ktoś pomoże studentce?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 16 gru 2008, 20:07

sibela pisze:
Janoff pisze:protestanci nie wierzą w Boże narodzenie

ja wierze w Boze Narodzenie,boz narodzin Jezusa moja wiara nie mialaby sensu
nie swietuje jednak tradycyjnie tego grudniowego swieta
To tak jak z "Matką Bożą". Maryja nie jest matką Boga, ale Jezusa-człowieka. Tak samo nie ma "Bożego narodzenia", bo Bóg jest wieczny. Jest narodzenie Jezusa-człowieka, a nie Jezusa-Boga. Moim zdaniem protestanci mogą mówić o święcie narodzenia Pańskiego, a nie święcie Bożego narodzenia.

ann_in_grace pisze:Jedno z najwiekszych wydarzen w dziejach swiata - inkarnacja Boga w czlowieka. Nie wiemy dokladnie, kiedy to sie wydarzylo. Ale czy ten fakt ma zamykac nam drzwi do cieszenia sie, ze to sie wydarzylo? Czy mamy bys jak SJ, ktorzy nie swietuja niczego?
Co do obchodzenia to sam nie jestem pewien. Z jednej strony dlaczego mamy obchodzić święta akurat w okresie świąt pogańskich?

Ch. Spurgeon też coś mówił o tych świętach.. - link. Jeśli mój zbór będzie świętował to ja też, a jeśli nie, to nie.. bo w sumie Kol 2, 16. Ciekawi mnie co inni forumowicze mają do powiedzenia na ten temat.

PS: może by tak wydzielić wątek?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 gru 2008, 22:02

ann_in_grace pisze:Nikt nie dostaje ode mnie lakonicznych "Wesolych Swiat"
ode mnie tez nie, wlasnie boli mnie reka od wypisywania kartek ufff

Janoff dla mnie Jezus -Bog narodzil sie w ciele jako czlowiek, dlatego mysle, ze nazwa Boze Narodzenie nie jest az takim odstepstwem od czci i wiary.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 gru 2008, 23:29

Trzeba chyba jeszcze pamiętać, że w czasie Adwentu rozważamy i oczekujemy (w sumie oczekujemy przez całe życie, a nie tylko w tym czasie) ponownego przyjścia Naszego Pana. Ten aspekt adwentu jest chyba dość często zapominany.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 16 gru 2008, 23:59

ann pisze:Nie wiemy dokladnie, kiedy to sie wydarzylo.

ale wiemy ze na pewno nie w styczniu jak chca tego prawoslawni czy w grudniu jak rzymscy katolicy i ich przystawki.

Bylo to wcielenie wedlug Biblii we wrzesniu/pazdzierniku:

http://chrzescijanie.info/CzasWcielenia.htm
W porównaniu ze znaczeniem faktu, że Bóg stał się człowiekiem, sama pora roku jest mało ważna, ale ponieważ tytuł nas do tego zobowiązuje, zobaczmy co na ten temat ma do powiedzenia Bóg w Swoim Świętym i nieomylnym Słowie, czyli Biblii. ... dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym (Łukasza 2:11). Ewangelista Łukasz jest bardzo precyzyjny, dlatego jego świadectwo posłuży nam jako określenie pory roku w jakiej miało miejsce Narodzenie Pana Jezusa Chrystusa. Z Ewangelii Łukasza wynika jasno, że był to przełom września i października. Z Księgi Estery 3:7 dowiadujemy się że kalendarz żydowski zaczyna się w miesiącu Nisan (Abib), jest to miesiąc w którym Żydzi obchodzą Paschę (2 Mojżesza 2:12). W dniu 14 Nisan Pan Jezus Chrystus został ukrzyżowany. Miesiąc Nisan to odpowiednik marca. Z Ewangelii Łukasza dowiadujemy się, że ojciec Jana Chrzciciela: Zachariasz, był ze zmiany kapłańskiej Abiasza (Łukasza 1:5), i faktycznie sprawował on służbę kapłańską przed Bogiem w kolejności przypadającej na niego zmiany (Łukasza 1:8), oznacza to, że czas w jakim służył w świątyni to przełom czerwca lub lipca ponieważ każda z 24 zmian kapłańskich trwa 14 dni, a zmiana Abiasza była ósma (1 Kronik 24:10). W tym czasie nastąpiło poczęcie Jana Chrzciciela (Łukasza 1:23-24). Po sześciu miesiącach, na przełomie grudnia i stycznia Anioł Gabriel ukazał się Marii mamie Pana Jezusa Chrystusa i zapowiedział jej że będzie mamą Chrystusa Pana. W tym czasie (na przełomie grudnia i stycznia) miało miejsce poczęcie Pana Jezusa Chrystusa (Łukasza 1:26-36), natomiast Jego Narodzenie miało miejsce na przełomie września i października, czyli dziewięć miesięcy później. W tym czasie u Żydów miało miejsce święto namiotów które było cieniem i zapowiedzią Wcielenia Syna Bożego. Pan Jezus Chrystus doskonale wypełnił wszystkie dotyczące Go proroctwa! Słowo Boże jest zawsze precyzyjne i można mu ufać w każdym szczególe naszego życia, ponieważ nigdy się nie myli

zrodlo: http://chrystus.jezus.pl/CzasWcielenia.htm


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 gru 2008, 03:06

ann_in_grace pisze:obchodzi sie w grudniu

Prawoslawni w styczniu, grekokatolicy w styczniu - czemu wieksze sympatie miec z watykanskimi?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 gru 2008, 09:34

He.
Moi rodzice mieli wschodnią tradycję ... więc obchodzili 6 stycznia wigilie .. Teście zaś po Rzymsku 24 grudnia..
Dwie wigilie w roku ... i nie ma problemy kiedy kogo odwiedzić :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości