jak odnowić swoją relację z Jezusem ?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 05 sty 2013, 00:31

Effata pisze:Ale zgrzeszył (grzeszy). Grzech zrodził śmierć duchową, więc umarł duchowo.

"Zapłatą za grzech jest śmierć, ale darem łaski żywot w Jezusie Chrystusie Panu naszym" Rzym. 6;23

właśnie - zapłatą za grzech jest śmierć - i dlatego Jezus umarł, prawda?

odniesiesz się do fragmentu który zacytowałem?

Effata pisze:Hmm... czy to jest zakon? Oczywiście że dążę do czystości i uświęcenia, dlatego, że Biblia mówi, że bez tego nikt nie ujrzy Pana. Po co mi Jezus? Żeby pomagał mi dażyć do tego, wskazywał co jeszcze mam zmienić, co mu się nie podoba w moim życiu.

Effata, tak to nie działa.
masz w podpisie, stop faryzeizmu, a sam to uprawiasz :/

nie na tym to polega.

narodziłeś się na nowo?

Effata pisze:Naśladuj Jezusa, dąż do czystego życia i uświęcaj się.

kto Ci takie bzdury naopowiadał? :(


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sty 2013, 00:36

narodziłeś się na nowo?


Oczywiście, że tak. Przyjąłem chrzest wodny, Bog ochrzcił mnie Duchem Św.

Bzdurą i faryzejstwem jest dążenie do uświęcenia i czystego życia przed Bogiem? Może lepiej na zajmę się czymś inny i tak jestem przeznaczony do zbawienia :-/


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 05 sty 2013, 00:41

Effata pisze:Oczywiście, że tak.

co to dla Ciebie oznacza?

Effata pisze:Przyjąłem chrzest wodny, Bog ochrzcił mnie Duchem Św.

to rozumiem 2 i 3 level? a ile jest w sumie? :/

Effata pisze:Bzdurą i faryzejstwem jest dążenie do uświęcenia i czystego życia przed Bogiem?

Czyści i nieskalani jesteśmy w Chrystusie.

Effata pisze:Może lepiej na zajmę się czymś inny i tak jestem przeznaczony do zbawienia

Rozważaj Pismo, zobacz po co przyszedł Jezus.
czytaj list do Rzymian, powoli i w modlitwie.


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 05 sty 2013, 00:43

(21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, (26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. (27) Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary. (28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.

pomodlę się za Ciebie, i również proszę o modlitwę :)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sty 2013, 00:50

co to dla Ciebie oznacza?


Oznacz to dla mnie, że przez wyznanie swoich grzechów Bogu i uznanie go Zbawicielem jestem zbawiony.

Czyści i nieskalani jesteśmy w Chrystusie

Ale możemy się skalać.

"I mówił dalej: "Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. 21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym"." Mar. 7;20-22


W kwestii ostatniej nigdy nie dojdziemy do ładu. Nie jestem zwolennikiem predystynacji i uważam, że człowiek ma wolną wolę i to od niego zależy czy skorzysta z łaski zbawienia.

Chrzest wodny jest ślubowaniem dozgonnej służby Bogu i tak jakby przypieczętowanie nawrócenia. Duch Św. daje moc i wprowadza we wszelką prawdę, ale tak jak napisałeś to wyższy level.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 05 sty 2013, 10:03

Effata pisze:Oznacz to dla mnie, że przez wyznanie swoich grzechów Bogu i uznanie go Zbawicielem jestem zbawiony.

to super :)

Effata pisze:Czyści i nieskalani jesteśmy w Chrystusie

tak jest :)

Effata pisze:Ale możemy się skalać.

możemy grzeszyć, możemy nawet odwrócić się do Boga, czy też jak mówi Paweł, wypaść z łaski, ale to nie oznacza, że przestajemy być dziećmi Boga, bo to Bóg Nas zaadoptował i nie odda. Jest sprawcą i dokończycielem wiary.

Effata pisze:W kwestii ostatniej nigdy nie dojdziemy do ładu.

nigdy nie mówi nigdy, ja również byłem arminianinem, tylko akurat w moim wypadku Bóg mnie przekonał zaraz po nawróceniu.

Effata pisze:Nie jestem zwolennikiem predystynacji i uważam, że człowiek ma wolną wolę i to od niego zależy czy skorzysta z łaski zbawienia.

możesz tak wierzyć, tylko nie jest to Biblijna teologia i tyle.

Effata pisze:Chrzest wodny jest ślubowaniem dozgonnej służby Bogu i tak jakby przypieczętowanie nawrócenia.

haha :)
pokaż mi to w Biblii :)

Effata pisze:Duch Św. daje moc i wprowadza we wszelką prawdę, ale tak jak napisałeś to wyższy level.

czyli dodajesz coś do zbawienia.

Ja nie jestem ochrzczony w wieku "świadomym". Uznaję chrzest dzieci.
Poza tym nie miałem chrztu w Duchu Św. (tak jak Twoja denominacja praktykuje).
Mianowicie uznaję, że chrzest ten następuje podczas nowonardzenia :)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sty 2013, 13:10

haha
pokaż mi to w Biblii


Jest to denominacyjna koncepcja. Wyznajesz przed zgromadzonymi ludźmi, że do końca życia będziesz służył swojemu Zbawcy.


czyli dodajesz coś do zbawienia.


To, że Duch wprowadza we wszelką prawdę? Sam Jezus w 14 rozdziale Ew.Św.Jana mówił o Duchu prawdy ( 16 werset). Przeczytaj jeszcze Jana 16;13


Poza tym nie miałem chrztu w Duchu Św. (tak jak Twoja denominacja praktykuje).
Mianowicie uznaję, że chrzest ten następuje podczas nowonardzenia


Czyli nie towarzyszą temu języki? Wszędzie gdzie jest napisane o chrztu w Duchu Św. występuje mowa o mówieniu nowymi językami.



możemy grzeszyć, możemy nawet odwrócić się do Boga, czy też jak mówi Paweł, wypaść z łaski, ale to nie oznacza, że przestajemy być dziećmi Boga, bo to Bóg Nas zaadoptował i nie odda. Jest sprawcą i dokończycielem wiary.


Czyli po nowo narodzeniu nie trzeba starać się żyć świętym życiem? Super ;)


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 05 sty 2013, 13:21

Effata pisze:Jest to denominacyjna koncepcja. Wyznajesz przed zgromadzonymi ludźmi, że do końca życia będziesz służył swojemu Zbawcy.

więc pokaż mi to w Biblii :)

Effata pisze:To, że Duch wprowadza we wszelką prawdę? Sam Jezus w 14 rozdziale Ew.Św.Jana mówił o Duchu prawdy ( 16 werset). Przeczytaj jeszcze Jana 16;13

czym więc jest ta prawda według Ciebie?

Effata pisze:Czyli nie towarzyszą temu języki?

a muszą?

Effata pisze:Wszędzie gdzie jest napisane o chrztu w Duchu Św. występuje mowa o mówieniu nowymi językami.

zielonoświątkowe zwiedzenie widzę, że omamiło i Ciebie :/

Effata pisze:Czyli po nowo narodzeniu nie trzeba starać się żyć świętym życiem?

starać się? haha :)
chyba sobie nie zdajesz sprawy kim jest grzeszny człowiek i w jakim jest stanie duchowym.
święte życie mamy w Jezusie mimo naszych upadków, to Bóg patrzy na nas przez pryzmat swojego Syna.

Dary Ducha Świętego o których mówisz przeminęły (mówienie językami np.), przeminęły i nie są już obecne w dzisiejszym kościele.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 sty 2013, 13:46

Effata pisze:Mam wujka, który oddał swoje życie Bogu, został ochrzczony z wody i z Ducha, później zgrzeszył i odszedł od Niego. Jest zbawiony czy nie?


A Ty nie grzeszysz?? Powiem Ci coś. Grzeszysz nieustannie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 sty 2013, 13:48

Effata pisze:Czyli po nowo narodzeniu nie trzeba starać się żyć świętym życiem? Super ;)


Starać się? Uczynkowość? Bóg mieszkający w nas będzie to czynił. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sty 2013, 13:57

Przez to rozumiem, że wystarczy nam tylko wiara tak?


A Ty nie grzeszysz?? Powiem Ci coś. Grzeszysz nieustannie.



Tak nieustannie to nie :D

Wiadomo, że człowiek zgrzeszy, dlatego mamy do kogo się zwrócić gdy zgrzeszymy. Ale mój wujek zostawił Boga, nie żyje dla niego, zostawił Go, gdy popełnił grzech i nie spokutował tylko pogrążał się w nim jeszcze bardziej co doprowadziło go do upadku i śmierci duchowej.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 sty 2013, 14:49

co doprowadziło go do upadku i śmierci duchowej.


Już Go osądziłaś! A to nie należy do Ciebie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sty 2013, 14:56

Osądziłem :lmao:


Wiem jak on żyje, wiem co teraz sądzi o Bogu i o tym kim był wtedy, więc jasno można stwierdzić, że duchowo umarł dla Boga.

"potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć"

Grzech jest jak trucizna, która rozchodzi się po ciele, a potem nas umartwia.

BTW. nie jestem "ona", tylko "on". Chyba zmienię nick ^_^


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 05 sty 2013, 15:15

Effata pisze:"potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć"

smierc fizyczną

po raz kolejny proszę, możesz się odnieść do fragmentu który zacytowałem?


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 05 sty 2013, 15:28

Gadasz jak ŚJ. To miejsce jest podobne z Rzym.6;23, tam też jest mowa o śmierci fizycznej?

Czyli wynika z tego, że ten mój wujek (trzymajmy się jego jako przykładu ;D ) i tak będzie zbawiony?


Dawid, o który fragment Ci chodzi?



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości