The Last Reformation- wasze opinie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 15:50

https://www.youtube.com/watch?v=Q8Qqu7s6Wwc
Tu masz pierwszy wykład z serii :)
Robert Henderson.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Noemi » 18 sty 2016, 17:03

andevi pisze: bo Andevi te lęki obudziła swoimi wpisami.

jesli chodzi o mnie to spokojna glowa Pan Bog okazal mi wielka laske i milosierdzie iwyprowadzil mnie z tych nauk na dobre pastwisko

andevi pisze:Proponuję, by ćwiczyć się w cennej cnocie nie rozmawiania o osobach, znaczy się innych użytkownikach forum. Rozmawiajmy o temacie.

super i tak trzymac


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Noemi » 18 sty 2016, 17:38

magda pisze:
Noemi pisze:Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37)


Tego nie do wszystkiego sie stosuje bo gdyby tak było to nie mozna by wcale głosić kazań , napominać i zwykle rozmawiać , to nawt jak bym gadała z kims o robieniu gołąbków z ryzem juz by to od złego pochodziło. Tu w tym cytacie chodzi o ludzi gadających jakieś brednie nic do niczego nie wnoszące , bo nawet jeśli ktoś uczy nie tak to się z tą nauka polemizuje i prostuje błedy .

Magda masz racje o gołąbkach mozna sobie pogadac aczkolwiek tez nie mozna podac zlosliwie zlego przepisu ,ale tutaj nie chodzi o golabki, tutaj chodzi o co innego


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: madelinka » 18 sty 2016, 20:34

andevi pisze:

Po pierwsze, nauka biblijna na temat charyzmatów mówi o trzech poziomach chodzenia w Duchu.


Wiesz, Andevi w sumie to nie powinnam wdawać się w dyskusję, bo tu już mądrzejsi ode mnie próbowali delikatnie pomóc Ci zobaczyć, że Torben jest fałszywym prorokiem i moje uwagi niczego w tej sprawie nie zmienią. Dla ścisłości: nie obejrzałam kilku ostatnich lekcji. A swoją drogą to bardzo jestem ciekawa czy zostałaś, jako uczeń Ostatniej Reformacji, ochrzczona w Duchu?

Kickstartowanie i nauka o trzech poziomach chodzenia w Duchu? Wybacz Andevi....[/quote]


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 18 sty 2016, 20:54

madelinko nie bądź taka skromna , twoje posty sa bardzo mądre i przepełnione Duchem Bozym , bardzo je lbię czytać. Niestety chyba co do Torbena to sie mylisz, każdy tu jest przeciwko temu człowiekowi ale jeszcze nikt nie pokazał czarno na białym ze to oszust , nieszczery i że mówi cos przeciw Bogu i Ewangelii.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 21:03

madelinka, uparcie jedziesz PO MNIE. Prosiłam, by rozmawiać NA TEMAT, a nie obgadywać osoby. Teraz, to już mi nie smutno, ale się wkurzam.
I bardzo proszę, byś zakończyła polowanie na czarownice, bo na tym forum takowych nie znajdziesz.

Tak, zostałam ochrzczona w Duchu Świętym. 22 lata temu. Podczas KATOLICKIEGO seminarium Odnowy w Duchu Świętym.
Jednak przez 20 lat nie miałam okazji usłyszeć o potrzebie pokuty i chrztu wodnego z wiary.
Mam nadzieję, że więcej pytań na temat Andevi nie będzie.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Oberyn. » 18 sty 2016, 21:06

Duch Święty dany bez pokuty?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 21:45

Oberyn. pisze:Duch Święty dany bez pokuty?


Nie bez pokuty, a bez nauczania o potrzebie pokuty.
Jeśli już czytasz, czytaj to, co napisane :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Oberyn. » 18 sty 2016, 21:58

Zabrzmiało to tak, jakbyś została ochrzczona bez uprzedniego nawrócenia i spokutowania.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: kruszynka » 18 sty 2016, 22:45

"Tak na marginesie, odniosę się do tego kickstaru we Wrocławiu. Po pierwsze, nie prowadził tego seminarium Torben ani nikt z jego ekipy. Robiła to ekipa z Warszawy. Z tego co mi wiadomo, nie są to ludzie przeszkoleni w tym celu przez Torbena. Piotr (ten z Warszawy) robił seminarium kickstart w swojej własnej, macierzystej wspólnocie we Wrocławiu. Ludzie, którzy w tym seminarium udział brali, stworzyli grupkę na Facebooku, nazwali się Szkoła Pionierów Torbena Soondergaarda, Wrocław. Dotarłam do nich. I jakie moje wrażenie?
O Torbenie wiedzą tyle, co ja o dynastiach chińskich cesarzy, czyli nic. Może kilka (tych już przetłumaczonych) lekcji Szkoły Pionierów posłuchali, jak i większośc Polaków. Kilka filmików na YouTube. No i tak sobie a muzom chodzą po ulicach i "uzdrawiają".


Andevi. To cytat z Twojej wypowiedzi z tego wątku.
Pokolorowałam zdanie.
Mogę sądzić, po tym jak brzmi, że podważasz "wiargodność" tych działań, prawda?

Pytam, ponieważ czujesz się atakowana i uważasz, że wątek staje się personalnym atakiem.
Zdanie, pokolorowałam po to, byś mogła zrozumieć, że nie jesteś atakowana, lecz my wyrażamy takie same wątpliwości jak Ty w swojej wypowiedzi. (choć zdajesz się nie mieć wątpliwości)

A teraz konkretniej: dlaczego wzięłaś słowo uzdrawiają w cudzysłów? Ponieważ ich działania nie wywodzą się z nauki Torbena? A może wystarczy im wiara?

Po drugie. Jest taki werset, który zapewne znasz:

Mt. 7 (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem.
Czy zdarzyło Ci się rozważać te słowa, a jeśli tak, to w kim znajdujesz adresata tych słów? Nie próbuję być złośliwa, naprawdę ciekawa jestem Twoich refleksji. Do jakich wniosków doszłaś?
Ja powiem do jakich ja doszłam: wiem, że mowa tu jest o poznawaniu po owocach. Ja ufam (w kwestii słuchania) tylko tych, którzy odznaczają się miłością, łagodnością, cierpliwością. Obrońcy nauki Torbena nie zawsze tymi owocami "grzeszą" =P Znam nawet takich obrońców osobiście.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 23:20

A teraz konkretniej: dlaczego wzięłaś słowo uzdrawiają w cudzysłów? Ponieważ ich działania nie wywodzą się z nauki Torbena? A może wystarczy im wiara?

Po drugie. Jest taki werset, który zapewne znasz:

Mt. 7 (20) A więc: poznacie ich po ich owocach.


Dokładnie jak mówisz : dla ich owoców. A są nimi :
- ekumenizm
- kompromisy typu nie musimy ewangelizować, wystarczy uzdrawiać
- czynienie dzieła dla Boga, a nie Bożego dzieła

Jeśli bracia protestanci, miłujący Pana i pragnący ujrzeć Jego Królestwo spotkają się najpierw z takim zespołem (zauważ, podpisują się imieniem Torbena!), to i o samym Torbenie - jako domniemanym założycielu owej sekty - dobrego mniemania mieć nie będą, nawet nie sprawdzając, czego ten Torben naprawdę uczy. Pokazałam to jako przykład, że nie wszystko złoto, co się świeci, trzeba sprawdzać, czy to oryginał, czy podróbka.

Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem.


Pytasz, jakie są moje reflekje nad tym Słowem. Proste. Nie wystarczy czynić wielkich nawet dzieł DLA Boga, trzeba ZNAĆ Jezusa i BYĆ przez Niego poznanym. Podstawą jest relacja. Jeśli znasz Jezusa, który pełni wolę Ojca, jeśli to On w Tobie przebywa z całym swym bogactwem, to ON SAM w Tobie też będzie czynił wolę Ojca. I tym sposobem ją wypełnisz.
Jest wielka różnica między dziełem Bożym a pracą dla Boga, gdzie inicjatywa leży po stronie ludzi. Aktywizm nigdy nie był i nie będzie z Boga, i Bogu się podobać nie może.Czynienie dzieł Bożych zaczyna się od relacji, posłuszeństwa, poddania się, gotowości do przyjęcia tego, co Nowe, co z myśli Bożej, czego jeszcze nie było. Tak więc powtórzmy:

Nie wystarczy czynić wielkich nawet dzieł DLA Boga, trzeba ZNAĆ Jezusa i BYĆ przez Niego poznanym. Podstawą jest relacja.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 00:27

Czy bez czytania Torbena jest możliwe Zbawienie, Dary, Poznanie czy Duch Swiety może działać ?
Pytam poważnie...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: madelinka » 19 sty 2016, 12:37

andevi pisze:madelinka, uparcie jedziesz PO MNIE. Prosiłam, by rozmawiać NA TEMAT, a nie obgadywać osoby. Teraz, to już mi nie smutno, ale się wkurzam.
I bardzo proszę, byś zakończyła polowanie na czarownice, bo na tym forum takowych nie znajdziesz.

Tak, zostałam ochrzczona w Duchu Świętym. 22 lata temu. Podczas KATOLICKIEGO seminarium Odnowy w Duchu Świętym.
Jednak przez 20 lat nie miałam okazji usłyszeć o potrzebie pokuty i chrztu wodnego z wiary.
Mam nadzieję, że więcej pytań na temat Andevi nie będzie.


Andevi, proszę, spójrz na tę dyskusję z dystansem; rozumiem że jest Ci trudno, bo jesteś zaangażowana emocjonalnie, ale przynajmniej spróbuj, bo za chwilę nikt nie będzie mógł zadać Ci pytania bez podejrzeń z Twojej strony o atak osobisty. Nie mogę wypowiadać się za innych, ale mnie potyczki słowne i atakowanie innych, nie interesują. Myślę,że (mam nadzieję), że wszyscy tu jesteśmy po to by sobie nawzajem pomagać. Ci, którzy mają do Torbena zastrzeżenia, zwyczajnie martwią się o Ciebie. Zadałam Ci pytanie o chrzest w Duchu po przystąpieniu do The Last Reformation. Po prostu interesuje mnie czy, wcześniej nawróceni, którzy chcą przystąpić do tego ruchu, muszą dać się ponownie ochrzcić w Duchu?


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: madelinka » 19 sty 2016, 12:48

magda pisze: Niestety chyba co do Torbena to sie mylisz, każdy tu jest przeciwko temu człowiekowi ale jeszcze nikt nie pokazał czarno na białym ze to oszust , nieszczery i że mówi cos przeciw Bogu i Ewangelii.


Magdo, możliwe, że się mylę. Nie twierdzę, że Torben ma złe intencje, bo naprawdę jest skromny i wiele jego wypowiedzi świadczy o tym, że chce służyć Bogu. Jesteśmy jednak zobowiązani do wnikliwej analizy wszystkich ruchów(zwłaszcza charyzmatycznych) głoszących przebudzenie na masową skalę; mając nieustannie na uwadze słowa Chrystusa:"Baczcie, aby was kto nie zwiódł"Mt.24,4


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 19 sty 2016, 16:28

Samolub pisze:Czy bez czytania Torbena jest możliwe Zbawienie, Dary, Poznanie czy Duch Swiety może działać ?
Pytam poważnie...


Andevi: ja także odnoszę wrażenie, że traktujesz Torbena jako nieskończony i najwspanialszy autorytet w kwestii wiary który nie może się mylić.. wybacz takie śmiałe stwierdzenie, ale 2 lata temu zbuntowałem się przeciwko dogmatowi o "nieomylności papieża" w KrK gdy tam jeszcze uczęszczałem i widzę bardzo dużo podobieństw ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości