Jak to rozumiec? Boty w grze

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Kepotimłachim
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem Michał
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Kepotimłachim » 21 maja 2018, 16:17

Witam,
Jest taki werset "Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem."

Bo mam taki dylemat. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby w pewnych grach (tibia :D), które kiedyś grałem, teraz postawić po jednej postaci, na każdym serwerze i aby pisały co 2 minuty losową ciekawostkę o chrześcijaństwie, aby ludzie poznawali pewne prawdy.

Jest to pisane na czacie publicznym wiec, nikomu bym tym nie przeszkadzał, a ci co nie maja co robić by to sobie czytali. I napisałem program, który losuje jedną z 25 ciekawostek, podlacza sie do gry i wpisuje zamiast mnie to wszystko. Ten program jest po to aby móc odpalić wiele gier na raz, na wielu serwerach na raz i nie musieć siedzieć przy komputerze i pisać wszystkiego co 2 minuty i to wszystko tak rozwijać.

W ogóle tak się tym zafascynowałem, aż tu nagle przy zakładaniu konta w grze ukazał mi się regulamin, który przypomniał mi, że w grze nie można używać botów i cheatów i ja muszę to zaakcetować, aby "grać".

No i mam dylemat. Z jednej strony te prawo jest zupełnie po co innego - po to aby inni gracze nie oszukiwali i komputery nie "nabijały leveli" zamiast graczy. Po to, żeby każdy czuł się równo w tej grze i nie było tak, że jeden siedzi 12 godzin i expi aby mieć dużo w tej grze, a drugi odpali se bota, który to wszystko za niego robi i to o wiele szybciej.

No i teoretycznie tej mój program jest botem, tylko w ógole nikomu nie by nieprzeszkadzał, ale z drugiej strony skłamałbym w regulaminie mówiąc, że nie mam żadnych botów.

Czy ten werset mam rozumieć w ten sposób, że skoro teraz się nad tym zastanawiam i nie mam pewności to zgrzeszę robiąc to?

Jeśli mam z tego zrezygnować to zrezygnuje, bo Boże prawo jest ważniejsze, ale czy o to chodzi? No nie wiem poprostu czuje jakby mnie ktoś jakąś "ustawą" zblokował :D


Napiszcie co o tym sądzicie, bo ja nie wiem co robić, i potrzebuje rady co zrobić w tej sytuacji.


Problematyk
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2017, 15:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Problematyk » 22 maja 2018, 11:54

Może naciskaj myszką z zamkniętymi oczami i jak trafisz, że zaakceptowałeś regulamin, to tak naprawde przypadek :D


Problematyk
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2017, 15:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Problematyk » 22 maja 2018, 12:46

W ogóle to mnie często męczy ta drobiazgowość. Np przy czytaniu regulaminu podczas istnalacji znanych programów. Po co mi to czytać? Żeby to były jeszcze jakieś mniej znane programy, że mogą mnie oszukać. Ale muszę zaakcpetować, że przeczytałem. I co świadomie grzeszę? Jaki sens jest bycia uczcziwym w takim czymś? Czy ktoś mi to wytłumaczy? Bo w głowie podczas takich sytuacji robi mi się straszne źle, żę "oo grzeszysz, musisz czytać ten regulamin, bo inaczej świadomie grzeszysz" - no i co, czy te myśli mają rację? No mają, tylko z drugiej strony jest to takie bezsensu.

Strasznie mnie takie sytuacje denerwują i powodują, że moje życie chrześcijańskie mnie męczy. Bo co, czy ktoś powie, że to nie jest grzech? No bo jest, ale to jest przecież besens, czytanie tego regulaminu? Podobnie z wieloma innymi sprawami, takimi jak w temacie.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Noemi » 22 maja 2018, 15:38

a jak widzisz na ogrodzeniu posesji napis "uwaga zły pies" to wchodzisz na podwórko pomimo tego czy a gdzie tam :)


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: nan » 22 maja 2018, 16:37

Problematyk, bo to jest tak zrobione, żebyś miał lose-lose sytuację, jak nie przeczytasz to źle, bo mogą oszukać, jak przeczytasz to też, bo stracisz godzinę życia, w ogóle to całe prawo wg. mnie wymaga uproszczenia tak, żeby każdy rozumiał co wolno a czego nie.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Problematyk
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2017, 15:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Problematyk » 22 maja 2018, 17:14

A narazie mam czytać bo inaczej będe świadomie grzeszyć i nie będę zbawiony?


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: nan » 22 maja 2018, 20:23

Problematyk pisze:A narazie mam czytać bo inaczej będe świadomie grzeszyć i nie będę zbawiony?

Jeśli coś podpisujesz to warto przeczytać choćby dla swojego bezpieczeństwa, a zbawienie nie zależy przecież od czytania umów


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Problematyk
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2017, 15:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Problematyk » 22 maja 2018, 21:23

Nie no bo ja chciałbym zrozumieć. Bo po co mi czytać umowy ze znanych programów? Rozumiem, żeby to była jakaś mało znana aplikacja, gdzie umowa może być inna. Ale przy każdej instalacjii musze zaznaczyć, że przeczytałem. Więc skoro zaznaczam, a nie czytam, to znaczy że świadomie grzeszę z premedytacją, a w liście do Hebrajczyków jest napisane co z takimi osobami co świadomie grzeszą


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Ian » 03 sie 2018, 17:36

Kepotimłachim fajny pomysł z tym botem, pewnie już podjąłeś decyzję ale jestem przekonany że to dobry pomysł i nie ma w tym nic złego.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: magda » 03 sie 2018, 19:20

Jeśli byś mógł to nie zagłęboaj sięw swiat gier bo to jest strasznie głupie . Są ludzie co tym żyją a chyba chrzescijanin powinien żyć czymś innym, gry to zabijanie czasu, widziałam jak mój syn w takie rzeczy wchodził za głęboko ale się opamiętał ale jego koledzy dalej zyją w swiace fantazji. Nie jest to dobre wszystkie gry przemycają niechrześcijańskie idee do podswiadomosci grajacych , raczej tym wcale nie trzeba sie zajmować.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: Ian » 03 sie 2018, 21:05

we wszystkim można przesadzić, ale gry mają też pozytywną stronę :) nie o tym jest ten temat więc nie będę się rozwijał


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to rozumiec? Boty w grze

Postautor: nan » 04 sie 2018, 10:14

magda pisze:Jeśli byś mógł to nie zagłęboaj sięw swiat gier bo to jest strasznie głupie . Są ludzie co tym żyją a chyba chrzescijanin powinien żyć czymś innym, gry to zabijanie czasu, widziałam jak mój syn w takie rzeczy wchodził za głęboko ale się opamiętał ale jego koledzy dalej zyją w swiace fantazji. Nie jest to dobre wszystkie gry przemycają niechrześcijańskie idee do podswiadomosci grajacych , raczej tym wcale nie trzeba sie zajmować.


Są ludzie co żyją z bycia murarzem* a chrześcijanin chyba powinien żyć czymś innym

*jakikolwiek inny zawód

Jeśli ktoś żyje z grania w gry, to czemu uważasz to za coś złego zamiast cieszyć się razem z nim, że robi coś co lubi i jednocześnie ma z tego zysk?

Poza tym jest to zajęcie/hobby jak każde inne


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości