Haereticus

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Haereticus

Postautor: Lash » 08 lip 2008, 14:49

x [Dzisiaj 11:36] Pedro: http://forum.krzyz.ota.pl...g74877#msg74877
x [Dzisiaj 11:47] jj: Haereticus bardzo ladnie robi obnazajac katolicka oblude i niech sie wszyscy bocza do woli.
x [Dzisiaj 11:50] Pedro: co to znaczy "bocza do woli" ? // sprawdziłem w słowniku - być niechętnym
x [Dzisiaj 12:00] jj: Po co pytasz? Odpowiedziales sobie.
x [Dzisiaj 12:06] Haereticus: To osoba która się tam wpisała po prostu kłamie. Ja też się domyślam kto to jest i sądzę, że jest to ta sama osoba, która pisała wcześniej do mnie listy z pogrązkami (karalne), nekała mnie (karalne), itd.
x [Dzisiaj 12:07] Haereticus: Widać od razu, że tego nie napisał baptysta - bowiem baptyści nie posuwają się do takich zagrań. reprezentują inną filozofię jak chodzi o postępowanie z ludźmi.
x [Dzisiaj 12:08] Haereticus: A kłamcami i takimi co to obmawiają za plecami jak przekupka z targowiska nie warto się przejmować.
x [Dzisiaj 12:08] Haereticus: Pan im należycie "zapłaci" za krzywdy, jakie wyrządzają.
x [Dzisiaj 12:09] Haereticus: Dziękuję, pedro, za zamieszczenie linka. Sam nie wchodzę na tamto forum generalnie, bo po co się babrać w bagnie. Ale dobrze wiedzieć jak brzydko człowieka obmawiają.
x [Dzisiaj 12:11] Haereticus: Widać niektórzy wolą obrabiać komuś tyłek, niż zajmować się ewangelizacją i czytaniem Biblii. Smutne.
x [Dzisiaj 12:12] Haereticus: Polskie piekiełko. Ciekawe jest to, że takie osoby nie potrafią wystąpić bez maski i powiedzieć wprost co do mnie mają. Tylko kryją się po kątacvh i niszcza mi opinię.
x [Dzisiaj 12:14] Haereticus: Widać wyraźnie, że ta osoba nie ma pojęcia o mnie, gdyż w zborze jestem regularnie, co tydzień, i to od jakichś 2 lat.
x [Dzisiaj 12:15] fantomik: nieprotestant :: oraz same uczynki bez wiary (owocnej, jak Lash wspomniał) też nic nie znaczą. W szczególności uczynki powodowane nieczystymi intencjami są po prostu grzechem (np. taki egoizm, gdy ktoś czyni dobrze aby samemu byc Zbawionym). To też warto przemyśleć.
x [Dzisiaj 12:16] Haereticus: czasem jak się widzi, jak postępują "chrześcijanie", do jakich niegodziwości sa zdolni, to człowiek sie zastanawia po co w ogóle być w Kościele.
x [Dzisiaj 12:17] Haereticus: czasem po prostu pojawia się ochota, żeby odejść.
x [Dzisiaj 12:22] Puritan: Apeluję o nie zaśmiecanie shoutboxa a o wylewanie swoich żalów w przeznaczonym do tego temacie.
x [Dzisiaj 12:31] fantomik: http://komiksiarnia.net/strip/140038 coś dla ewolucjonistów
x [Dzisiaj 12:42] julaine:
x [Dzisiaj 12:49] Haereticus: Apeluję, Puritan, byś zamknał dziób, bo nie ja wywołałem ten temat.
x [Dzisiaj 12:50] Haereticus: jeśli nie potrafisz uszanować mojego żalu i poczucia krzywdy, to moje kondolencje - od człowieka wierzącego oczekuję czego innego. Widac nie jesteś "bratem", bo brat pomaga.
x [Dzisiaj 12:50] Haereticus: Jeśli tak ma wygladać chrześcijaństwo to po co w ogóle być chrześcijaninem?
x [Dzisiaj 12:51] Haereticus: człowiek człowiekowi wilkiem - czy w Kościele czy też poza nim. czym więc Kościół rózni się od świata, poza hasłami?
x [Dzisiaj 13:05] fantomik: może tym, że są w nim ludzie cisi i pokorni sercem?
x [Dzisiaj 13:07] ann_in_grace: szukanie doskonalego zgromadzenia zawsze konczy sie porazka
x [Dzisiaj 13:08] ann_in_grace: po tej stronie chwaly wszyscy jestesmy grzeszni, stad nakaz Pana bysmy wzajemnie sobie wybaczali i nosili wspolnie swe brzemiona
x [Dzisiaj 13:10] ann_in_grace: twoj brat tak samo z laski zbawiony jak i ty, grzeszniku, wiec dojrzyj belke we wlasnym oku, zanim bedziesz wyjmowac zdzblo z jego oka.....
x [Dzisiaj 13:10] fantomik: Ann ma rację
x [Dzisiaj 13:11] fantomik: o tym muszę w szczególności pamiętać nawet jeśli to źdźbło jest wymiarów mojej belki
x [Dzisiaj 13:12] ann_in_grace: Hae - nie oczekuj niczego od ludzi, a wszystkiego od Boga. Jemu powierz swoje troski, Jemu zaufaj, ze wszystko, co sie w twoim zyciu wydarza, ma cel ku twemu uswiecaniu.
x [Dzisiaj 13:13] fantomik: i o tym też
x [Dzisiaj 13:15] ann_in_grace: ocenianie Chrzescijanstwa na podstawie wygladu zgromadzen - ma sens do pewnego momentu, ale musimy pamietac o grzechu, o wplywie swiata, o tym, ze inni sa tak samo omylni jak my, i ze Bog ma miec zawsze pierwsze miejsce w naszym zyciu.
x [Dzisiaj 13:16] Puritan: "[Dzisiaj 12:50] Haereticus: Jeśli tak ma wygladać chrześcijaństwo to po co w ogóle być chrześcijaninem?" Czy jesteś chrześcijaninem tylko po to żeby mieć braci któzy szanują twój żal i poczucie krzywdy? "Widac nie jesteś "bratem", bo brat pomaga." - A widać, że ty jesteś "bratem"?
x [Dzisiaj 13:16] ann_in_grace: "nie ja zyje, a Chrystus we mnie" - Pawel
x [Dzisiaj 13:16] Haereticus: Fantomiku, no włąśnie teraz tego nie widzę wcale. Wszystkie moje problemy sypią się włąśnie ze strony ludzi z Koscioła przede wszystkim
x [Dzisiaj 13:17] ann_in_grace: bracia - pamietajcie o najwazniejszym - o wybaczaniu ZAWSZE, bez ustanku
x [Dzisiaj 13:17] Haereticus: nie wiem czy po prostu nie odejść, czy to w ogóle ma sens
x [Dzisiaj 13:18] ann_in_grace: kto nie chce wybaczyc, zwlaszcza bratu w wierze, temu i Pan nie wybaczy
x [Dzisiaj 13:19] Haereticus: jak mam ufać ludziom z Kościoła? Jak?
x [Dzisiaj 13:19] ann_in_grace: "i odpusc nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" - Jezus wyraznie o tym tu mowi
x [Dzisiaj 13:19] ann_in_grace: Hae: modlitwa, modlitwa, modlitwa
x [Dzisiaj 13:21] ann_in_grace: aha, to o nadstawianiu drugiego policzka tez bylo Jego slowami...
x [Dzisiaj 13:21] ann_in_grace: pomodle sie za ciebie
x [Dzisiaj 13:30] Haereticus: Dzięki... Ale ja czuję się wyniszczony duchowo... Rujnują mnie "ludzie z Kościoła"
x [Dzisiaj 13:31] Haereticus: lepiej traktowali mnie poganie
x [Dzisiaj 13:31] Haereticus: Jeśli poganie potrafią być lepsi od "chrześcijan" to jaki jest sens?
x [Dzisiaj 13:33] julaine: co to znaczy "lepsi"?
x [Dzisiaj 13:33] Haereticus: jakie to jest świadectwo?
x [Dzisiaj 13:33] Haereticus: lepsi - bo nie robią krzywdy, nie obawiają, służa pomocą...
x [Dzisiaj 13:34] fantomik: Hae :: zaufaj Bogu, a zaufanie do ludzi z kościoła, a także i ludzi ze świata(!) przyjdzie wraz z nim, dokładnie wtedy kiedy będzie potrzebne
x [Dzisiaj 13:36] fantomik: wszak kto prosi temu daj, a kto Cię zmusza abyś przeszedł z nim jedną milę (czy ile tam) to przejdź z nim i dwie (i najlepiej ponieś mu zakupy gdyż na pewno jest mu ciężej niż Tobie).
x [Dzisiaj 13:38] Haereticus: F. nie wiem czy jeszcze mam siły sie trzymać...
x [Dzisiaj 13:39] ann_in_grace: Hae: a moze odetchnij od forow? Zaglebij sie w Slowo i modlitwe, czas spedzany tu oddaj na pomoc bliznim, potrzebujacym w twojej okolicy?
x [Dzisiaj 13:39] ann_in_grace: mi bardzo pomoglo wziecie urlopu od forum. Bardzo wzroslam duchowo
x [Dzisiaj 13:40] ann_in_grace: Hae: Haereticus: F. nie wiem czy jeszcze mam siły sie trzymać... <------ pros Boga o sile, bo nikt sam nie ma sily
x [Dzisiaj 13:41] Haereticus: Nie wiem czy jest sens. nie wiem czy byc w Kosciele, gdzie jeden drugiemu rzuca się do gardła i obrabia d*** (przepraszam za słowo) za plecami
x [Dzisiaj 13:42] Haereticus: Uważam, że takie zachowania są po prostu podłę.
x [Dzisiaj 13:42] Haereticus: Niestety, w ostatnich dnaich to codzinnośc dla mnie. szatan się wściekł i uzywa dowolnie ludzi.
x [Dzisiaj 13:44] fantomik: Hae :: cóż mogę powiedzieć cieszę się -- jesteś, jak mogę powiedzieć, w odpowiednim kierunku ku "oświeceniu" (tylko nie zrozum mnie źle ) zawsze gdy już nam brak sił, wtedy Jego siła jest widoczna -- wtedy Jego moc nas unosi, bo my już nie mamy na to siły. Całkiem też możliwe, że rada Ann jest dobra -- takie swego rodzaju "rekolekcje", też czasem korzystam (choć bardziej od pracy niż forum)
x [Dzisiaj 13:46] Puritan: PO CO PISAĆ TO W BOXIE. ZAŁÓŻ TEMAT "Pseudo chrześcijanie typu chrzescijanin i Puritan" a obiecuję, że nie będę się w nim wypowiadał. Ale nie pisz w shoutboxie
x [Dzisiaj 13:47] Haereticus: Tylko co to zmieni? ludzie byli podli, są podli i będa pewnie wciąz tak samo podli...
x [Dzisiaj 13:47] Haereticus: m czy chodzić do zboru, gdzie nie mogę ufać ludziom.
x [Dzisiaj 13:48] Haereticus: Odczep się, Puritan... Nie twoja sprawa
x [Dzisiaj 13:48] ann_in_grace: Hae, watpienie i zamartwianie sie, to zli doradcy. Szukasz sily w sobie, a Jezus dal Ci obietnice, ze cie nie opusci nigdy, oraz ze cie nie wypusci z dloni. Sam nie dasz rady wyskoczyc . Ale ukorz sie i pros Go o pomoc.
x [Dzisiaj 13:50] ann_in_grace: oczywiscie, ze ludzie sa i beda podli. a czego ty sie spodziewasz po upadlym swiecie? Moja rada: rozmowa z pastorem, szczerze, od serca, o wszystkim. Bardzo tego potrzebujesz.
x [Dzisiaj 13:52] Haereticus: Tak, ale ludzie w "Kosciele" też są podli.
x [Dzisiaj 13:56] ann_in_grace: to oni z tego zdadza swiadectwo w dniu ostatnim, nie ty.
x [Dzisiaj 14:01] Haereticus: ja nie wiem, czy chcę być w takim Kościele...
x [Dzisiaj 14:01] Haereticus: nigdy nie byłem tak bliski całkowitego załamania i utraty wiary...
x [Dzisiaj 14:03] Haereticus: To wszystko dotknęło mnie jeszcze bardziej niż myśalęłm.
x [Dzisiaj 14:04] Haereticus: Jeśli tak ma wyglądać w Kościele "ewangelicznym" to lepszy katolicyzm, lub zgoła pogaństwo.
x [Dzisiaj 14:05] fantomik: Hae :: nie opeiraj swojej wiary o kościół, zbór czy innego człowieka. opieraj wiarę, tak jak Ann radzi -- na Chrystusie, tylko na Nim. I z pastorem możesz spokojnie porozmawiać -- nie ważne jaka by nie miała być jego reakcja, po prostu zaufaj Panu.
x [Dzisiaj 14:08] fantomik: Hae :: ja sam uczęszczam na nabożeństwa do zielonoświątkowców (arminianie) i wielokrotnie słyszałem kazania, które mi osobiście zwyczajnie pachniały zasługiwaniem na zbawienie uczynkami (co ciekawe nigdy nie słyszałem takich od pastora), ale to mało ważne, gdyż Chrystus jest ważniejszy. Go się trzymaj
x [Dzisiaj 14:41] Haereticus: Dlaczego chrześcijaństwo niesie NIEWOLĘ? Dlaczego jeden niewoli i gnebi drugiego?


Dyskusja z Shutboxa.
1. - Mysle Hae ze powinienes przeprosic Puritana i Chrzescijanina
2. - Wydaje mi sie ze jesli czujesz ze to diabel sie wsciekl to zastanow sie ska dma dostep do ciebie!
por
(7) Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was. (8) Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie o rozdwojonej duszy. (9) Biadajcie i smućcie się, i płaczcie; śmiech wasz niech się w żałość obróci, a radość w przygnębienie. (10) Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was. (11) Nie obmawiajcie jedni drugich, bracia. Kto obmawia lub osądza brata swego, obmawia zakon i osądza zakon; jeżeli zaś osądzasz zakon, nie jesteś wykonawcą zakonu, lecz sędzią. (12) Jeden jest zakonodawca i sędzia, Ten, który może zbawić i zatracić. Ty zaś kim jesteś, że osądzasz bliźniego? Jak 4

Zastanow sie prosze czy cos z tego Bog ci nie mowi

3. Wydaje mi sie tez ze nie jestes odziany w cala zbroje Boza.
I dlatego tak latwo cie urazic i zranic twoje uczucia.

Ef.
(10) W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. (11) Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. (12) Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. (13) Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. (14) Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, (15) a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. (16) W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. (17) Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - (18) wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych

4. Zalecam CALKOWITY - urlop od sieci na jakies 2 miesiace - SZCZEGOLNIE od dyskusji - a oddanie sie modlitwie i Slowu Boga w poddaniu Jemu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 lip 2008, 16:41

Nie mam nienawiści ani nawet niechęci do Haereticusa. Miłuję go chrześcijańską miłością i źle mu nie życzę. On natomiast nie uznaje mnie za chrześcijanina (nie tylko mnie zresztą) i próbuje przedstawić chrześcijan którzy odważyli się zwrócić mu uwagę jako bezdusznych hipokrytów starających się zniszczyć jego wiarę. Chce on przedstawić się jako ofiara pokrzywdzona przez złych ludzi. Pisał on, że w swojej młodości rówieśnicy bardzo mu dokuczali i przez to tracił poczucie własnej wartości.

To poczucie bycia prześladowanym przerodziło się u niego w manię prześladowczą i wydaje mu się, że chrześcijanie którzy zwracają mu uwagę są jego wrogami których należy wyszydzić.

Jeśli ktoś chce mu pomóc może korespondować z nim indywidualnie lub też może założyć jakieś forum czy czat przeznaczony specjalnie do pomocy ludziom z problemami takimi jak on. Ale forum protestanckie które powinno być świadectwem dla wszystkich niezbawionych ludzi w Polsce nie może być miejscem na którym pozwala się na zachowanie które psuje reputację protestantom.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 lip 2008, 19:14

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny." (Biblia Warszawska Mat 5:22)

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata bez przyczyny będzie w niebezpieczeństwie sądu: a ktokolwiek powie do swojego brata, Raka, stanie przed radą: ale ktokolwiek powie, Ty głupcze, będzie w niebezpieczeństwie ognia piekielnego." (King James Bible Mat 5:22)


Radzę przemyśleć.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości