Czapka w zborze

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czapka w zborze

Postautor: Samolub » 13 lis 2015, 21:41

Mam pytanie, czy odpowiednim jest przebywanie mężczyzny w zborze/kościele z nakryciem głowy w okresie zimowym?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Noemi » 13 lis 2015, 21:53

u mnie w zborze zimą cieplo ,latem klima wiec czapek na glowach ni ma,ale tam gdzie zimno panowie czapki sciagają i z golą glową siedza


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Samolub » 13 lis 2015, 22:07

No a jeśli byłoby to pomieszczenie duże nie ogrzane i mężczyzna nie ściągnąłby czapki to co byś o tym sadziła?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Noemi » 13 lis 2015, 22:56

wloczkowa moze byc ,ale z materialu z daszkiem nie przejdzie ☺


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Samolub » 13 lis 2015, 23:08

Tak to Liroy chodzi po sejmie x D
Chodzi mi o zimową, włóczkową czapkę, dzięki za opinie, jeśli ktoś ma odmienną lub chce coś napisać to bardzo proszę


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Oberyn. » 13 lis 2015, 23:50

A ja bym ściągnął już dla samej powagi nabożeństwa i nie modlił bym się ze względu na to, że mężczyźnie przynosi to hańbę przed Bogiem. Wiadomo, że są sytuacje wyjątkowe z nakryciem głowy, ale jak jest możliwość to ściągam.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Samolub » 14 lis 2015, 00:24

Pytam tylko dlatego, że zazwyczaj jak w Zborach bywałem to każdy w innym mieście był. A że zazwyczaj to była jesień, lato wiosna, chyba kiedyś byłem też w zimę, ale to było bardzo dawno temu. Jak wiadomo zima nadchodzi i chciałem poznać opinie na ten temat ; D ale bez przejaskrawiania co by nie zrobić zgorszenia niektórym. A w następnym tygodniu będę w swoim zborze ( miasto ) i chciałem mieć pewnosć


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Michał » 15 lis 2015, 22:04

Paweł w 1 Liście do Koryntian sugeruje że niespecjalnie. Chociaż to że się zdejmuje to raczej atawizm że "w kościele się zdejmuje". W sumie ciekawy przyczynek do dyskusji, czy te wskazania co do nakrycia głowy każdej z płci to bezwzględny nakaz Pisma czy też subiektywna opinia samego Pawła.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czapka w zborze

Postautor: Filip » 15 lis 2015, 22:22

W sumie bez względu na to, czy nauczanie Pawła ma w tej dziedzinie charakter uniwersalny czy kulturowy, sugerowałbym zdjęcie. Jeżeli uniwersalny, to odpowiedź jest oczywista. A jeżeli kulturowy, to akurat w naszej kulturze zdejmowanie czapki zarówno w pomieszczeniach sakralnych (pomijając oczywiście np. synagogę) jak i zwyczajnych jest normą.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości