Owoce

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: magda » 11 lis 2015, 19:45

Czyli już wyliczyłyście 2 rodzaje owoców , uświecanie siebie i czynienie uczniów , no czy tylko.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Noemi » 11 lis 2015, 20:39

andev pisze:Nota bene, my już nie musimy pościć, by Bóg nam objawił, co jest Jego wolą dla Kościoła. Pionierzy już szlak przetarli :)

możesz rozwinąć ten temat ,intresujace spostrzezenia


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: magda » 11 lis 2015, 21:18

Ale chyba nie ma co rozwijać , ktos inny poscił i dostał objawienie więc my mozeny z jego objawienia korzystać i nie musimy pościć żeby dostać objawienie no ja to tak zrozumiałam , oczywiście objawienie zgodne z Biblią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 11 lis 2015, 21:33

Cała Biblia jest takim szlakiem pioniera. Popatrzmy na herosów wiary (List do Hebrajczyków wymienia całą listę tych pionierów). Popatrzmy na prorków Starego Testamentu. Na Apostołów. W końcu na Ojców Reformacji.
Żyjemy w czasach ostetecznych. Patrzmy na znaki tych czasów, słuchajmy Ducha, co mówi do Kościołów. Objawienie jest, Słowo zostało posłane, Duch Święty został wylany i działa.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: madelinka » 12 lis 2015, 16:21

[quote="andevi" O tym, jak podjął 40 dniowy post, by zrozumieć, co ma robić, by zacząć owocować. Bóg mu odpowiedział. .[/quote]

Pytanie, skąd Torben miał pewność, że po 40 dniach postu to właśnie Bóg mu odpowiedział?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 12 lis 2015, 21:04

Z tym robieniem uczniów to nie swoich, a dla Jezusa raczej


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 12 lis 2015, 23:59

madelinka, zapytaj Torbena, ja nie wiem. Nie siedzę w jego głowie :wht:


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 15 sty 2016, 22:30

madelinka pisze:Pytanie, skąd Torben miał pewność, że po 40 dniach postu to właśnie Bóg mu odpowiedział?


Pisze o tym we wstępie do swojej pierwszej książki, Sound Doctrine.
Był nawróconym z ateizmu, nowo narodzonym chrześcijaninem. 6 lat po nawróceniu. Pragnął ewangelizować tak,by ten owoc był trwały. Był już nawet pastorem, założył dwa zbory, ale... czegos brakowało, coś było nie tak, nie wiedział, o co chodzi. Dlatego podjął post, by Bóg mu pokazał, co jest jego drogą, jaka jest Boża wola co do niego. Był to dla niego czas szukania Boga. Rozpaczliwego szukania sensu swojego chrześcijaństwa. Czytał Biblię, modlił się, studiował. I Pan dał się znaleźć.
Powiedział mu, że... napisze książkę. Dla Torbena było to coś niemożliwego. Jest dyslektykiem, nie umie pisać. Ledwo zdał maturę. A tu Bóg mu mówi: "Napiszesz książkę. Codziennie będę Ci dawał jeden rozdział". I tak powstało Sound Doctrine.
Bóg też objawił mu czas, kiedy ma tę książkę wydać, bo nie od razu to się stało po napisaniu. Musiał czekać kolejne trzy lata. Ta książka zmieniła życie Torbena, nadała mu kierunek i sens. Zmienia życie tych, którzy ją przeczytali. Została przetłumaczona na kilka języków (oryginał jest po duńsku). Niestety, jeszcze jej nie ma po polsku, trwają prace nad jej tłumaczeniem.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: madelinka » 18 sty 2016, 19:54

andevi pisze: A tu Bóg mu mówi: "Napiszesz książkę. Codziennie będę Ci dawał jeden rozdział". I tak powstało Sound Doctrine.
Bóg też objawił mu czas, kiedy ma tę książkę wydać, bo nie od razu to się stało po napisaniu. Musiał czekać kolejne trzy lata. Ta książka zmieniła życie Torbena, nadała mu kierunek i sens. Zmienia życie tych, którzy ją przeczytali..


Szkoda, Andevi, że już na podstawie tych słów nie widzisz kłamstwa :-( Pomijam już osobiste rozmowy z Bogiem, ale książka zmieniająca życie i nadająca sens????

A ja myślałam, że jedyna "książka", która zmienia życie to Biblia...


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 20:52

To do Ciebie, madelinka, Bóg NIGDY na modlitwie nie przemówił??
Jedynie poprzez czytanie Biblii?
No comment, ale wiesz, smutno mi się zrobiło :(
Modlę się o to, bys otrzymała światłe oczy serca w poznaniu Pana i sposobów, na jakie chce się ze swoimi dziećmi komunikować. Bo jest ich o wiele, wiele wiecej niż czytanie Biblii.
Nasz Bóg jest Osobą, żywą, a nie zadrukowanym po obu stronach papierem. Słowo Jego jest żywe, nie jest literą i nie ogranicza się do kilku polskich tłumaczeń Starego i Nowego Testamentu. To, że Ty (jeszcze) nie doświadczyłaś, by Bóg osobiście do Ciebie mówił - w taki sposób, że Jego głos słyszysz duchowymi zmysłami - nie znaczy, że Bóg nie mówi i że inni nie odbierają Słowa Pańskiego w ten sposób.

Bóg przemówił do wielu ludzi na przestrzeni historii. Dlaczego dziś miałby nie mówić do swoich? Bo wydaje się to Tobie nieprawdopodobne? Hm...
Dziwne jest to, co piszesz. Nie rozumiem tego. I zasmuca mnie.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 23:57

A czemu uważasz że madelinka nie jest prowadzona przez Ducha Świętego ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Jaaqob » 19 sty 2016, 00:26

Ja czytałem czytanki Torbena ("Ostatnia reformacja") i szczerze mówiąc, nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Człowiek realizuje swoją wizję Kościoła, interpretuje Dzieje Apostolskie - nie jest tak? Ileż to już było "ostatnich przebudzeń". Ja wiem, że jest fajnie, szaleństwo, wyrastaja trzecie rece, wykluwają się kolejne oczy, rośnie dwudziesty pierwszy palec... Tylko że ja tego nie widzę w czasach apostolskich.

Widzę Pawła, który pisze Tymkowi, żeby pił po trosze wina... :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 01:05

Bo oni są na innym poziomie... dawno te rzeczy o których całe życie Torben opowiada i opowiadać będzie prawdopodobnie cale życie, jako cele osiągneli w kilka godzin. To żałosne, ale prawdziwe

Więc nawet o tym nie dyskutują w Listach no chyba że bardzo prosto stwierdzajac fakty i wiedzac że inni też pouczeni Duchem wiedzą o co chodzi i wiedzą.

Odpieprzcie się z tym Torbenem, naszym Panem jest Chrystus, nie potrzebuje go do Zbawienia, nie potrzebujemy go do Darów, nie potrzebujemy go do Ducha.

Jeśli kogos buduje, pomaga... świetnie
Ale wkurza mnie to ze ktoś mówi, że dazy do Darów a ma w najprostszych sytuacjach Anty Dary.

Boli mnie głowa ciągle Torben Torben, słuchajcie Torbena, nie ogladales Torbena, nie znasz sie na Torbenie, to nie jest normalne


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Jaaqob » 19 sty 2016, 01:37

Jako alternatywę do Torbena polecam Jezusa albo mojego bloga (hehe, wszędzie wcisnę reklamę). :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 01:41

Dobrze Braciszku, Ty potrafisz mnie uspokoić :dance:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości