Co zrobić jeżeli popełniłam grzech przeciw Duchowi Świętemu?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 lut 2012, 16:08

Lash pisze:
jj pisze:
Dragonar pisze:
Isis-Sothis pisze:Uwierz mi że był.

Z tego, co wiem, to grzechem przeciw Duchowi Świętemu jest tylko całkowite odrzucenie Pana Jezusa na zawsze. Wszystko poza tym nie jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu, a co za tym idzie - może być wybaczone, nawet to najgorsze. :-)


Bluznierstwem przeciwko Duchowi Swietemu jest swiadome gloszenie klamstwa, ze Pan Jezus dzialal w mocy ksiecia demonow, a nie przez Ducha Swietego.


Hmm nie wiem czy o to chodzi..
Może bardziej o to:

(8) On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. (9) O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; (10) o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; (11) wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony.

Pan Jezus mówi że grzech przeciwko niemu będzie odpuszczony
Powiedzenie że Jezus czynił cuda moca Belzebuba to grzech przeciwko Jezusowi....
Nie zdziwiłbym się gdyby Paweł to głosił przez nawróceniem i grzeszył w ten sposób .


Dla mnie ten grzech to jeszcze sprawa zakryta.


Kiedy Jezus to mowil, Duch Swiety jeszcze nie przyszedl (sam cytujesz wyzej), ale dzialal przez Niego. Gloszenie, ze byl to duch demona, bylo wiec mowieniem przeciwko Duchowi Swietemu.

(24) A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów.
(25) A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
(26) A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?
(27) A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.
(28) A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.
(29) Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi?
(30) Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie zbiera, rozprasza.
======================================================
(31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.
(32) A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
(Ew. Mateusza 12:24-32, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lut 2012, 16:15

Nie do końca. Tak jak mówię coś mi tu nie pasuje.
Nie potrafię powiedzieć dokładnie co. Mam nadzieję, że Bóg mi to objawi :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 24 lut 2012, 16:19



Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 24 lut 2012, 21:59

Lash pisze:
jj pisze:
Dragonar pisze:
Isis-Sothis pisze:Uwierz mi że był.

Z tego, co wiem, to grzechem przeciw Duchowi Świętemu jest tylko całkowite odrzucenie Pana Jezusa na zawsze. Wszystko poza tym nie jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu, a co za tym idzie - może być wybaczone, nawet to najgorsze. :-)


Bluznierstwem przeciwko Duchowi Swietemu jest swiadome gloszenie klamstwa, ze Pan Jezus dzialal w mocy ksiecia demonow, a nie przez Ducha Swietego.


Hmm nie wiem czy o to chodzi..
Może bardziej o to:

(8) On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. (9) O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; (10) o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; (11) wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony.

Pan Jezus mówi że grzech przeciwko niemu będzie odpuszczony
Powiedzenie że Jezus czynił cuda moca Belzebuba to grzech przeciwko Jezusowi....
Nie zdziwiłbym się gdyby Paweł to głosił przez nawróceniem i grzeszył w ten sposób .

Lash wierzę podobnie
Duch Swięty przekonuje o grzechu tych co są ze świata (o grzechu niewiary w skończone dzieło Chrystusa) to Jego dzieło i Jego praca, nigdy o grzechu nie przekonuje wierzącego gdyż tego zawsze przekonuje o sprawiedliwości w Jezusie Chrystusie. Nawet jeżeli upadam On zawsze mnie przekonuje o sprawiedliwosci Jezusa we mnie i w tym odnajduję siłę do tego by nie ulegać pokusie i grzechowi.

Rz 8:1 Teraz jednak nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 lut 2012, 22:16

Isis-Sothis

Koniecznie to przeczytaj:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... b46#230420


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 24 lut 2012, 22:17

Gdyby to był grzech przeciw Duchowi Świętemu, nie siedziałabyś tu teraz i nie zastanawiała się nad tym, bo nie byłabyś świadoma swojego letalnego stanu. :)

To tak, jakby nabić sobie siniaka i zastanawiać się, czy to już plamy opadowe, a ja na pewno jestem martwy ;)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 lut 2012, 19:37

Isis- Sothis

Polecam również dzisiejsze kazanie pastora Urbaniaka. Na początku mówi o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Później kazanie jest...jeszcze bardziej fascynujące. :D

http://www.noweprzymierze.org/component ... ayout=blog


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 lut 2012, 20:41

Isis-Sothis pisze:ale już się tym tak nie zadręczam

Nie masz do tego nawet prawa, to kategorycznie zabronione :)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co zrobić jeżeli popełniłam grzech przeciw Duchowi Święt

Postautor: fantomik » 26 lut 2012, 21:08

Isis-Sothis pisze:Proszę powiedzieć co ja mam z tym zrobić, ja już kilka razy przez to płakałam, mam czekać tylko na sąd?, nie chcę żyć w przeświadczeniu potępienia:( ciągle mam wrażenie że na wszystko jest za późno, nie wiem czy jest sens nawet się modlić skoro na wszystko już za późno :cry:

A czy mogę się Ciebie zapytać, możesz odpowiedzieć via PW -- skąd pomysł, że taki grzech mogłaś popełnić? Od czasu do czasu spotykam się z tym, że pewne społeczności ultra-charyzmatyczne wykorzystują ten fragment Pisma, przekręcając go niemiłosiernie, w celu psychomanipulacji swoimi członkami :( Mam nadzieję, że to nie jest z tym związane.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 26 lut 2012, 21:27

Ja też kiedyś bałem się że popełniłem grzech przeciw Duchowi Św.

Myśłałem sobie: jeżeli grzech przeciw Duchowi świętemu to przyznanie że Jezus działał mocą diabła, to czytając fragment o tym w Biblii i zaprzątając tym sobie głowe, na pewno musiałem o tym pomyśleć. Jak ktoś komus mówi: nie myśl o brokułach! To ten będzie myślał tylko o nich.

Później jakoś zapomniałem o tym i nie zaprzątałem sobie tym dalej głowy.
Nie wiem co o tym myśleć.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 26 lut 2012, 23:01

Cosmo pisze:Nie wiem co o tym myśleć.

Chodzi o to, że nie wszystkie myśli, które masz w głowie, są twoimi myślami. Część z nich pochodzi od szatana, który chce byś myślał, że to są twoje myśli i w ten sposób popadasz w pułapkę i w zbytnie poczucie winy i depresję nad swoim stanem.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 06 maja 2012, 22:37

Polecam Ci również forum na którym ten temat był poruszany: CZY BÓG WYBACZY TAKIE GRZECHY


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 06 maja 2012, 22:39

I pragnę Ci powiedzieć, że z tego co piszesz to ten grzech nie jest twoim udziałem :)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 06 maja 2012, 22:42

Grzech przeciw Duchowi Świętemu to niewiara do końca życia, zgadza się?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości