Spotkania modlitewne w kościele...

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
CorvusCorax
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2019, 15:21
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Pomorze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Spotkania modlitewne w kościele...

Postautor: CorvusCorax » 14 mar 2019, 17:22

Hej,

Ciekaw jestem jak to wygląda w waszych społecznościach. W moim przypadku na spotkania nie chodzę od wielu lat z pojedynczymi wyjątkami w celu sprawdzenia, czy coś się zmienia na lepsze. Ogólnie wygląda to tak, że spotkanie takie prowadzi jedna i ta sama osoba od wielu lat. Łączy różne "burzenie warowni" z "nakazywaniem" i "zmienianiem rzeczywistości". Wszystko okraszone "wojowniczą" modlitwą na językach. Nie trudno się domyślić czemu tam nie wyrabiam. Pytanie tylko jak to w takim razie powinno wyglądać w zdrowy, pobożny i biblijny sposób? Dodam tylko, że niekoniecznie po drodze mi z darem mówienia innymi językami ;)


Wieloletni chrześcijanin, który często stawia w wątpliwość swoje chrześcijaństwo. Pomimo "stażu" w lokalnym kościele nie potrafię czasem odpowiedzieć na fundamentalne pytania, bo przez lata słuchałem farmazonów z zakresu "ewangelii sukcesu", "ruchu wiary" czy tzw. "ewangelii łaski". Obecnie najbliżej mi do Purytan. Moim mentorem duchowym jest A.W. Tozer.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Spotkania modlitewne w kościele...

Postautor: Noemi » 14 mar 2019, 23:37

chodzę do ewangelicznych na nabo we środe, na początek krótka wspólna modlitwa , potem śpiewamy kilka piosenek ze śpiewnika pielgrzyma,następnie jest czytany i rozważany jeden rozdział z N.T ,prowadzeniem zajmuje się kilku braci ,w każdą następną środę ktoś inny ,potem modlimy się o siebie nawzajem i za tych których nie ma ,a wiemy że potrzebują wsparcia , nie ma modlitwy na językach i w ogóle u nich nie modlą się językami obcymi,to o czym piszesz znam z autopsji byłam w takim zborze ale to bardzo odległe dla mnie dzięki Bogu czasy


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkania modlitewne w kościele...

Postautor: Ian » 15 mar 2019, 16:17

modlimy się o różne rzeczy, bez tych dziwactw o których piszesz, na koniec śpiewamy 1 lub kilka pieśni


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spotkania modlitewne w kościele...

Postautor: Pankracy » 15 mar 2019, 16:31

Kiedys chodzilem do kosciola charyzmatycznego i wygladala identycznie jak piszesz :) Ucieklem.


Awatar użytkownika
CorvusCorax
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2019, 15:21
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Pomorze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spotkania modlitewne w kościele...

Postautor: CorvusCorax » 18 mar 2019, 13:18

Dzięki za odpowiedzi, jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie i uwagi to jestem otwarty. Na chwilę obecną spotkania modlitewne zostały rozwiązane.


Wieloletni chrześcijanin, który często stawia w wątpliwość swoje chrześcijaństwo. Pomimo "stażu" w lokalnym kościele nie potrafię czasem odpowiedzieć na fundamentalne pytania, bo przez lata słuchałem farmazonów z zakresu "ewangelii sukcesu", "ruchu wiary" czy tzw. "ewangelii łaski". Obecnie najbliżej mi do Purytan. Moim mentorem duchowym jest A.W. Tozer.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości