wykład snów.

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

wykład snów.

Postautor: NiebieskaRybka » 09 sie 2014, 17:48

czy ktoś zna / ma jakieś nauczania odnośnie wykładu snów oprócz wykładów i książek Johna Paula?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 09 sie 2014, 17:52

NiebieskaRybka, obawiam się, że nie znajdziesz czegoś takiego u chrześcijanina w domu. Sny od Boga nie tłumaczy się książkami. Na ogół jest tak, że jeśli Bóg daje proroczy sen, to daje także później wyjaźnienie. Pismo Święte może być zwierciadłem, czy jakiś sen pochodzi od Boga. Jeśli chcesz badać sny innymi źródłami to szybko wpadniesz w okultyzm.


.
NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 09 sie 2014, 18:03

Rozumiem. Dzięki za wpis :) nie chodziło mi o jakiś "sennik" ale np John Paul naucza, że wykład snu należy do Boga ale przedstawia zasady jak można je wyłożyc, jak się odnieśc do symboli żeby nie intepretowac ich dosłownie... słuchałam kilku wykładów nie wiem czy było warto ale miałam sen który wiele razy się powtarzał, w końcu wyłożył mi go prorok.
Czyli mówisz, że w tej kwestii należy tylko na Duchy Świętym polegac?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 09 sie 2014, 18:10

Modliłbym się do Boga o wyjaśnienie. Mnie się śniło kilka razy że uciekałem nocą przez las, ale do dzisiaj naszczęście nie miałem takiej okazji :mrgreen: Sprawdź, z Pismem Świętym, czy występują tam jakieś symbole Biblijne, ale jeśli nie masz do dziś pewności to takie szukanie dziury w całym. Na upartego znajdziesz w tych snach to co bardzo chcesz zobaczyć.


.
czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 09 sie 2014, 18:22

Raz słyszałem w jednym kazaniu dotyczącym właśnie wykładania snów następujące wnioski:
- jeżeli sen przynosi Ci duchowy pokój to jest od Boga, jeśli niepokój to to nic dobrego.
- tłumaczenie snów przez innych może prowadzić do okultyzmu (tak jak napisał dr.sky)

A z mojego zrozumienia mogę dodać że:
- Snu od Boga na pewno nie zapomnisz
- Bóg może objawiać naszą przyszłość przez sny ale niekoniecznie możemy to mieć od razu objawione
np. Faraon i Józef, Daniel i Nebukadnesar
- Sny mogą być objawione przez słowo prorocze. Oczywiście z dużą ostrożnością. Najlepiej jeśli osoba wykładająca twój sen nic o wystąpieniu snu nie wiedziała.
- Należy uwzględnić werset że to starcy w czasach ostatecznych będą śnili, aczkolwiek to może być określony czas tuż przed samym końcem


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 09 sie 2014, 19:04

Dziekuję, super wpis :).

A czy mówiąc "starcy" masz na myśli dosłownie wiek? Bo wydaje mi się, że chodzi o etapy duchowego wzrostu.


czujny
Posty: 108
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czujny » 09 sie 2014, 19:25

Przyjmuję tak jak jest napisane czyli w odniesieniu do wieku człowieka.

Sam miałem też dwa razy sny które były niepowtarzalne pod kątem treści jak i formy. Do tej pory je dokładnie pamiętam ale pozostawiłem je i nie szukam tłumaczenia. Jeśli Bóg chce mi (Tobie) wskazać coś przez te sny to na pewno się powtórzą lub spełnią. Oczywiście jeśli pochodzą od Boga. Najlepiej w tym pozostać. :-)


Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 10 sie 2014, 10:14

Sny trzeba weryfikować w świetle tego jest napisane w Biblii. Jasne, że Bóg tak może zadziałać bo to jeden ze sposób docierania przez Niego do ludzi. Zawsze jednak działa przez Słowo a nawet jeśli mamy sen to musimy sięgnąć po Biblię żeby zobaczyć jaki duch za tym stoi. Kościoły charyzmatyczne (nie wszystkie) przeakcentowują znaczenie snów, darów ducha świętego. Zazwyczaj w kościołach gdzie kładzie się duży nacisk na dary to idą one w parze ze snami, wizjami itd.


Tylko Bogu Chwała!
bmu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2014, 17:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bmu » 30 sie 2014, 17:27

Oprócz John Paul Jacksona jest kilku innych anglojęzycznych kaznodziei nauczających na temat wykładania snów. Jednym z nich jest James Goll, którego książka „Język snów” została przetłumaczona na język polski. Wszyscy ci kaznodzieje mówią o wskazówkach pomocnych przy wykładaniu snów. Wskazówki te zaczerpnęli oni ze Słowa Bożego analizując zawarte w nim opisy snów.

Nie jestem ekspertem w wykładaniu snów, ale wierzę i przekonałem się o tym osobiście, że Bóg przemawia do ludzi poprzez sny. Bóg poprzez sny m. in. ostrzega nas przed błędnymi decyzjami, które zamierzamy podjąć. Instrukcje jakie udziela nam Bóg w snach są jednak zapieczętowane dlatego sny wymagają zwrócenia się do Boga o właściwe ich wyłożenie.

13. Przeczże się z nim spierasz, żeć wszystkich spraw swoich nie objawia?
14. Wszak Bóg mówi i raz i drugi, a człowiek tego nie uważa.
15. We śnie w widzeniu nocnem, gdy twardy sen przypada na ludzie gdy śpią na łożu:
16. Tedy otwiera ucho ludzkie, a to, czem ich ćwiczy, pieczętuje,
17. Aby człowieka odwiódł od złej sprawy jego, i pychę od męża aby odjął;
18. Aby zahamował duszę jego od dołu, a żywot jego aby na miecz nie trafił.
Hiob 33:13-18 Biblia Gdańska

Dar wykładania snów miał chociażby Józef oraz Daniel. Przykładowo, wykład snu o siedmiu krowach uratował Egipt oraz Izrael od śmierci głodowej. Jeśli Bóg się nie zmienia, jeśli przemawiał On do ludzi poprzez sny w czasach opisanych w Starym i Nowym Testamencie to robi to także i dzisiaj. Podnoszony przez niektórych zarzut, że tylko okultyści zajmują się wykładaniem snów jest bezpodstawny. Okultyści zwracają się do ducha lub energii, którą różnie nazywają i większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że jest to szatan. My, jako wierzący zwracamy się do Boga gdyż wykład snów należy do Boga.

Odpowiedzieli mu: Mieliśmy sen, a nie ma nikogo, kto by nam go wyłożył. Rzekł do nich Józef: Czy nie do Boga należy wykład? Opowiedzcie mi je!
I Mojż. 40:8 BW

26 I odezwał się król, i rzekł do Daniela, którego imię było Baltazar: Czy rzeczywiście możesz mi opowiedzieć sen, który miałem, i wyłożyć go?
27 Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy.
28 Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnesarowi, co się stanie w przyszłych dniach. A twój sen i twoje widzenie, które ci przeszły przez głowę, są takie:
Daniel 2:26-28 BW


NiebieskaRybka
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: NiebieskaRybka » 02 wrz 2014, 11:38

Dzięki! :)



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości