wykład języków

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
taxa91
Posty: 46
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

wykład języków

Postautor: taxa91 » 02 wrz 2014, 12:15

Bardzo bym chciała wiedziec co mówię kiedy modlę się w językach, zaczęłam się o to modlic.
Czy ktoś z Was ma ten dar? Czy Bóg może go komuś nie dac wg fragmentu, że Duch udziela każdemu jak chce czy raczej jest to możliwe dla każdego jak do tego podchodzicie?


Awatar użytkownika
Surfer
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2012, 12:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Surfer » 02 wrz 2014, 12:29

Módl sie o dar proroctwa i i dar wykładania języków tez sie pojawi jednak wiedz ze żaden dar nie jest dla ciebie ale dla kościoła bożego wiec jesli chcesz dla własnych korzyści to nie dostaniesz. Pozdrawiam !


Chwała Bogu ! że jest Bóg,bo gdyby Boga nie było,to nie daj Boże !!!
bmu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2014, 17:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bmu » 06 wrz 2014, 15:39

Wierzę, że każdy kto przyjął chrzest w Duchu Świętym ma możliwość, w zależności od potrzeb, korzystania ze wszystkich darów Ducha Świętego, w tym może mówić językami i je wykładać. Jest to kwestia poznania biblijnych zasad manifestowania się darów Ducha Świętego.

Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako chwalenie się ale chcę powiedzieć, że u mnie przejawiają się głównie cztery dary: mówienie językami, wykładanie języków, prorokowanie oraz dar uzdrawiania. Mogę, w mniejszym lub większym stopniu, korzystać z tych wymienionych darów ponieważ udało mi się zrozumieć podstawowe zasady manifestowania się tych darów a nie dlatego, że jestem nimi szczególnie obdarowany.

Jedną z podstawowych zasad manifestowania się tych darów jest to, że Bóg nigdy nie złamie naszej wolnej woli, którą z resztą sam nas obdarzył. Mówiąc inaczej Bóg nas nigdy nie zmusi do mówienie językami, wykładania języków, prorokowania czy do uzdrawiania. Przykładowo, to ja decyduje kiedy, gdzie i jak długo będę się modlił na językach. Natomiast, kiedy już zacznę się modlić w językach wtedy to Duch Święty decyduje o tym jak ten język będzie brzmiał i co ja będę w tym języku mówić. Wtedy już mówię to co Duch Święty pozwala mi mówić. Tak samo jest z darem wykładania, to ja decyduje czy chcę wyłożyć język którym się przed chwilą modliłem czy też nie. Kiedy jednak otwieram swoje usta by wyłożyć ten język to czynie to z wiarą, że Bóg da mi właściwe wyłożenie.

Zasady manifestowania się darów wokalnych bardzo dobrze wyjaśnił pastor Derek Prince w swoim trzyczęściowym wykładzie dotyczących Ducha Świętego. W pierwszej części pt. „Dary Ducha Świętego” omawia zasady mówienia językami a w drugiej części pt. „Wykładanie języków i prorokowanie” zasady dotyczące wykładania języków i prorokowania. Wykłady te są dostępne chociażby na youtube i jest to najlepsze praktyczne nauczanie na temat wokalnych darów Ducha Świętego jakie udało mi się do tej pory znaleźć.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 wrz 2014, 15:46

bmu pisze:

Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako chwalenie się ale chcę powiedzieć, że u mnie przejawiają się głównie cztery dary: mówienie językami, wykładanie języków, prorokowanie oraz dar uzdrawiania. .


A to swietnie! Otworz dzial "Modlitwa" i uzdrawiaj, bo tam jest wielu chorych i cierpiacych. Jesli nie uzdrowisz, to faktycznie, przechwalasz sie. :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 wrz 2014, 17:21

bmu pisze:Wierzę, że każdy kto przyjął chrzest w Duchu Świętym ma możliwość, w zależności od potrzeb, korzystania ze wszystkich darów Ducha Świętego, w tym może mówić językami i je wykładać. Jest to kwestia poznania biblijnych zasad manifestowania się darów Ducha Świętego.

No, to lepiej niż Apostołowie... Paweł nauczał,że jeden ma taki dar, ktoś drugi inny...Ale wszystkie naraz to sam Jezus tylko miał.
jj pisze:bmu napisał/a:


Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako chwalenie się ale chcę powiedzieć, że u mnie przejawiają się głównie cztery dary: mówienie językami, wykładanie języków, prorokowanie oraz dar uzdrawiania. .


A to swietnie! Otworz dzial "Modlitwa" i uzdrawiaj, bo tam jest wielu chorych i cierpiacych. Jesli nie uzdrowisz, to faktycznie, przechwalasz sie.


O tak. Popieram. Wszak po efektach poznajemy jakiego ducha są te talenty.
Czy można się ustawic w kolejce?


Kłodczanka
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwie 2014, 19:01
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kłodzko
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kłodczanka » 02 gru 2014, 21:56

A co Jezus powiedział w Ew. Marka 16 ? Nie wymienia może, że mamy na chorych ręce kłaść i prorokować i innymi językami mówić ?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 gru 2014, 12:00

filius dei pisze:, Na tym forum pełno sceptyków

A może po prostu ludzi ostrożnych i nie popadających w euforię z byle powodu. Nie każdemu duchowi nalezy wierzyć. Tym bardziej jeśli słyszało się na własne uszy na przykład taką "modlitwę językami".... ;-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 03 gru 2014, 12:01

filius dei pisze:, Na tym forum pełno sceptyków

A może po prostu ludzi ostrożnych i nie popadających w euforię z byle powodu. Nie każdemu duchowi nalezy wierzyć. Tym bardziej jeśli słyszało się na własne uszy na przykład taką "modlitwę językami".... ;-)


Vert_87
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2013, 11:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vert_87 » 03 gru 2014, 21:29

Uważasz droga Siostro, że wyznacznikiem zdrowego zboru jest obecność wszystkich darów Ducha Świętego?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 gru 2014, 05:38

filius dei pisze:Vert_87,

Po pierwsze: nie jestem żadną siostrą.

Patrząc na wasz wiek... moglibyście być rodzeństwem! :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Vert_87
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2013, 11:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vert_87 » 04 gru 2014, 07:54

filius dei,

Przepraszam za nazwanie Cię siostrą, wybacz.
Zapytałem, bo słyszałem czasem o właśnie takim wykładniku zdrowego zboru, że muszą być wszystkie dary Ducha obecne. Zgadzam się, że zdrowa nauka biblijna to podstawa. A do niej zalicza się również ta o darach Duchowych.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości