The Last Reformation- wasze opinie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: jj » 09 wrz 2016, 10:20

Ja nie o tobie pisze, ale o tych, dla ktorych on jest guru. Wystarczy porownac nazwiska tej kliki i juz wiadomo z kim ma sie do czynienia. Nie potrzeba nawet znac jezykow, wystarczy wrzucic w Google. :)
15 minut pracy, zamiast wielu lat zwodzenia, zeby w koncu zwatpic w wszystko i wyladowac w szpitalu psychiatrycznym... ale nie chce sie...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 09 wrz 2016, 10:30

Ja myślę ze ludzie po prostu mają wieka potrzebę jakiś nadprzyrodzonych rzeczy i potwierdzenia w ten sposób ich wiary datego szukają cudów , uzdrawiania i innych, Jest jakis taki ogólny trend, potrzeba namacalna działania Bożego w ich życiu, czasy złe wiec garną sie do Ojca coby dał jakis znak , tak myśę


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: jj » 09 wrz 2016, 15:24

Wierzacy nie szukaja znakow. Znaki sa dla niewierzacych. Fizycznego potwierdzenia spraw duchowych moze szukac czlowiek cielesny, niewierzacy, albo bardzo slaby nowonarodzony.


Kazetha
Posty: 118
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Kazetha » 09 wrz 2016, 17:44

jj pisze:To nie koniec, ale dopiero poczatek afery tych charyzmatykow. Od pewnego czasu policja, wspolpracujac z FBI bada sprawe gwaltow na dzieciach dokonanych podczas wypedzania demonow. Pastor kosciola "Evangelist", Christian Hedegaard, wspolpracownik Torbena w wystepach charyzmatycznych, pokazywanych w TV i jeszcze jeden wspolpracownik - uciekli do Orlando na Florydzie, ale FBI juz ich ma. Przez dwadziescia lat zamykali dzieci z problemami na wiele miesiecy i wypedzali z nich demony. Teraz sie okazuje, ze dzieci byly gwalcone!
Ci "gwiazdorzy" charyzmatyczni byli zapraszani i uwielbiani przez Zielonoswiatkowcow i innych charyzmatykow, ktorzy ciagle ich bronia!!!
Nie wiem, jaki jest udzial Torbena w tym procederze, ale wiem, ze dzialal razem z nimi, pod jednym szyldem "Wladza Duchow". Dalszy ciag nastapi z cala pewnoscia, bo rodzice tych gwalconych dzieci, nie moga juz dluzej zamykac oczu na dzialalnosc swoich "namaszczonych". Okaze sie kto i jaki udzial mial w tej zbrodni.


Tylko czy mógłbyś przytoczyć jakieś konkretne źródła tych rewelacji? Żeby nie było, ja absolutnie nie jestem zwolennikiem Torbena, ale chciałbym żeby informacje padały rzetelne, a nie same pomówienia.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: jj » 09 wrz 2016, 19:06

Kazetha pisze:
Tylko czy mógłbyś przytoczyć jakieś konkretne źródła tych rewelacji? Żeby nie było, ja absolutnie nie jestem zwolennikiem Torbena, ale chciałbym żeby informacje padały rzetelne, a nie same pomówienia.

Oczywiscie, ze moglbym, ale ty tez moglbys. Kazdy moglby, tylko nikt nie chce...

... najpierw wrzucilbym w google "Torben Sondergaard Wikipedia"
... nastepnie otworzylbym z tlumaczeniem:

https://en.wikipedia.org/wiki/Torben_Sondergaard

... zwrocilbym uwage na nazwiska i nazwy organizacji w ktorych dzialal Torben, w dziale "Controversies and critics", szczegolnie na "In 2013, the interdenominational and ecumenical Danish church organization "Dialog Center", that worked with monitoring sectarianism in Denmark,tied Torben Sondergaard to the sect Evangelist led by Christian Hedegaard and the cult "Faderhuset".
... oraz:
Christian Hedegaard[edit]
After prosecution and conviction for quackery, members leaving, foreclosures and internal strife, Christian Hedegaard left Denmark and started ministry work in the United States.[56] Before this, Torben Sondergaard and Christian Hedegaard had done ministry together for a number of years.[57][58][59] Torben Sondergaard also recommended sick people to visit Christian Hedegaard's ministry[60] and wrote on his website:
"I will warmly recommend you to go to his [Christian Hedegaard] 'spiritual power' meetings, which he hosts in this country. See when and where he will host the next meeting on his website. Also, you can order CDs with teaching,, music and so...[61]"


... nastepnie sprawdzilbym referencje i odnosniki do zrodel dunskich i tutaj uzylbym google translate. Dowiedzialbym sie z zielonoswiatkowego wydawnictwa "Udfordringen", ze Torben Sondergaard dzialal razem z Christianianem Hedegaardem takze w KZ [57]

https://udfordringen.dk/2005/03/konfere ... ngelister/

... i ze w sekcie Hedegaarda, "Evangelist", prowadzil zebrania mlodziezowe:[58]

http://www.evangelist.dk/index.php/da/m ... e-for-tomt

... taraz, po potwierdzeniu z zewnetrznych zrodel, ze Torben Sondergaard wspolpracowal z Christianem Hedegaardem w sekcie "Evangelist", oraz z sekta "Faderhuset", wrzucilbym w google "Christian Hedegaard Evangelist", a nastepnie "Faderhuset". Przy odrobinie wysilku, otworzylbym z tlumaczeniem nastepujace artykuly:

http://www.mx.dk/feature/cover/story/28620673
http://www.mx.dk/nyheder/danmark/story/25980821
http://www.mx.dk/nyheder/danmark/story/11492554
http://www.mx.dk/nyheder/gudsmaendene/

Z tych artykulow dowiedzialbym sie, czym zajmuje sie policja w Danii i FBI w Orlando. A zajmuje sie badaniem przestepstw gwaltow i presji psychicznej dokonanych na dzieciach i mlodziezy w latach 2000-2011, w sektach Evangelist, Faderhuset i Frikirke na terenia Danii, oraz w Orlando - Floryda. Kilkadziesiat przypadkow juz zglosili rodzice. Nie wiadomo jeszcze kto w tym uczestniczyl, wiadomo jednak, kto organizowal orgie, izolowal i zamykal dzieci i mlodziez, organizowal wspolne akcje.

... na koniec poszperalbym jeszcze w necie i moze trafilbym na nastepujacy artykul:

http://www.mirror.co.uk/news/world-news ... ns-7916787


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Imperator » 09 wrz 2016, 23:08

jj pisze:...


Super. Dzieki! :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 17:02

Ten ostatni artykuł to obrzydliwy paszkwil ja nie wiem kim ten YTorben jest alle Jezus sam twierdził ze kobieta co miała krzywy kręgosłup wedłóg tego autora artykułu to zwykła choroba wedóg Jezusa była zwiezana przez szatana, Jezus to mówił przy niej a jak sie czuła tak jak powinna ,przyjeła to oświadczenie z pokorą i wiarą a na naszym forum powiedz komuś że ma chorobe od demona to się obrazi i wszyscy go poprą waśnie tu widać brak pokory bo ludzie nie umieją sie postawić ze swoja chorobą w sytuacji takiej kobiety co przysza do Jezusa no a Jezus wyrzucił djabła z niej i ona sie wyprostowała a taka osoba z brakiem wiaryw to co mówi Jezus dalej łyka eki i nic jej one nie pomagają. To samo jak Jezus miał do czynienia z epieptykiem to wyrzucił z niego demona zeby ten człowiek wyzdrowiał i gdyby zrobił to dzis Torben byłaby nagonka ze zwykłe choroby wiąze z demonami, Wszyscy by sie wręcz wzburzyli że jak to się epieptyków obraża nie po chrześcijańsku wmawiajac im ze mają demony , A Jezus by i autyzm nazwał działaniem demonów , takie rzczy jak depresje , pedalstwo itp też by Jezus nazwa demonicznymi . ale huzia na Torbena bo nie jest Jezusem chociaz mówi to co by Jezus mówił . Jakieś to obrzydiwie wygąda bo słuchałam tego co mówi Torben i wiem ze sie stara powrócic do wzoru na chrzescijańskie działania z Dziejów apostolskich może mu nie wychodzi ale jakos tak na wierzącego całym sercem w Jezusa wiec brata w Jezusie to wrednie taki artykuł napisać i tak go zgnoić , no chyba ze ten artykuł pisał ateista no to w takim razie ani dla mnie autorytet ani wiarygodna ocena .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: jj » 10 wrz 2016, 19:00

Ty chyba sobie zartujesz? Czlowiek dziala od lat w zboczonych sektach, a ty go jeszcze bronisz? Kiedy policja zaczela sie do nich dobierac w 2011 roku, to sie rozeszli po calym swiecie i zwodza ludzi, a ty porownujesz to do dzialania Pana Jezusa?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 19:17

W tym artykule waśnie zarzucali mu przecież ze zwykłe choroby uważa za demoniczne i wyrzuca z chorych demony wiec się do tego odniosłam, co do jego działalności w tych ugrupowaniach , tam pisze że grupach domowych to nie wiadomo czy on w tych zboczonych rzeczach brał jakis udział , gdyby miał cos na sumieniu uciekałby a on zachowuje sie tak jak by nie mia nic do ukrycia wiec dlaczego mam go potępiać skoro nawet nie mamy pojęcia czy z tym mia do czynienia, Ja byłam w grupie co sprzeniewierzyła grubszą sume pieniędzy z kościoła a nawet o tym nie wiedziałam chociaż sie ciąge z nimi prowadzałam wiec trzeba zobaczyć co dalsze sledztwo przyniesie a nie jakis pismak wymyśli w artykule .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: jj » 10 wrz 2016, 19:36

W jakich grupach domowych? Dzialal w sekcie "Evangelisten", ktora miala 2000 czlonkow. Przeczytaj o nim na Wikipedii, ktora cytowalem. Tam tez pismaki go oskarzaja?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 20:55

Oj zerwao mi wifi i straciłam to co napisaam. No waśnie ja nie polegam na pismakach w takiej sekcie to wiekszosć nie wie co sie edzieje, on może nawet o tym nie wiedział, To nawiedzony gościu jak się robi jakieś lewe rzeczy to sie takich w to nie angażuje bo takie rzeczy robi sie po cichu a Torben jest na widoku publicznym wiec pewnie nie miał z tym nic wspónego z reszta zachowuje se tak jak by nie miał nic na sumieniu, poobserwuj go jest zajęty swoją misją a nie wygąda ze jest dwulicowy , po człowieku widać czy coś takiego grubego ma na karku.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości