Kobieta pastor kościół reformowany na słowacji

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Kobieta pastor kościół reformowany na słowacji

Postautor: niebieska777 » 04 paź 2015, 14:19

Witam, właśnie przeprowadziłam się na słowacje i szukam tutaj kościoła, ale troche zdziwiło mnie kiedy znalazłam info o Reformovanej Crkvi v Humennem którego pastorem jest kobieta. Do tej pory chodziłam raczej do kościołów ewangelicznych, ewangelikalnych, natomiast myślałam ze w kalwińskim nie będzie takich rzeczy... już teraz nie wiem, czy opłaca się tam iść..


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobieta pastor kościół reformowany na słowacji

Postautor: Filip » 04 paź 2015, 15:20

Są bardzo różne kościoły kalwińskie. Muszę z przykrością powiedzieć, że wiele z nich - zwłaszcza w Europie - poszło w kierunku liberalizmu teologicznego i obyczajowego. Bardzo możliwe, że ten też w tym kierunku poszedł - chociaż sama obecność kobiety-pastora jeszcze nie musi koniecznie świadczyć o tym, że w innych dziedzinach ten kościół jest liberalny.

Oczywiście są też konserwatywne kościoły reformowane (sam jestem w takowym). Ale niestety nie wiem zbyt dużo o sytuacji na Słowacji.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
A_
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:52
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Reformowany
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobieta pastor kościół reformowany na słowacji

Postautor: A_ » 12 paź 2015, 22:09

niebieska777 pisze:Witam, właśnie przeprowadziłam się na słowacje i szukam tutaj kościoła, ale troche zdziwiło mnie kiedy znalazłam info o Reformovanej Crkvi v Humennem którego pastorem jest kobieta. Do tej pory chodziłam raczej do kościołów ewangelicznych, ewangelikalnych, natomiast myślałam ze w kalwińskim nie będzie takich rzeczy... już teraz nie wiem, czy opłaca się tam iść..


Nie bardzo rozumiem, co jest strasznego w kobiecie pastorze? A ostatnie zdanie o opłacaniu... Hm. Ja tam chodzę na nabożeństwo nie dla pastora tylko dla relacji z Bogiem.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobieta pastor kościół reformowany na słowacji

Postautor: Noemi » 12 paź 2015, 22:38

niebieska odradzam zdecydowanie ,byłam w takim zborze, poleciłabym ci ten ale to chyba w Czechosłowacji zbór w Hradku /Kosciół Braterski w Gródku/pastorem jest Mirek Kulec miejsce dobre



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości