nałóg
b=niewola
c=grzech
Skoro [nałóg=niewola] i [niewola=grzech] to [nałóg=grzech]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Gregusek
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:10
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara a Cygara :)

Postautor: Gregusek » 25 sty 2016, 21:31

"Ja nie usprawiedliwiam nałogu, przeczytaj swój temat jak go obchodzisz roznymi podobnymi uzywkami czy wyznaczasz ilość potrzebną." Hmm widzę Samolub ze o cygarach wiesz tyle co nic. Oczywiście ze wyznaczam ilość. Gdybyś wypił około 80 kaw to byś umarł. Jeśli wypalisz codziennie kilka cygar to masz raka. Jeśli pijesz kilka kaw dziennie to normalne. Jeśli palisz cygaro na miesiac to też nic się nie stanie. Ilość jest ważna. A po drugie substancje smoliste nie dostają się do płuc, cygarem się nie zaciaga także bardzo trudno popaść w nałóg, a gdy palisz raz na miesiac to bycie w nałogu jest nie możliwością. Hmmm, także ilość jest ważna i zdrowe podejście do wszystkiego.

Podtrzymuje pytanie Zbyszka, skoro Ty palisz i mówisz ze spoko to czemu nie chciałbyś by dzieci paliły :) pozdrawiam



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości