Tołstoj

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Tołstoj

Postautor: Terebint » 24 sie 2008, 23:01

Mam pytanie, który z Tołstoj'ów był ateistą, a później nawrócił się na chrześcijaństwo? Aleksy, czy Lew? I jaką książkę tego pisarza polecacie?


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 11 wrz 2008, 18:17

co do ateizmu i nawracania, to niestety nie wiem (choć lwa o ateizm bym nie podejrzewała specjalnie, chyab, że gdzieś wcześniej), ale aleksy propagował komunizm i stalina, więc... co do utworów - czytałam "żmiję" - ujdzie, ale jak na mój gust za krótkie, żeby coś powiedzieć konkretniejszego o tym panu.

o wiele bardziej polecam lwa :)


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 wrz 2008, 22:32

Z tego co pamiętam to Lew. Musiałbym odświeżyć swoją pamięć ale z tego co pamiętam to nawrócił się w zesłaniu, na które został skierowany po tym jak uczestniczył we własnej egzekucji -- w ostatniej chwili zjawił się goniec z ułaskawieniem (i chyba było to 'wyreżyserowane' przez ówczesnego władcę rosji). Jeśli moja dziurawa pamięć nie płata mi figli to chyba Pismo Święte (tylko NT) otrzymał od kogoś w drodze do pociągu na zesłanie i była to jedyna książka jaką tam posiadał.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 22 wrz 2008, 17:13

Dziękuję Wam za pomoc. :)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości