Dręczenia MIESZKANIA, opętanie demoniczne mieszkania

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Amarylis
Posty: 286
Rejestracja: 29 maja 2015, 22:03
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Dręczenia MIESZKANIA, opętanie demoniczne mieszkania

Postautor: Amarylis » 28 lip 2015, 21:11

W związku z tym, że pewne osoby zaśmieciły mój wątek :roll: moderatorzy go zamknęli :roll: i chyba zapomnieli o obietnicy oczyszczenia go :roll: zakładam nowy wątek który będzie kontynuacją tamtego. http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=13848


Proszę o odniesienie się do rozmowy, ponawiam moje ostatnie pytania...

Janek pisze:
"który [wymierza] karę [za] grzech ojców na synach do trzeciego i do czwartego pokolenia tym, którzy Mnie nienawidzą

"tym, którzy Mnie nienawidzą" czyli powtarzaja grzechy Ojcow.


No właśnie... Powtarzają grzechy ojców. Nie zakładam, że osoby dręczone są Narodzone na Nowo, one są katolikami. Czyli również czczą figury. :(




Janek pisze:4 Natomiast gdyby zrodził syna, który by widział wszystkie grzechy popełniane przez swego ojca i uląkł się, a nie naśladował go w nich, 15 a więc nie jadał mięsa z krwią, nie podnosił oczu ku bożkom izraelskim, nie bezcześcił żony bliźniego, 16 nie uciskał nikogo, nie zwlekał z płaceniem długów, nie popełniał gwałtów, łaknącemu udzielał chleba, przyodziewał nagiego, 17 odwracał rękę od zła, nie uprawiał lichwy, nie żądał odsetek, wypełniał moje nakazy i postępował według moich ustaw: ten nie umrze skutkiem wykroczeń swego ojca, ale żyć będzie. 18 A ponieważ ojciec jego był gwałtownikiem, dopuszczał się grabieży i nie postępował dobrze pośród mego ludu, dlatego on sam umrze z powodu swojej nieprawości. 19 Wy zaś mówicie: "Dlaczego syn nie odpowiada za winy swego ojca?" Ależ syn postępował według prawa i sprawiedliwości, zachowywał wszystkie moje ustawy i postępował według nich, a więc powinien żyć. 20 Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec - za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie.

5Mojzeszowa 24
16 Ojcowie nie poniosą śmierci za winy synów ani synowie za winy swych ojców. Każdy umrze za swój własny grzech. 17 Nie będziesz łamał prawa obcokrajowca i sieroty ani nie weźmiesz w zastaw odzieży od wdowy. 18


Ok, nie poniosą śmierci. Ale nie oznacza to, że nie zostaną ukarani: "Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia "


Oraz:
Znam kolejny przypadek, gdzie mieszkanie wydaje się lekko... podejrzane. Ludzie czują się w nim po prostu źle, coś niepokojącego wisi w powietrzu mimo, że mieszkanie jest nowe, wyremontowane. Nie da się spokojnie spać. W nocy słychać skrobanie. Właścicielką, wynajmującą, jest katoliczka, bardzo pobożna po katolicku...


Pisz poprawnie po polsku! Wszystkim będzie łatwiej!
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 28 lip 2015, 22:00

arza pisze:mieszkanie wydaje się lekko... podejrzane. Ludzie czują się w nim po prostu źle, coś niepokojącego wisi w powietrzu mimo, że mieszkanie jest nowe, wyremontowane.


Całkiem niedawno temu remontowałem teściom łazienkę i również czułem się tam źle. Właśnie taki dziwny niepokój bez racjonalnego uzasadnienia...
Rodzina żony wyznaje ludowy (wiejski) katolicyzm- wiara w zabobony, gusła, a do tego bałwochwalczy kult maryjny- co dzień odprawiają na kolanach modły do obrazu Posiekanej.
Tam "w powietrzu" wyraźnie coś jest i nie tylko ja to zauważyłem...


Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dręczenia MIESZKANIA, opętanie demoniczne mieszkania

Postautor: Niedźwiadek » 28 lip 2015, 23:30

Znam kolejny przypadek, gdzie mieszkanie wydaje się lekko... podejrzane. Ludzie czują się w nim po prostu źle, coś niepokojącego wisi w powietrzu mimo, że mieszkanie jest nowe, wyremontowane. Nie da się spokojnie spać. W nocy słychać skrobanie. Właścicielką, wynajmującą, jest katoliczka, bardzo pobożna po katolicku...


Też słyszałem o nawiedzonych mieszkaniach. Najczęściej przyczyną są okultystyczne praktyki, które są/były tam prowadzone. Czasami manifestacje mogą być spowodowane jakimiś przedmiotami, które służą lub zostały poświęcone na cele demoniczne.

Co do przekleństw. Ludzie mogą na siebie ściągnąć przekleństwo, wiadomo z jakiej przyczyny. Co do przekleństw pokoleniowych. Znam chrześcijan, którzy powiedzą że to bajda, oraz takich, u których po konfrontacji z przekleństwem życie się zmieniło na plus.

Najlepiej do takiego mieszkania wpuścić człowieka, który jest powołany w służbie uwolnienia i finito.


Awatar użytkownika
Amarylis
Posty: 286
Rejestracja: 29 maja 2015, 22:03
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Amarylis » 28 lip 2015, 23:57

Czyli (również, jak chyba i ja...) uważacie, że wiara katolicka, opierająca się na czczeniu Maryi i jej figurek, obrazków świętych itd może doprowadzić do takich okropieństw? :-( :-| Do przekleństw pokoleniowych, do czegoś co przypomina nękanie demoniczne (lub nim jest) w mieszkaniu...


Pisz poprawnie po polsku! Wszystkim będzie łatwiej!
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 29 lip 2015, 02:13

Nie ma zadnych przeklenstw.Juz to tlumaczylem :roll:
Kazdy odpowiada za siebie.Jahwe nie jest jakims mscicielem pokoleniowym :-D
Ewangelia i Prorocy jasno to stwierdza/ja i koniec tematu.Amen


10 Poltergeist Sightings Caught on Tape. Demons, Angels, Aliens or Ghosts? Scary.
https://www.youtube.com/watch?v=cMwKGX3XAhk


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 29 lip 2015, 07:57

Janek pisze:Nie ma zadnych przeklenstw.Juz to tlumaczylem

O wyrocznio, jak mogliśmy nie usłuchać twego głosu :lol: :roll:
Janek pisze:Jahwe nie jest jakims mscicielem[...]


"(2) Bogiem żarliwym i mściwym jest Pan. Mściwy jest Pan i pełen gniewu. Mści się Pan na swoich wrogach i wybucha gniewem na swoich nieprzyjaciół. (3) Pan jest cierpliwy i pełen łaski, lecz na pewno sprawi, że winny nie ujdzie bezkarnie. "

Oczywiście nie dotyczy to chrześcijan bo za ich winy karę poniósł Jezus na krzyżu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 lip 2015, 09:36

arza pisze: Nie zakładam, że osoby dręczone są Narodzone na Nowo, one są katolikami. Czyli również czczą figury.


owszem nie są to nowonarodzeni bo tacy mają Dcha Bożego WIELU JEST TEŻ PROTESTANÓE CO TO Już wyczyscili swj dom i sa swięci ochrzczeni , pokutowali ale nie przyjęli jeszcze Dcha Bożego i w takim czasie miedzy chrztem, a przyjęciem Ducha dzieją sie takie rzeczy
Mat 12:43-45 bw "(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje. (44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym. (45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem."

I człowiek właśnie jak jeszcze ie Ma Ducha jak jest w trakcie nawracania się moze być atakowany przez demony i moze to się objaiwać tez jakimiś duchami nieczystymi w mieszkaniu.
arza pisze:Ok, nie poniosą śmierci. Ale nie oznacza to, że nie zostaną ukarani: "Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia "


No ja sama po ojej rodzinie wiem ze coś w tym jest np klątwy międzypokoleniowe, w mojej rodzinie była klątwa ze do 5-go pokolenia każda kobieta umrze tragicznie bo moja pra pra pra babka uciekła z żydem i to było za zaborów a wtedy to był okropny opciach i prapraprababkę przeklęli a ona urodziła córeczkę i jako ze wszystkie kobiety miały umierać tragicznie to czekano aż ta jej córka też tak mrze no a ona zyła i zyła i żyła i miała jz 103 lata więc pomysleli ze teraz to juz nic jej sie stać nie moze bo ledwo lazi i tylko po domui ogródku a tu raz babka wyszła do ogrródka a gdzieś sie byk zerwał i wleciał do ogródka i babkę na rogach rozniósł bo nie dała rady uciekać. No i się okazało ze jednak klątwa działa i potem wszystkie pokolenia miay śmierćtragiczną moich babek no i się zskończyła klątwa bo minęło 5 pokoleń już na mojej matce a Babcia to zleciała z drzewa wisniowego rwac wiśnie i skręciła kark ,no moja mama umarła w łózku jż więc klątwy działają a ile ludzie takich klątw rzucają nawet mimochodem , w ogóle jest wiele zlego którego nie zauważamy i to ma wpływ na takie demoniczne manifestacje.

Nick pisze:Całkiem niedawno temu remontowałem teściom łazienkę i również czułem się tam źle. Właśnie taki dziwny niepokój bez racjonalnego uzasadnienia...
Rodzina żony wyznaje ludowy (wiejski) katolicyzm- wiara w zabobony, gusła, a do tego bałwochwalczy kult maryjny- co dzień odprawiają na kolanach modły do obrazu Posiekanej.


Nie tylko katolicyzm tak działa ale każde inne zło. jak szkałam mieszkania to oglądałam z gminy pustostany , i wiele z nich miało coś złego że nie chciało sie takm przebywać a już w ogóle zamieszkać to broń boże i pytałam o poprzednich lokatorów i a to nirkomaska melina była a to w jednym gdzie aż ziało złem to się okazało ze spalił sie w srodku pijak i wołal o pomoc a sąsiedzi nie pomogli i rózne takie tam.
arza pisze:Czyli (również, jak chyba i ja...) uważacie, że wiara katolicka, opierająca się na czczeniu Maryi i jej figurek, obrazków świętych itd może doprowadzić do takich okropieństw? Do przekleństw pokoleniowych, do czegoś co przypomina nękanie demoniczne (lub nim jest) w mieszkaniu...


Jak najbardziej może wszelkie bałwochwalstwo moze,
Janek pisze:Kazdy odpowiada za siebie.Jahwe nie jest jakims mscicielem pokoleniowym
Ewangelia i Prorocy jasno to stwierdza/ja i koniec tematu.Amen


Janku nie chodzi o to ze ktoś zgrzeszył ale ciagnie sie ten grzech przez pokolenia, ktoś przeklął i nie zdjał klątwy nie pokutował, klątwy nawet ludzie rzcaja nie zdajac sobie z tego sprawy jak mówia żeby cię pokręciło ...itp , błogosławieństwo rodziców działa a np rodzice co to zamiast błogosławieństwa ciagle mówia np .. nigdy do niczego nie dojdziesz.. itp to też działa jest dużo zła i takie zło ściaga demony.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 29 lip 2015, 11:14

Nick pisze:
Janek pisze:Nie ma zadnych przeklenstw.Juz to tlumaczylem

O wyrocznio, jak mogliśmy nie usłuchać twego głosu :lol: :roll:
Janek pisze:Jahwe nie jest jakims mscicielem[...]


"(2) Bogiem żarliwym i mściwym jest Pan. Mściwy jest Pan i pełen gniewu. Mści się Pan na swoich wrogach i wybucha gniewem na swoich nieprzyjaciół. (3) Pan jest cierpliwy i pełen łaski, lecz na pewno sprawi, że winny nie ujdzie bezkarnie. "

Oczywiście nie dotyczy to chrześcijan bo za ich winy karę poniósł Jezus na krzyżu.


Masz u mnie ignora ale odniose sie bo MANIPULUJESZ moimi wypowiedziami i za to jeszcze dostajesz lubiki.Co za padaka i szukanie tego co ucho lechce :roll: Pisalem ze nie jest mscielem POKOLENIOWYM(ale tego juz nie zacytowales!)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 29 lip 2015, 11:19

Janku nie chodzi o to ze ktoś zgrzeszył ale ciagnie sie ten grzech przez pokolenia, ktoś przeklął i nie zdjał klątwy nie pokutował, klątwy nawet ludzie rzcaja nie zdajac sobie z tego sprawy jak mówia żeby cię pokręciło ...itp , błogosławieństwo rodziców działa a np rodzice co to zamiast błogosławieństwa ciagle mówia np .. nigdy do niczego nie dojdziesz.. itp to też działa jest dużo zła i takie zło ściaga demony.

Sorry Magdo ale co Ty za bajki opowiadasz?rodzice prez swoja deprymujace slowa sciagaja demony?Gdzie to wyczytalas?Oj wyczuwam Prica :roll: Arza jest dzieckiem Bozym a na takich zadno przeklenstwo nie dziala.Poczytaj http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=162&werset=23#W23


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 29 lip 2015, 11:27

Arzo

Jak juz tlumaczylem dzieci nie sa obciazone zadna klatwa po rodzicach!
Jesli czujesz obecnosc demona w swoim zyciu to musialas go do niego zaprosic!
Pisalas ze bylas w roznych denominacjach wiec moze cos przeszkrobalas.
Nie ma czegos takiego jak opetanie mieszkania!Nie sluchaj bajek.

Bóg nie jest mściwy ani okrutny

Okrucieństwo jest zaprzeczeniem sprawiedliwości, więc nie można okrucieństwa przypisać doskonałemu Bogu.


Na początku należy zdać sobie sprawę, że Bóg Starego Testamentu jest tym samym Bogiem co Bóg Nowego Testamentu. Najdobitniej świadczy o tym fakt cytowania przez Jezusa i apostołów wersetów Starego Testamentu, które mówią o Bogu np. Mt. 4 : 10 z 5 Moj. 6 : 13; Łuk. 4 : 17 - 21 i Izaj. 61 : 1 - 2; Mt. 19 : 4 - 5 i 1 Moj. 1: 27; 2 : 24; Dz.Ap. 2 : 16 - 21 i Joel 3 : 1 - 5; Dz.Ap. 7 : 48 - 50 i Izaj. 66 : 1 - 2; Dz.Ap.15 : 14 - 18 i Amos 9 : 11 - 12; Ap. 19 : 1 - 9.

Bóg ponadto jest niezmienny co wynika zarówno z logiki jak i z Mal. 3 : 6. Wszelkim więc gnostyckim filozofiom i im podobnym spekulacjom Pismo Święte zadaje kłam.



Skoro Bóg Starego Testamentu jest tym samym Bogiem co Bóg Nowego Testamentu, to odznacza się taką samą sprawiedliwością i takim samym też miłosierdziem. Jehowah Bóg Wszechmocny nie przestał być nigdy Bogiem miłości.



Czy jednak z tekstów biblijnych nie wynika, że Bóg jest mściwy co zaprzeczałoby Jego miłości ?

Otóż, mogłoby się tak wydawać, gdyby się opierać na tłumaczeniach niektórych wersetów będących zniekształceniem tekstu hebrajskiego. Np. w popularnych tłumaczeniach Dekalogu w 2 Moj. 20 : 5 napisano, że Bóg karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia, tych którzy Go nienawidzą. Tymczasem w tekście hebrajskim jest napisane :

אָֽנֹכִ֞י יְהֹוָ֤ה אֱלֹהֶ֙יךָ֙ אֵ֣ל קַנָּ֔א פֹּ֠קֵד עֲוֹ֨ן אָבֹ֧ת עַל־בָּנִ֛ים עַל־שִׁלֵּשִׁ֥ים וְעַל־רִבֵּעִ֖ים לְשֹׂנְאָֽ֑י

co znaczy : " Jam Jehowah twój Bóg, Bogiem wymagającym wyłączności, przeszukujący niegodziwość ojców u synów do trzeciego i do czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą " bowiem czasownik פֹּ֠קֵד ( poked ) od rdzenia פקד znaczy przede wszystkim przeszukiwać coś, poddawać coś inspekcji. Takie rozumienie wersetu jest w całkowitej zgodzie z pozostałymi wersetami biblijnymi. Np. w 5 Moj. 24 : 16 napisano : " Nie poniosą śmierci ojcowie za synów ani synowie nie poniosą śmierci za ojców; każdy za swój grzech poniesie śmierć. " Podobna myśl jest wypowiedziana w Ez. 18 : 20 - " Dusza, która grzeszy, ta zginie. Syn nie poniesie kary za winę ojca, ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego będzie na nim, a niegodziwość niegodziwego będzie na nim. "

Widać więc wyraźnie z tych wersetów, że Jehowah Bóg nie jest mściwy.



Niektórzy jednak powołują się na 5 Moj. 32 : 35 gdzie w popularnych tłumaczeniach napisano : " Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę ! " Ale hebrajskie נָקָם֙ ( naqam ) to przede wszystkim rewanż ( odwzajemnienie się ) i chociaż również ten wyraz jest często tłumaczony poprzez słowo " pomsta " to jednak Bóg jako istota doskonała oddaje w doskonały sposób sprawiedliwość. Gdyby było inaczej zaprzeczałoby to Bożej sprawiedliwości. Dlatego słowo " rewanż " jest bardziej odpowiednie.

Podobnie drugie słowo występujące w tym wersecie שִׁלֵּ֔ם - ( szillem ) zapłata, odpłata, rekompensata - nie wskazuje wcale na mściwość ze strony Boga. Potwierdzeniem tego jest przekład tego wersetu w Pismach Greckich Nowego Testamentu.

W liście do Rzymian 12 : 19 oddano wypowiedź Boga następująco : Ἐμοὶ ἐκδίκησις, ἐγὼ ἀνταποδώσω Hebrajskie więc słowo נָקָם֙ ( naqam ) oddano przez ἐκδίκησις ( ekdikesis ) - to znaczy wymierzanie sprawiedliwości. Myśl więc tą tłumaczoną z języka greckiego należałoby oddać poprawnie : " do Mnie należy wymierzanie sprawiedliwości, ja dokładnie odpłacę."

Stąd też i werset z Psalmu 94 : 1 powinien być przetłumaczony : " Boże rewanżu, Jehowo Boże rewanżu zajaśniej ! " Jehowah jako doskonale sprawiedliwy Bóg nie nagina szal sprawiedliwości i nie wyżywa się na grzesznikach, bo to świadczyłoby o przekroczeniu miary będącej dokładną odpłatą za popełniony grzech.


http://biblia-odchwaszczona.webnode.com ... i-okrutny/


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 29 lip 2015, 17:11

Janek pisze:rodzice prez swoja deprymujace slowa sciagaja demony?Gdzie to wyczytalas?Oj wyczuwam Prica


To nie prince a moje doswiadczenia bo dgo żyję i dżo widziałam. Bywa ze takie dziecko co to tak m rodzice gadaja całe zycie to potem ma właśie jakieś demoniczne manifestacje , mieszkaam koł takich ldzi co ta tak dzieci traktowali ,jedno to w ogóle w wojsku popelnilo samobjstwo a drugie nie ożeniło się i zylo jak odludek obstawione katolickimi obrazami i figrami , mieszkanie jak ołtarz i widywało zjawy. Co dziwnego rodzice byli komnistami i te katoickie rzeczy to nie z domu. No czasem takie złe powiedzenia ściągaja zło.
Janek pisze: Arza jest dzieckiem Bozym a na takich zadno przeklenstwo nie dziala.


Toż ja też nie o niej piszę ale ogólnie

Janek pisze:Nie ma czegos takiego jak opetanie mieszkania!Nie sluchaj bajek.


Jest coś takiego sama w Afryce mieszkałam w opętanym domu to nie zadna bajka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 29 lip 2015, 18:58

Prawdę mówiąc,ja już tego czytać nie mogę.
Prosta sprawa-nie czytaj,powiecie.
Ale...mam wrażenie,że w wielu tematach takie demoniczne podejście zaczyna dominować.Ja się wprost czuję osaczona. Mieszkam w bloku,gdzie sami katolicy są,a jak sądzę i całej wsi.Pewnie jako jedyna poza katolicyzmem. U wszystkich sąsiadów ściany ociekają obrazami,wiadomo jakimi, figurkami też JPII itd. Za oknem,jak się postaram i głowę dobrze wyciągnę-krzyż obwieszony badziewnymi fotkami papieża i MB.
Chwała Bogu,że pod spodem mam piwnice, własną,więc na pewno żadne czary z tej strony mi nie grożą :mrgreen:
Kochani ,30 lat temu wynajmowałam pokój /okolo pół roku/ w mocno nawiedzonym domu.Pisałam już o tym na forum.
Dom był nowo wybudowany. W Polsce,a nie w Afryce.
Zarówno przed moim zamieszkaniem,jak i po wyprowadzce działo się tam dziwnie. Ksiądz nawet wyświęcał itd.
Do czego zmierzam. Skończe z tymi demonami w każdym temacie.
Ja mam tego dość. Dobrze wiemy,że świat jest jaki jest i czekamy na przyjście Pana i zmianę tej sytuacji.Wychodząc na dwór już spotykamy ludzi,nie wiemy kogo. Takie wieczne dybanie na demony to wchodzenie w jakieś układy z nimi. Ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego.


Awatar użytkownika
Amarylis
Posty: 286
Rejestracja: 29 maja 2015, 22:03
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Amarylis » 29 lip 2015, 19:25

Janek pisze:Arzo

Jak juz tlumaczylem dzieci nie sa obciazone zadna klatwa po rodzicach!
Jesli czujesz obecnosc demona w swoim zyciu to musialas go do niego zaprosic!
Pisalas ze bylas w roznych denominacjach wiec moze cos przeszkrobalas.
Zaraz mnie coś trafi, czy Wy w ogóle czytacie posty? Ze zrozumieniem? :roll: Nie czuję w swoim życiu żadnej pierniczonej obecności demona. Pisałam już parę razy: chodzi o KOGOŚ INNEGO, kogo bardzo dobrze znam, kto jest katolikiem i którego rodzice są katolikami i kto zwierzył mi się z tego. A teraz, w ostatnich dniach, dowiedziałam się o podobnej sytuacji od kogoś innego. NIE CHODZI O MNIE. I daruj sobie proszę, Janek, uwagi tego typu, że przeskrobałam coś bo skakałam po denominacjach.



kontousunięte1 pisze:Kochani ,30 lat temu wynajmowałam pokój /okolo pół roku/ w mocno nawiedzonym domu.Pisałam już o tym na forum.
Dom był nowo wybudowany. W Polsce,a nie w Afryce.
Zarówno przed moim zamieszkaniem,jak i po wyprowadzce działo się tam dziwnie. Ksiądz nawet wyświęcał itd
Wuko, czy mogłabyś nakierować mnie na tego posta? Jak go znaleźć? Nie dociekam ze wścibstwa, raczej z chęci pomocy ludziom o których napisałam powyżej.


Pisz poprawnie po polsku! Wszystkim będzie łatwiej!
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 29 lip 2015, 19:37

Janek pisze:Masz u mnie ignora


Ajajć... Odkąd przeczytałem tą informację nic już nie będzie tak jak było... :cry:
:lol:

Janek pisze:Co za padaka i szukanie tego co ucho lechce Pisalem ze nie jest mscielem POKOLENIOWYM(ale tego juz nie zacytowales!)


Aha.
No ale poniżej podsumowujesz pisząc:

Janek pisze:Widać więc wyraźnie z tych wersetów, że Jehowah Bóg nie jest mściwy.


Więc jest Mściwy "niepokoleniowo" czy nie jest mściwy wcale???
Coś mało spójna ta Twoja teŁOlogia, Janku :D

Janku musisz wiedzieć, że temat przekleństw pokoleniowych jest aktualnym biblijnym faktem.
Można dyskutować co do zakresu, można przyjrzeć się bliżej nowej modzie "łamania przekleństw" u osób odrodzonych z Ducha, lecz fakt faktem pozostanie.
Dowodów dostarcza Biblia i życie...
Bo choćby dziedziczenie po Adamie zepsutej natury z powodu jego upadku, czyż nie jest jakąś formą przekleństwa?

(13) albowiem już przed zakonem grzech był na świecie, ale grzechu się nie liczy, gdy zakonu nie ma;
(14) lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść.
(15) Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa.
(16) I nie tak ma się sprawa z darem, jak ze skutkiem grzechu jednego człowieka; albowiem wyrok za jeden upadek przyniósł potępienie, ale dar łaski przynosi usprawiedliwienie z wielu upadków.
(17) Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 29 lip 2015, 19:52

kontousunięte1 pisze:Takie wieczne dybanie na demony to wchodzenie w jakieś układy z nimi. Ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego.


Jeśli o mnie chodzi to traktuję temat bardziej jako hmm... ciekawostkę. Nie zajmuje mnie to.
Ale wiem o czym piszesz bo pewien czas temu byłem w bardzo bliskich stosunkach z osobą, która wręcz żyła światem duchowym, demonologią... i fakt- takie życie to dosłowny... koszmar.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości