Pastor Uwielbienia

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pastor Uwielbienia

Postautor: polk » 04 sie 2015, 22:32

Czy spotkaliście się kiedyś z taką służbą w Kościele jak Pastor Uwielbienia (ang. Worship Pastor)?
Jest on powołany przez Boga do prowadzenia modlitwy śpiewem, najczęściej gra on na gitarze i przewodzi zborowi w uwielbieniu Boga.

Spotkaliście się kiedyś z tym?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 sie 2015, 22:34

Znam takiego gościa i co z tego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 04 sie 2015, 23:20

Chodzi o to co myślicie o takiej służbie? Czy jest przydatna? Jakie macie wrażenia?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 sie 2015, 23:28

Kazdy słuzy Bogu w tym co ma dane od Ducha Świętego i od Boga każdy talent czy to do muzyki czy do czego innego dał Bóg po to zżebyśmy go wylorzystali w sprawie zbawienia i ja uważam ze jeśli czuje że Duch go prowadzi zeby to robił to tak ma być. Ja dzis szłam przez park i stali Świadkowie Jehowy z gazetkami i podeszłam i zczęłam z nimi gadać i uświadamiać ich a o dziwo oni mnie słuchali, może to były dwie młode dziewczyny i takie wiecej kumate nawet wyszła dyskusja i jak odeszłam to tak poczułam ze mogę przecież ze świadkami gadać bo katolicy nigdy mnie nie słuchali . Moze Duch Boży mi pokazał że mam właśnie to robić, ide do parku może jutro i znów pogadam z nimi,a taki człowiek może też poczuł ze ma to robić, Trzeba suchać Ducha Bozego on często nas prowadzi do robienia pozytecznych rzeczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 05 sie 2015, 07:36

Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z taką nazwą.
najczęściej gra on na gitarze i przewodzi zborowi w uwielbieniu Boga.

W takim wypadku "pastor uwielbienia" to trochę myląca nazwa. To może dodajmy funkcje "pastor sprzątania", "pastor multimediów" (pastor odpowiedzialny za nagrywanie kazań, strony internetowej, itp.), "pastor kolekty", itd. Nie wiem po co funkcja takiej osoby ma w nazwie "pastor", chyba tylko po to by poczuła się ważniejsza/wyróżniona? Wydaje mi się, że w zborach nie o to chodzi..


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sie 2015, 11:39

No nie o to chodzi ale jak ktoś jest pastorem i zaczyna tą funkcję bo widzi że tym umie bardzo dobrze służyc zborowi to co ma zrobić no wyzbyć się tej funkcji pastora najpierw czy co, w wielu zborach są ludzie co sie muzuką zajmują i nie są pastorami , no ale jeśli on prowadzi całe uwielbienie Boga i muzykę i modlitwy i kazanie np na temat przymiotów Boga i jego dobroci to tego nie może mówić np pastor sprzątania. Pewnie polk trafił na takiego pastora co własnie tak służy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 05 sie 2015, 18:01

Vrijer, dokładnie tak. Całe nabożeństwo jest uwielbieniem i wydzielanie czasu "uwielbienia" jest sztuczne i krzywdzące dla reszty części nabożeństwa, które jest pełnoprawnym uwielbieniem.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 05 sie 2015, 18:23

Zwał jak zwał, gorzej jeśli uwielbienie przed kazaniem to jedyna cześć nabożeństwa gdzie jest Chrystus


.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Uwielbienia

Postautor: Noemi » 05 sie 2015, 21:28

polk pisze:Czy spotkaliście się kiedyś z taką służbą w Kościele jak Pastor Uwielbienia (ang. Worship Pastor)?
Jest on powołany przez Boga do prowadzenia modlitwy śpiewem, najczęściej gra on na gitarze i przewodzi zborowi w uwielbieniu Boga.

Spotkaliście się kiedyś z tym?


sie nie spotkałam z taka służbą ,a swoja droga czego to ludziska nie wymyslą żeby tytuł mieć :lol:


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sie 2015, 21:45

Pastor uwielbienia :O Nie może być to lider uwielbienia? Bo prowadzi cały zespół?

W zborach charyzmatycznych nic mnie już nie zdziwi, no ale jak uwielbienie jest czasem dłuższe niż kazanie, to i pastor musi być. ;)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 05 sie 2015, 22:57

Ian pisze:Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z taką nazwą.
najczęściej gra on na gitarze i przewodzi zborowi w uwielbieniu Boga.

W takim wypadku "pastor uwielbienia" to trochę myląca nazwa. To może dodajmy funkcje "pastor sprzątania", "pastor multimediów" (pastor odpowiedzialny za nagrywanie kazań, strony internetowej, itp.), "pastor kolekty", itd. Nie wiem po co funkcja takiej osoby ma w nazwie "pastor", chyba tylko po to by poczuła się ważniejsza/wyróżniona? Wydaje mi się, że w zborach nie o to chodzi..


Nie zgadzam się z tym. Słowo pastor oznacza pasterza, czyli tego co prowadzi zbór. Sprzątanie, multimedia, kolekta to nie funkcja prowadzenia, ale element, który funkcjonuje w nabożeństwie. Tym wszystkim można wielbić Boga, ale nie jest to związane z prowadzeniem.

Całe nabożeństwo jest uwielbieniem i wydzielanie czasu "uwielbienia" jest sztuczne i krzywdzące dla reszty części nabożeństwa, które jest pełnoprawnym uwielbieniem.


Z tym się zgodze :-D
W takich sytuacjach powinno być doprecyzowane - Uwielbienie Śpiewem.

Zwał jak zwał, gorzej jeśli uwielbienie przed kazaniem to jedyna cześć nabożeństwa gdzie jest Chrystus


W centrum jest Słowo Boże!

Pastor uwielbienia :O Nie może być to lider uwielbienia?


Tutaj odpowiedź:
http://www.davidsantistevan.com/worship-pastor/

Myślę, że konsensusem rozważania funkcji "pastora uwielbienia" powinno być stwierdzenie, że każdy pastor powinien być pastorem uwielbienia. Na pierwszym miejscu zwiastowanie Słowa Bożego, ale prowadzenie ludzi w uwielbieniu jest również ważne.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 sie 2015, 23:17

dziwaczny ten temat


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 05 sie 2015, 23:44

Pastor uwielbienia? To chyba jakiś rodzaj choroby...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 sie 2015, 00:03

Dziwny temat i dziwny taki pastor ale czasy się zrobiły ze jeszcze niejedno człolwieka zaskoczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 sie 2015, 07:02

polk pisze:
Ian pisze:Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z taką nazwą.
najczęściej gra on na gitarze i przewodzi zborowi w uwielbieniu Boga.

W takim wypadku "pastor uwielbienia" to trochę myląca nazwa. To może dodajmy funkcje "pastor sprzątania", "pastor multimediów" (pastor odpowiedzialny za nagrywanie kazań, strony internetowej, itp.), "pastor kolekty", itd. Nie wiem po co funkcja takiej osoby ma w nazwie "pastor", chyba tylko po to by poczuła się ważniejsza/wyróżniona? Wydaje mi się, że w zborach nie o to chodzi..


Nie zgadzam się z tym. Słowo pastor oznacza pasterza, czyli tego co prowadzi zbór. Sprzątanie, multimedia, kolekta to nie funkcja prowadzenia, ale element, który funkcjonuje w nabożeństwie. Tym wszystkim można wielbić Boga, ale nie jest to związane z prowadzeniem.

To są po prostu służby i może być tak, że jest wyznaczona osoba, która zajmuje się sprzątaniem i organizowaniem sprzątania. A więc nie tylko sprząta, ale robi grafik sprzątania, wyznacza kto kiedy sprząta. A więc w pewien sposób prowadzi zborem w zakresie sprzątania ;)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości