Warsztaty prorocze?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Warsztaty prorocze?

Postautor: konto skasowane » 10 wrz 2015, 08:45

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Że niby jak to ma wyglądać? Są jakieś ćwiczenia na proroka?

http://ccnf.pl/wydarzenia/konferencje/w ... cze-26-09/


.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 10 wrz 2015, 09:00

W sumie się opłaca, placisz raz 50pln i masz nowego skilla na całe życie #heheszki


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
leol
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: leol » 10 wrz 2015, 09:04

Dlaczego pytasz na forum, a nie bezpośrednio organizatorów? :oops:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 10 wrz 2015, 11:35

To by mogło wyglądać mniej więcej w ten sposób. Taki progress bar przydaje się przy szukaniu pracy na stanowisko pastora, starszego zboru lub lidera na grupach domowych. Ewentualnie przyda się w konkursie na Charyzmatyka Roku.

Obrazek


.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 10 wrz 2015, 12:00

dr.sky, taki wynik to już chyba po tej konfie :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 10 wrz 2015, 12:34

Takie wyniki to nawet po kilku konfach :-D

Powyższy skill można by dodatkowo rozszerzyć o:
Liczba całkowita proroctw:
Procent proroctw wypełnionych:
Liczba uzdrowień:
Liczba osób przyprowadzonych do zboru:
Liczba osób nawróconych:
Procent dnia przeznaczony na modlitwę:

etc :-D

leol,
Żarty sobie robię oczywiście. Ale może ktoś z forum słyszał już o czymś takim i mógłby coś powiedzieć?


.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 10 wrz 2015, 23:47

Chłopaki, ale po co ta kpina?

W Starym Testamencie, jak zauważycie, wokół proroków gromadzili się uczniowie. Była praktyka uczniostwa dla tych, którzy chcieli słyuszeć Słowo Pana i je innym przekazywać. Do urzędu proroka podchodzono z całą odpowiedzialnością. Byli to często doradcy królów.

Ktoś, kto ma dar prorokowania, nie zawsze jest prorokiem:) Szkoły proroków mają za zadanie nauczyć kandydatów jak sprawowac swój urząd w społeczności. Tak jak są akademie teologiczne dla pasterzy i nauczycieli, dlaczego nie ma być odpowiednich instytutów kształcących apostołów i proroków, czy usługujacych? Kosciół zna wszystkie pięć posług. Wydaje się, że Wasz zapomniał o kilku podstawowych, skoro tak szyderczo podchodzicie do kształcenia proroków. Żałosne naprawdę, bracia :(


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 11 wrz 2015, 04:05

Znam jak już takich "proroków". Wszystko leciane na odczuciach. Nie ma Słowa od Boga i objawienia, a są gadki typu: "Czuję to...", "Duch Św. dał mi takie odczucie" etc. Kiedyś bardzo dobrze opisał Pan Piernik temat kim jest prorok, bo większośc to uczuciowcy, a nie prorocy.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 11 wrz 2015, 07:30

Oberyn., czyli tymi ludźmi kieruje nie Bóg ale np. motyle w brzuchu? Ja również jestem przekonany że to zwiedzenie, dlatego pozwoliłem sobie na żarty. Dar proroctwa jest Bożym darem, nie da się go wyuczyć w szkole.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
leol
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: leol » 11 wrz 2015, 09:24

Daru nie da się wyuczyć, to oczywiste, ale już posługiwania nim - jak sądzisz?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 11 wrz 2015, 09:31

andevi, trochę zbyt osobiście przyjęłaś to co tutaj piszemy. Nie wydaje ci się, że działa to podobnie jak szkoły biblijne dla samo powołujących się pastorów? Ja serio pytam, dlatego założyłem wątek. Bo jak takie warsztaty miałyby wyglądać? Gdyby ktoś znalazł w sieci jakieś wideo to chętnie obejrzę.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 wrz 2015, 10:39

No no no to właśnie w Chrystusowym takie cos i spytałam przed cwilą naszego misjonarza bo by lł u mnie po ciasto bo dziś jest wykład bibloijny i kawka z ciastem i on nic nie wie o zadnych takich warsztatach w Chrystusowym , no ale spojrzałam na ta strone a to w Gdańsku a my w Radomiu czyli na kńcu świata mozemy nic nie wiedziec, Ja też uwazam ze były szkoły proroków w Izraelu więc jak tu zrobia choć warsztaty to fajnie bo ludzie nawet nie umieja rozpoznać darw jakie mają. Ja np mam coś takiego że jak cos czytam i jest to fałszywe to mi dzwoni dzwoneczek w głowie i od razu wiem nawe nie wiedzac dlaczego i w rozmowie tez wiem , zauważyłam to po czytaniu publikacji świadków i nawet jak czytam czy słucham kazań to mi taki dzwoneczek jak ja to nazywam dzwoni , może być to jakiś dar lub zwyczajne doswiadczenie i duże oczytanie w materiałach dotyczących Biblii ale zeby poznać czy to dar czy nie to powinno być jakieś szkolenie w rozpoznawaniu darów . Bo czy wy wiecie jakie macie dary ducha???? Jeśli nie są to jakieś spektakularne rzeczy to trudno poznać ale teznie śmiejcie sie z kogoś ze to co mówi że to jest na odczuciach bo może to być dar bo człowiek nie wiedząc jak rozpoznać u siebie dar po prostu określa że "tak to czuje" bo takie szkolenie jest potrzebne ,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 11 wrz 2015, 11:15

magda pisze:Bo czy wy wiecie jakie macie dary ducha????


Dziwne jest to dla mnie pytanie. To tak, jakby Bóg obdarował kogoś darem ale zapomniał mu o tym powiedzieć? Kto w ogóle może usługiwać darami Ducha Świętego? Czy nie jest to człowiek, który posiada bardzo głęboką i osobistą relację z Bogiem? Czy nie jest to człowiek, który WIE czego od niego chce Bóg i pozwala prowadzić się przez Ducha Świętego? Czy raczej jest to kompletnie zielony człowiek, któremu przez wiarę wmawia się, że otrzymał jakiś dar, więc powinien go teraz rozwijać?
To kto posiada jaki dar powinny badać osoby posiadające dar rozróżniania duchów lub dar mądrości jak mniemam.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 wrz 2015, 15:15

dr.sky pisze:To kto posiada jaki dar powinny badać osoby posiadające dar rozróżniania duchów lub dar mądrości jak mniemam.


No mnie nikt nie badał nigdy więc jak uważasz skad mam wiedziec? Speawdziłam ten kościół to nie jest ten Chrystusowy co to zwykle sie uważa że to ten tylko jakiś co sie pod niego podszywa okultystyczny co to mają sny prorocze tłumacza sny , mozesz przyjśc do niego i opowiedzieć sen i ci zaraz przetłumacza co tlo za proroctwo. Otóz nie jest to ożciół Chrystusowy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 11 wrz 2015, 15:29

magda, a co robisz najlepiej?


.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości