Dręczenia MIESZKANIA, opętanie demoniczne mieszkania

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 30 lip 2015, 21:57

Nick, ech ... właśnie nie wychodzi na jedno...


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 30 lip 2015, 22:23

nastepny przyklad ze to slowko oznacza sprawiedliwosc a nie msciwosc.

Young's Literal Translation
and having seen a certain one suffering injustice, he did defend, and did justice to the oppressed, having smitten the Egyptian;

oblubienica
Wtedy zobaczył kogoś krzywdzonego, ujął się za nim i wymierzył sprawiedliwość męczonemu zadając cios Egipcjaninowi.

Stephanus Textus Receptus 1550
καὶ ἰδών τινα ἀδικούμενον ἠμύνατο καὶ ἐποίησεν ἐκδίκησιν τῷ καταπονουμένῳ πατάξας τὸν Αἰγύπτιον



i koniec tematu :wall:

http://christianthinktank.com/madgod.html


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 31 lip 2015, 00:13

Przepraszam za offtop ale muszę...

Co do przekleństw pokoleniowych. Znam chrześcijan, którzy powiedzą że to bajda, oraz takich, u których po konfrontacji z przekleństwem życie się zmieniło na plus.


Za to moja wiara i życie zmieniły się na plus, gdy przestałem wierzyć w nowe doktryny i pojęcia, które są ludzkim urojeniem i nie pochodzą z Pisma Świętego, np. właśnie w nową naukę o "przekleństwach". Celowo w cudzysłowie, ponieważ nie jest to nauka o przekleństwach w sensie biblijnym ale o jakiś czarach, mocy słów, zaklęciach czy urokach.
Gdy czytam w tym temacie np. Twoje posty magdo, to od razu skacze mi ciśnienie widząc, jakie herezje dzisiejszy nauczyciele wcisnęli w chrześcijaństwo. Refleksje są straszne i smutne zarazem.

Dziękuję tylko Bogu, że łaskawie wyciągnął mnie z tych fałszywych nauk.

Oczywiście temat grzechu pierworodnego to zupełnie co innego.

Pisałem już o tym w innym temacie i zacytuję ten post:
Tak z ciekawości- są w ogóle jakiekolwiek potwierdzenia w Biblii na "przekleństwa rodowe"?
Uważam, że to bzdura ale ciekawi mnie czy to czysty wymysł ludzki, czy jednak interpretacja jakiegoś wersetu.

Podejrzewam, że ta cała nowa nauka o przekleństwach pochodzi od popularnego w Ruchu Wiary przekonania o tym, że "słowa mają moc", że wypowiadanymi słowami człowiek kształtuje rzeczywistość materialną i duchową. Do tego stopnia, że jak nie chcąc przyjść na jakiś egzamin, którego się boisz powiesz w żartach "chyba się jutro rozchoruję", to tymi słowami ściągniesz na siebie chorobę. Podobnie nawet jak jesteś chory, to nie wolno ci mówić, że jesteś chory, tylko że jesteś zdrowy, bo tylko wtedy wyzdrowiejesz (serio, spotkałem się z tym wielokrotnie).
Temat przekleństw rodowych dodatkowo rozciągany jest o pewne skutki grzechu przodków, szczególnie uprawianie okultyzmu.

A jak w Biblii traktowane są przekleństwa? W Starym Testamencie odwoływano się do Boga, jako tego, który zrealizuje przekleństwo i na którego się powołuje człowiek, który je wypowiada. Często służyło jako zapowiedziana wcześniej groźba niedotrzymania jakiegoś ważnego przymierza, przysięgi. Najlepszy przykład:

19 Panie! Zwróć na mnie uwagę i wysłuchaj głosu mojej skargi!
20 Czy odpłaca się złem za dobre? Oni zaś wykopali dla mnie dół. Pomnij, jak stawałem przed tobą, aby przemawiać za nimi ku ich dobru, aby odwrócić od nich twój gniew.
21 Dlatego oddaj ich dzieci na głód, ich samych zaś wydaj na pastwę miecza, niech ich żony będą bezdzietne i owdowiałe, a ich mężowie niech zginą od zarazy, ich młodzież niech zostanie pobita mieczem na wojnie!
22 Niech z ich domów rozlega się krzyk, gdy znienacka sprowadzisz na nich zgraję rabusiów, gdyż wykopali dół, aby mnie pochwycić, a pułapkę skrycie zastawili na moje nogi!
23 Wszak Ty, Panie, wiesz, że wszystkie ich knowania są na moją zgubę. Nie odpuść im ich winy i nie wymaż ich grzechu sprzed swojego oblicza! Niech leżą powaleni przed twoim obliczem. Postąp tak z nimi w czasie swojego gniewu! (Jeremiasza 18:19-23)

Jednocześnie przekleństwo musi być zaakceptowane przez Boga i mieć mocne uzasadnienie:

Jak ptak, który ucieka, jak jaskółka, która ulatuje, tak jest z bezpodstawnym przekleństwem: ono się nie ziszcza. (Przysłów 26:2)

Widać więc, że to Bóg jest podstawą i egzekutorem pewnego wyroku, On go akceptuje i wymierza karę. Przekleństwo przypadkowe i bezsensowne wtedy nie działa, więc całą masę przypadków można odrzucić, jak te oparte na "mocy słów" w Ruchu Wiary.

"Przekleństwo rodowe" prowadzi też w takim razie do twierdzenia, że Bóg aktualnie kara ludzi za grzechy popełnione przez ich przodków, a nawet wykonuje coś takiego na chrześcijanach. Spójrzmy co mówi o tym Pismo Święte:

29 W owych dniach już nie będą mówili: Ojcowie jedli cierpkie grona, a zęby synów ścierpły,
30 Lecz każdy umrze za swoją winę. Ktokolwiek spożyje cierpkie grona, tego zęby ścierpną.
(Jeremiasza 31:29-30)

1 I doszło mnie słowo Pana tej treści: 2 Dlaczego to używacie między sobą przysłowia o ziemi izraelskiej: Ojcowie jedli kwaśne grona, a zęby synów ścierpły? 3 Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan że już nie będziecie wypowiadali w Izraelu tego przysłowia. 4 Oto wszyscy ludzie są moi, zarówno ojciec, jak syn - są moimi. Każdy, kto grzeszy, umrze.
5 Lecz jeżeli kto jest sprawiedliwy i wykonuje prawo i sprawiedliwość, 6 Nie je mięsa ofiarnego na górach i nie podnosi oczu ku bałwanom domu izraelskiego, nie hańbi żony swojego bliźniego, nie obcuje z żoną podczas jej nieczystości, 7 Nie uciska nikogo i dłużnikowi zwraca jego zastaw, nie dopuszcza się gwałtu, udziela chleba głodnemu, a nagiego przyobleka w szatę, 8 Nie pożycza na lichwę i nie bierze odsetek, powstrzymuje swoją rękę od złego, w sporach między ludźmi rozsądza zgodnie ze słusznością, 9 Postępuje według moich przykazań i przestrzega wiernie moich praw: ten jest sprawiedliwy, on też na pewno będzie żył - mówi Wszechmocny Pan.
10 Lecz jeżeli spłodził syna rozbójnika, przelewającego krew, który popełnił jeden z tych grzechów - 11 Chociaż on sam tego wszystkiego nie popełnił - syna, który bierze udział w ucztach ofiarnych na wzgórzach i hańbi żonę swojego bliźniego, 12 Uciska ubogiego i biednego, dopuszcza się gwałtu, zastawu nie zwraca i podnosi oczy swoje ku bałwanom, popełnia ohydne czyny, 13 Pożycza na lichwę i bierze odsetki - na pewno nie będzie żył, ponieważ popełnił wszystkie te ohydne czyny. Na pewno poniesie śmierć; jego krew będzie na nim.
14 A oto, jeżeli spłodzi syna, a ten widzi wszystkie grzechy, które popełnia jego ojciec, i chociaż je widzi, nie popełnia ich, 15 Nie bierze udziału w ucztach ofiarnych na wzgórzach i nie podnosi swoich oczu ku bałwanom domu izraelskiego, żony swojego bliźniego nie hańbi, 16 Nikogo nie uciska, nie bierze zastawu i nie dopuszcza się gwałtu, głodnemu udziela swojego chleba, a nagiego przyobleka w szatę, 17 Powstrzymuje swoją rękę od złego, nie pożycza na lichwę i nie bierze odsetek, przestrzega moich praw, postępuje według moich przykazań - ten nie umrze za winę swojego ojca, na pewno będzie żył.
18 A że jego ojciec popełnił gwałt, dopuszczał się rabunku, nad swoim współbratem czynił pośród swojego ludu to, co nie jest dobre, więc umrze za swoją winę.
19 Lecz wy mówicie: Dlaczego syn nie ponosi kary za winę ojca? Wszak syn wypełniał prawo i czynił sprawiedliwość, przestrzegał wszystkich moich przykazań i wypełniał je, więc na pewno będzie żył. 20 Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego. 21 Lecz gdy bezbożny odwróci się od wszystkich swoich grzechów, które popełnił, i będzie przestrzegał wszystkich moich przykazań, i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość, na pewno będzie żył, nie umrze. 22 Nie będzie mu się przypominać żadnych jego przestępstw, które popełnił, będzie żył przez sprawiedliwość, którą się kierował.


I powiedział, że ciążyło na mnie takowe, a poza tym ktoś mnie znienawidził, a nawet może przeklął - stąd moje straszliwe lęki itp.

I to jest właśnie działanie takich nauk w praktyce. Człowiek przychodzi do nich z problemem, a ci ludzie zamiast zająć się tym człowiekiem i pomóc mu z jego problemami zupełnie odwracają swoją uwagę od tego i odprawiają swoje gusła- łamanie przekleństw, związywanie demonów i bitwy modlitewne, podczas gdy osoba z problemem jest pozostawiona sama sobie. Czasem siłą sugestii uda im się przekonać tę osobę, że już wszystko jest ok ale ona po krótkim czasie i tak zauważy że tak nie jest. Oczywiście tłumaczy się to tym, że demony wróciły itp. i zabawa w wypędzanie zaczyna się od nowa.


Na podstawie Biblii uważam więc, że nowa nauka o "przekleństwach pokoleniowych" nie ma nic wspólnego z Biblią, ani nawet z przekleństwami w sensie biblijnym. Jeśli przeanalizuje się dokładniej jej założenia i wyciągnie wnioski, to włos się jeży na głowie, bo w taki właśnie sposób do chrześcijaństwa przemyca się wiarę w jakieś czary i zaklęcia, a na dodatek odprawia wokół nich jakieś gusła, co wyrządza szkodę nie tylko czystości nauki chrześcijańskiej ale także osobom z problemami, których to właśnie najczęściej dotyczy.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 31 lip 2015, 08:18

Velure pisze:Nick, ech ... właśnie nie wychodzi na jedno...


Velure, Sprawiedliwość Boża nosi w sobie element pomsty. Choćby rzeź pierworodnych za nieposłuszeństwo Faraona, czy też proroctwo (wypełnione) zwiastujące Izraelitom, że spotka ich wszystko co najgorsze za bałwochwalstwo i nieposłuszeństwo. Przykłady można mnożyć.
Oczywiście takie działania Boga można starać się określać słowami bez pejoratywnego wydźwięku (jak pomsta), jednak nie wpływa to na istotę.
Takie jest moje zdanie, a Ty masz prawo do odmiennego ;-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 lip 2015, 13:27

Czekoladowy pisze:Za to moja wiara i życie zmieniły się na plus, gdy przestałem wierzyć w nowe doktryny i pojęcia, które są ludzkim urojeniem i nie pochodzą z Pisma Świętego, np. właśnie w nową naukę o "przekleństwach". Celowo w cudzysłowie, ponieważ nie jest to nauka o przekleństwach w sensie biblijnym ale o jakiś czarach, mocy słów, zaklęciach czy urokach.


Za słabo znasz Biblię zebyś wiedzial ze to naka jak najbardziej Biblijna i wiele jest w Biblii przykładow rzcania klątw, może nie zauwazyeś przegladając ją po łepkach, poczytaj jak to goliat rzucił klątwę, ja Bilem jechal na oślicy przeklinać Izraela i go anioł zatrzymał , jak by rzcenie klątw było bez znaczenia to po co anioł go chcial zabic , poczytaj jak ahela ukradła Bożki domowe i mąż ja przeklął że kogo one są niech umrze i umarła rodząc Beniamna i tak dalej juzż nie pamiętam ile tego jest i nie chce moi sie szkac ale jest sporo tego właśnie w Piśmie świętym Sam Bóg przeklina wielokrotniei niektóre rzeczy okłada klątwą np łpy z Jerycha , Słowa działaja jak błogosławieństwo działa tak i przeklenstwo tego uczy Biblia No a ty masz swoje przemyslenia . Poczytaj ty najpierw to Pismo żebyś te nauki dostrzegł bo na razie to widać ze trochę liznałeś ale zeby doglebnie to niekoniecznie ale teorię swoją juz masz ugrntowaną jak widzę,

Czekoladowy pisze:Na podstawie Biblii uważam więc,


Sam z siebie tk wazżasz bo Biblii jak widać zpelnie nie znasz. Poczytaj całą to ci się rozjasni w glowie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 lip 2015, 13:52

Joz 11:21 bw "W owym czasie wyruszył Jozue i wytępił Anakitów z okolic górzystych, z Hebronu, z Debiru, z Anabu, z całego pogórza judzkiego i z całego pogórza izraelskiego. Jozue obłożył ich klątwą wraz z ich miastami."
Iz 34:2 bw "Gdyż rozgniewał się Pan na wszystkie narody, jest oburzony na całe ich wojsko, obłożył je klątwą, przeznaczył je na rzeź."
Ml 3:24 bw "i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą."
Pwt 27:15 bw "[b[b]]Przeklęty m
ąż[/b], który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika, i ustawi go w ukryciu. A cały lud odezwie się i powie: Amen."[/b]
Pwt 27:16 bw "Przeklęty, kto zlekceważy swego ojca i matkę. A cały lud powie: Amen."
Pwt 27:17 bw "Przeklęty, kto przesuwa granicę swego bliźniego. A cały lud powie: Amen."


Lb 22:6 bw "Przybądź więc teraz, przeklnij mi ten lud, gdyż jest silniejszy ode mnie; może wtedy zdołam go pobić i wypędzę go z tej ziemi; wiem bowiem, że kogo ty pobłogosławisz, będzie błogosławiony, a kogo przeklniesz, będzie przeklęty."

Rdz 4:11 bw "Bądź więc teraz przeklęty na ziemi, która rozwarła paszczę swoją, aby przyjąć z ręki twojej krew brata twego."
Rdz 9:25 bw "rzekł: Niech będzie [b]przeklęty [/b]Kanaan, niech będzie najniższym sługą braci swoich!"
Rdz 27:29 bw "Niechaj ci służą ludy i niechaj ci pokłon oddają narody. Bądź panem braci twoich, a niech ci pokłon oddają synowie matki twojej. Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony
1Sm 17:43 bw "Rzekł tedy Filistyńczyk do Dawida: Czy ja jestem psem, że przychodzisz do mnie z kijami? I Filistyńczyk przeklął Dawida przez swoich bogów."

2Krl 2:24 bw "Obróciwszy się więc i spojrzawszy na nich, przeklął ich w imię Pana. Wtedy wyszły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały z nich czterdzieści dwoje dzieci."


Lb 22:6 bw "Przybądź więc teraz, przeklnij mi ten lud, gdyż jest silniejszy ode mnie; może wtedy zdołam go pobić i wypędzę go z tej ziemi; wiem bowiem, że kogo ty pobłogosławisz, będzie błogosławiony, a kogo przeklniesz, będzie przeklęty."
Lb 22:11 bw "że oto lud wyszedł z Egiptu i przykrył całą ziemię, więc przyjdź i przeklnij mi go, może wtedy zdołam go zwalczyć i wypędzić."
Lb 22:17 bw "gdyż uczczę cię bardzo i uczynię wszystko, co mi powiesz. Przyjdź tylko, proszę, i przeklnij mi ten lud."
Lb 23:13 bw "Wtedy Balak rzekł do niego: Chodź, proszę, ze mną na inne miejsce, skąd go ujrzysz. Stąd widzisz tylko skraj jego obozowiska i całego nie widzisz. Stamtąd mi go przeklnij!"

Lm 3:65 bw "Zaślepisz ich serce; niech twoja klątwa spadnie na nich!"
Dn 9:11 bw "Nawet cały Izrael przekroczył twój zakon i odwrócił się, by nie słuchać twojego głosu. Dlatego rozlała się nad nami klątwa i przysięga, zapisana w zakonie Mojżesza, sługi Bożego, bo zgrzeszyliśmy przeciwko niemu."
Za 5:3 bw "Wtedy rzekł do mnie: To jest klątwa, która spadała na cały kraj. Dlatego każdy złodziej według niej będzie potępiony i każdy krzywoprzysięzca według niej będzie potępiony."
Kpł 27:29 bw "Każdy człowiek, który zostanie poświęcony przez obłożenie klątwą, nie może być wykupiony, lecz poniesie śmierć."
Pwt 3:6 bw "Obłożyliśmy je klątwą, podobnie jak uczyniliśmy z Sychonem, królem Cheszbonu, wykonując klątwę nad każdym miastem, mężczyznami, kobietami i dziećmi."
Pwt 7:2 bw "i wyda je Pan, Bóg twój, tobie, i ty je wytracisz: Obłożysz je klątwą, nie zawrzerz z nimi przymierza ani się nad nimi nie zlitujesz."
Pwt 7:26 bw "Nie przynoś tej obrzydliwości do twego domu, bo zostaniesz obłożony klątwą tak, jak ono. Będziesz się tym brzydził i czuł do tego wstręt, gdyż jest to obłożone klątwą."
Pwt 13:16 bw "to bez litości zabijesz mieszkańców tego miasta ostrzem miecza, obłożysz je klątwą i wszystko, co w nim jest, także jego bydło, zabijesz ostrzem miecza,"
Pwt 13:18 bw "Nie przylgnie do twojej ręki nic z tego, co obłożono klątwą, aby Pan zaniechał zapalczywości swojego gniewu i okazał ci miłosierdzie, zlitował się nad tobą i rozmnożył cię, jak poprzysiągł twoim ojcom."
Pwt 20:17 bw "gdyż obłożysz je klątwą, mianowicie: Chetejczyków, Amorejczyków, Kananejczyków, Peryzyjczyków, Chiwwijczyków i Jebuzejczyków, jak ci nakazał Pan, Bóg twój,"
Joz 2:10 bw "Słyszeliśmy bowiem, że Pan wysuszył przed wami wodę Morza Czerwonego, gdy wychodziliście z Egiptu, i co uczyniliście obu królom amorejskim po tamtej stronie Jordanu, Sychonowi i Ogowi, których obłożyliście klątwą na zagładę."
Joz 6:17 bw "A miasto to i wszystko, co w nim się znajduje, będzie pod klątwą Pana: Tylko Rachab, nierządnica, pozostanie przy życiu, ona i wszyscy, którzy są z nią w domu, ponieważ ukryła posłańców, których wysłaliśmy."
Joz 6:18 bw "Wystrzegajcie się tylko tego, co jest pod klątwą, abyście nie zabierali nic z tego, co obłożyliście klątwą, i abyście przez to nie narazili na klątwę obozu Izraela i nie wtrącili go w nieszczęście."
Joz 7:1 bw "Lecz synowie izraelscy targnęli się na to, co było obłożone klątwą. Achan, syn Karmiego, syna Zabdiego, syna Zeracha z plemienia Judy, wziął nieco z tego, co było obłożone klątwą. Wtedy zapłonął gniew Pana przeciwko synom izraelskim."
Joz 7:11 bw "Izrael zgrzeszył: Naruszyli moje przymierze, które im narzuciłem. Wzięli nieco z tego, co było obłożone klątwą, ukradli, zataili i włączyli to do swoich rzeczy."
Joz 7:12 bw "Dlatego nie mogą synowie izraelscy ostać się wobec swoich nieprzyjaciół, ale podają tyły swoim nieprzyjaciołom, bo sami zostali obłożeni klątwą. Nie pozostanę nadal z wami, jeżeli nie usuniecie spośród siebie tego, co jest obłożone klątwą."
Joz 7:13 bw "… Izraela: To, co jest obłożone klątwą, jest pośród ciebie, Izraelu. Nie … siebie tego, co jest obłożone klątwą."
"Wstań! Poświęć lud i powiedz: Poświęćcie się na jutro, gdyż tak mówi Pan, Bóg Izraela: To, co jest obłożone klątwą, jest pośród ciebie, Izraelu. Nie będziesz mógł ostać się wobec swoich nieprzyjaciół, dopóki nie usuniecie spośród siebie tego, co jest obłożone klątwą."
Joz 8:26 bw "Jozue nie cofał ręki, którą wyciągnął z oszczepem, dopóki nie zostali wybici wszyscy obłożeni klątwą mieszkańcy Aj."
oz 11:11 bw "Pobili ostrzem miecza i wytracili jako obłożone klątwą wszystko, co w nim żyło; nic nie zachowało się przy życiu, Chasor zaś kazał spalić w ogniu."
Ml 3:9 bw "Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ mnie oszukujecie, wy, cały naród."

Można tak dłużej ale klątw i przeklinania jest w Biblii calkiem sporo i jeśli jednak dasz radę przeczytać Biblię chociaż raz to może zauważysz ze to z Biblii ta nauka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 lip 2015, 14:19

Joz 11:21 bw "W owym czasie wyruszył Jozue i wytępił Anakitów z okolic górzystych, z Hebronu, z Debiru, z Anabu, z całego pogórza judzkiego i z całego pogórza izraelskiego. Jozue obłożył ich klątwą wraz z ich miastami."

Ponadto w tymże czasie Jozue poszedł i wytracił Anakitów z górzystego regionu, z Hebronu, z Debiru, z Anabu i z całego górzystego regionu Judy, i z całego górzystego regionu Izraela. Jozue wydał ich na zagładę wraz z ich miastami.

To samo dotyczy reszty cytatow ktore dotycza anihilacji narodow.
Pwt 27:16 bw "Przeklęty, kto zlekceważy swego ojca i matkę. A cały lud powie: Amen."

tutaj tez nie chodzi o literalna klatwe ale po prostu o grzech.
zgrzeszyl ten kto zlekcewazy itd.Zastosuj to do reszty podobnych wersetow..
2Krl 2:24 bw "Obróciwszy się więc i spojrzawszy na nich, przeklął ich w imię Pana. Wtedy wyszły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały z nich czterdzieści dwoje dzieci."

Tutaj masz proroka Bozego...to co innego.
Lb 22:17 bw "gdyż uczczę cię bardzo i uczynię wszystko, co mi powiesz. Przyjdź tylko, proszę, i przeklnij mi ten lud."
Lb 23:13 bw "Wtedy Balak rzekł do niego: Chodź, proszę, ze mną na inne miejsce, skąd go ujrzysz. Stąd widzisz tylko skraj jego obozowiska i całego nie widzisz. Stamtąd mi go przeklnij!"

Tutaj strzelilas sobie w kolano i udowodnilas ze nie czytasz co sie do ciebie pisze :roll:
Zarzucasz komus ze nie czytal Biblii a sama niestety sie nie popislas delikatnie mowiac :roll:

11 Rzekł na to Balak do Balaama: «Cóżeś to mi uczynił? Sprowadziłem cię tu, byś przeklinał nieprzyjaciół moich, a ty zamiast tego im błogosławisz!» 12 Lecz on odpowiedział: «Czyż nie muszę powiedzieć tego, co Pan włożył w moje usta?

Korzystac z wyszukiwarki i klepac wersety na pale kazdy potrafi ale jeszcze je zrozumiec i kontekst to juz nie jest takie proste jak widac.nie dziwie sie ze Pawel nie pozwalal kobietom nauczac.Radze ci wez przczytaj jeszcze raz tym razem ze zrozumieniem
co napisal czekoladowny.Reszty nie chce mi sie komentowac...szkoda czasu.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 31 lip 2015, 15:17

Można tak dłużej ale klątw i przeklinania jest w Biblii calkiem sporo i jeśli jednak dasz radę przeczytać Biblię chociaż raz to może zauważysz ze to z Biblii ta nauka.


Tak się zastanawiam się czy w ogóle przeczytałaś to, co napisałem... Jeśli twierdzisz, że tak, to wskaż mi w którym miejscu napisałem, że klątwy w Biblii nie występują. Wygląda na to, że napracowałaś się niestety na próżno z szukaniem wersetów, bo obalasz coś, czego nie powiedziałem, a na dodatek znalazłaś wersety potwierdzające moje zdanie.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 31 lip 2015, 20:52

Janek pisze:Tutaj strzelilas sobie w kolano i udowodnilas ze nie czytasz co sie do ciebie pisze


Nic sonie nie strzeliłam tylko pokazalam wersety że w Biblii jak najbardziej jest mowa o przekleństwach , klatwach itp ze takie słowa wiele znacza i nie sa czarami comi zarzucano że o czarach piszę

Czekoladowy pisze:Za to moja wiara i życie zmieniły się na plus, gdy przestałem wierzyć w nowe doktryny i pojęcia, które są ludzkim urojeniem i nie pochodzą z Pisma Świętego, np. właśnie w nową naukę o "przekleństwach". Celowo w cudzysłowie, ponieważ nie jest to nauka o przekleństwach w sensie biblijnym ale o jakiś czarach, mocy słów, zaklęciach czy urokach.
Czekoladowy pisze: bo obalasz coś, czego nie powiedziałem, a na dodatek znalazłaś wersety potwierdzające moje zdanie.


Zobacz sobie co piszesz bo zaważ że odpisjesz na moj post który nie mówi o czarach i urokach a o wadze ludzkich słów, jak mówisz "niech cię szlak trafi" to nie jest to takie bez konsekwencji, słowa się bardzo liczą i to wszystkie bo na ich podstawie będziesz sądzony , niejeden człowiek mysli że takie rzcanie klątwy to tylko takie powiedzenie bo był "na emocjach" a takie wszystkie drobne wedłog nas rzeczy w naszym zyciu mają znaczenie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 31 lip 2015, 21:25

Janek pisze:[*ciach ]

Magdo na podklade "opetany figuerek" dajesz wersety ktore mowia o wypedzenaiu demonow z czlowieka :puppyeyes: Przeciez demon/duch nefilma moze wejsc
tylko w cialo a nie w cos martwego.Tak upadle anioly moga czynic cuda
np przemieniac sie w aniola jasnosci i udawac "maryje" ale nie
opetuja domow czy tez figurek.Podaj werset ktory mow
o opetaniu domu/firugy.Czekam :-D

[*ciach]


http://horror.polter.pl/Placzace-figurk ... alne-c6280

*nie cytuj całych wypowiedzi i nie wklejaj dużych partii tekstu z innych portali. Dr.sky


:) Podaj mi 100% dowód na to, że Duch nie może działać przez objawienia maryjne. Podaj mi też 100% dowód na to, że osławiony tekst o aniele jasności odnosi się do objawień maryjnych (a nie jest to jakiś symboliczny zwrot dotyczący umniejszenia tych, którzy uważają się za oświeconych). Zastanów się czy jesteś zawsze obiektywny (ja na pewno nie jestem), czy czasami ulegasz utrwalonym środowiskowo stereotypom.

Jeśli masz być cesarzem internetu w zakresie teologii to musisz spoglądać bardziej obietywnie i odcinać się od stereotypów. Póki co to jest Twoja słabość. Niemniej masz potencjał (bo jesteś inteligentny) :) Rozważaj i nie błądź :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 lip 2015, 21:36

Magdo strzelilas...ale nie chce mi sie powatarzac.

Klangam czy ty masz jakis "MAryjny" radar ?
Bo Biblia podaje ze zmarli "spia" i czekaja na zmartwychstanie.
Wedlug leged katolickich "Maryja" zostala wniebowzieta itd
ale i to jest sprzeczne z nauka apostolska i tyle,


a co cesarza to kochana Velurka :-D tak do mnie pisze bo czasami jest niegrzeczna :devil:
Ja nie jestem zadnym cesarzem ale dzieki za komplement :-P


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 31 lip 2015, 22:35

Janek pisze:a co cesarza to kochana Velurka tak do mnie pisze bo czasami jest niegrzeczna


Tak, to ja się zwracam w ten jakże słodki sposób do Janeczka :mrgreen:
Mea maxima culpa.
Klangman, prawdę rzeczesz - Janko to łon ci mundry chopok o sercu gołębiowym ;-)


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 31 lip 2015, 22:45

Nic sonie nie strzeliłam tylko pokazalam wersety że w Biblii jak najbardziej jest mowa o przekleństwach , klatwach

Tyle że nikt temu tutaj nie zaprzecza.

nie sa czarami comi zarzucano że o czarach piszę

Klątwy które są w Biblii nie są czarami. Chodzi o to jak rozumie się czym są biblijne klątwy i jak działają. Ta nauka, którą przedstawiasz nijak się ma do klątw w Biblii, przypomina właśnie czary.


Zobacz sobie co piszesz bo zaważ że odpisjesz na moj post który nie mówi o czarach i urokach a o wadze ludzkich słów, jak mówisz "niech cię szlak trafi" to nie jest to takie bez konsekwencji, słowa się bardzo liczą i to wszystkie bo na ich podstawie będziesz sądzony , niejeden człowiek mysli że takie rzcanie klątwy to tylko takie powiedzenie bo był "na emocjach" a takie wszystkie drobne wedłog nas rzeczy w naszym zyciu mają znaczenie.


I właśnie z tym polemizuję i to nazywam wiarą w zaklęcia i uroki (tyle że pod ubiblioną nazwą jako przekleństwa). Nasłuchałem się sporo nt. nauk o "mocy słów", jest to jedna z fałszywych nauk rozprzestrzeniających się w dzisiejszych kościołach, szczególnie charyzmatycznych i przeciwstawiam się jej z całą stanowczością. Wiem, że po pierwsze nie działa, po drugie jest sprzeczna z Bibilą, a po trzecie kreuje fałszywy obraz Boga i rzeczywistości. Przekleństwa w Biblii są, to prawda, jednak są one karami wymierzanymi przez Boga tylko wtedy, gdy On je zaakceptuje i sam wykona. Najprościej mówiąc przekleństwa w Biblii polegają na tym, że człowiek zwraca się do Boga z prośbą o wytracenie wrogów (np. Jeremiasza 18:19-23). Bóg akceptuje i wykonuje to tylko wtedy, gdy jest to zgodne z Jego wolą i słuszne: Jak ptak, który ucieka, jak jaskółka, która ulatuje, tak jest z bezpodstawnym przekleństwem: ono się nie ziszcza. (Przysłów 26:2) Bóg sam też może przekląć ludzi np. karząc ich za niedotrzymanie przymierza.

Zgodnie z jaką logiką na podstawie tego wyciąga się wnioski o jakiejś twórczej mocy słów człowieka, tego nie wiem. To, jak w Ruchu Wiary rozumie się czym jest przekleństwo nie ma oparcia w Biblii, najbardziej przypomina właśnie rzucanie uroków i zaklęć. Wiara w to, że słowa kształtują rzeczywistość jest niedorzeczna i niebiblijna, nie ma w Piśmie Świętym ani słowa o czymś takim (bo prawdopodobnie pochodzi z New Age). Czy Bóg miałby być uwiązany przez ludzkie słowo i zmuszony do tańczenia tak, jak mu człowiek zagra? Występując nawet przeciwko swoim dzieciom z powodu klątwy bezbożnego? Przenigdy.
Jaki obraz Boga to przedstawia? Albo Boga, który jest niewolnikiem człowieka albo Boga, który nie ma władzy nad światem i nie kontroluje tego, co się na nim dzieje. Nauki takie wywyższają natomiast człowieka przypisując mu coraz to nowe moce i zdolności, np. moc stwarzania i kontroli rzeczywistości przez wypowiadane słowo. Czy to nie są czary?


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 01 sie 2015, 04:46

Janko to łon ci mundry chopok o sercu gołębiowym

O tak :)
Obrazek
Tak, to ja się zwracam w ten jakże słodki sposób do Janeczka :mrgreen:

Widzisz cos narobila.Nie chce byc drugim "Imperatorem". :devil:
Janeczek jest ok ;-)

Mea maxima culpa.

" Idź i nie grzesz więcej" :)


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 01 sie 2015, 08:59

Czekoladowy pisze:Za to moja wiara i życie zmieniły się na plus, gdy przestałem wierzyć w nowe doktryny i pojęcia, które są ludzkim urojeniem i nie pochodzą z Pisma Świętego, np. właśnie w nową naukę o "przekleństwach". Celowo w cudzysłowie, ponieważ nie jest to nauka o przekleństwach w sensie biblijnym ale o jakiś czarach, mocy słów, zaklęciach czy urokach.


Zgadzam sie. Moje zycie tez sie zmienilo gdy wyrzucilam do smieci katolicki dualizm o dobrym Bogu w Niebie i zlym bozku w piekle ktory ma absolutna wladze na swiecie poza kontrola Boga w Niebie, i tak szatan siedzi wszedzie, czai sie w kazdej wypowiedzi, opetuje domy, czlowieka, zwierzeta, przedmioty i tylko tuzin obrazkow i figurek Maryji moze go odstraszyc. Ja bedac katoliczka, balam sie wlasnego cienia, bo szatan byl wszedzie. Dostalam natrectw mysli i musialam calowac figurki Maryji i obrazki bo wierzylam ze mialy magiczna moc, a jakbym nie pocalowala to mialam obawy ze szatan zaraz mnie opeta bo nie mam ochrony. U charyzmatykow i niestety w wielu kosciolach zielonoswiatkowych jest to samo nauczanie, dlatego nie dziw sie Magdzie, bo ona zaduzo sie nasluchala Derek'a Prince'a. Ja po jednym wykladzie tego czlowieka, czulam sie tragicznie (!). Bylam przerazona. Sluchajac czegos takiego mozna sfiksowac. On w jednym z wykladow wyrzucal nawet demony "alergii" :O



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości