Czy wyszła po PL książka Dave Hunt'a WHAT LOVE IS THIS?

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 10 sty 2011, 22:03

a Hunt zabrania sprawdzenia samemu :?: 8-)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 sty 2011, 22:15

Hardi pisze:a Hunt zabrania sprawdzenia samemu :?: 8-)

Przeczytaj list White-a ;) Hunt nie zabrania ale przyznaj -- jakie motywacje może mieć ktoś kto wybiórczo (tj. opuszczając np. jedno zdanie w połowie nie oznaczając tego w cytacji!) cytuje innych zmieniając przez to znaczenie ich słów i przypisując im to zmienione znaczenie jako intencje?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 10 sty 2011, 23:47

poczytamy zobaczymy ;-)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 11 sty 2011, 00:03

Pewnie pełno w tej książce tego typu straw-man'ów na które też kiedyś dałem się nabrać, nie znając Biblii ;)
http://apologetyka.com/teologia/predest ... destynacja
Czytaj, a jak już przeczytasz to zapodaj co tam Ciebie przekonało i pogadamy sobie na ten temat z Biblią w ręku :P


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2011, 00:34

Przekonuje mnie biblia, że kalwinizm to inna i fałszywa ewangelia. Przekonuje mnie też postać kalwina, ale to już tylko gwóźdź do trumny, bo biblia jest najważniejsza. Ciesze się, że w PL, Skandynawii itd. tylko niewielu poszło w to zwiedzenie, cieszę się, że tak mało chrześcijan na świecie powtarza te kłamstwa szatana. Kalwiniści podobnie jak ŚJ zbudowali swoją teologię na wersetach wyrwanych z kontekstu, na braku wiedzy co dane słowo i wyrażenie znaczy.

Dobra, dobra, nie miałem rozmawiać o tym zwiedzeniu i wymysłach kalwina, który ma ręce splamione krwią i jeśli się nie opamiętał to poszedł na wieczne potępienie...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 11 sty 2011, 00:46

Hardi pisze:Przekonuje mnie biblia, że kalwinizm to inna i fałszywa ewangelia.


Tak tylko piszesz, ale kiedy poprosiłem Ciebie o Twoją egzegezę kilku obszernych fragmentów to niestety nie doczekałem się :)
Musisz potrafić obronić Pismem swoją wiarę bo inaczej Twoje teorie będą tak samo wiarygodne jak teorie ŚJ. Oni też twierdzą, że wszyscy nowo narodzeni tkwią w szatańskiej religii, ale niestety na podstawie Pisma nie potrafią tego wykazać. Potrafią- na podstawie "Strażnicy". Wiec lepiej dowiedź demoniczność kalwinizmu na podstawie Biblii (nie książki Hunta), a wtedy będziesz wiarygodny :)

"Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali."


Hardi pisze:tylko niewielu poszło w to zwiedzenie, cieszę się, że tak mało chrześcijan na świecie powtarza te kłamstwa szatana.


Dziwne prawda? Biblia zapowiada wielkie odstępstwo, a tutaj tak mało tych "zwiedzionych kalwinistów" w porównaniu np. do katolików czy ŚJ ;) :lol: :roll:


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 sty 2011, 00:55

Norbi pisze:Pewnie pełno w tej książce tego typu straw-man'ów na które też kiedyś dałem się nabrać, nie znając Biblii ;)
http://apologetyka.com/te...s-predestynacja


Norbi... tez to czytalem mlodym wierzacym bedac. Niebezpieczna strona.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2011, 00:56

odstępstwo od nauk apostolskich dokonał Kalwin...i tak powstała herezja zwana kalwinizmem... odszedł od jednego zwiedzenia, a w jego miejsce utworzył sobie nowe zwiedzenie...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 11 sty 2011, 01:13

Hardi pisze:odstępstwo od nauk apostolskich dokonał Kalwin...


Możliwe, ale nie wiem jakie to ma mieć dla mnie znaczenie. Nie znam nauczania Kalwina. Ty znasz? Co czytałeś Kalwina? Ja nie przeczytałem ani jednego z jego dzieł więc nie będę się wypowiadał na temat czegoś, czego nie poznałem. Szczerze mówiąc to nawet nie jestem jakoś szczególnie zainteresowany tym, czego nauczał Kalwin. Mógłbym się z tym zapoznać i być może kiedyś to uczynię, ale na zasadzie ciekawostki, chęci zapoznania się z opinią innych i tyle.
Moja wiara pochodzi ze Słowa, z osobistej społeczności z Panem, z prowadzenia Ducha Świętego, wiec proszę Cię kolejny już raz, byś nie szufladkował mnie w jakieś tam izmy, bo ja nie jestem tym, który przyjął do wierzenia gotową religię :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2011, 01:49

haha a nazywasz siebie kalwinistą :mrgreen:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 11 sty 2011, 02:47

Hardi pisze:haha a nazywasz siebie kalwinistą :mrgreen:


Jak jeszcze wskażesz w który miejscu tak siebie nazywam to będzie super ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 sty 2011, 09:18

Hardi pisze:odstępstwo od nauk apostolskich dokonał Kalwin...i tak powstała herezja zwana kalwinizmem... odszedł od jednego zwiedzenia, a w jego miejsce utworzył sobie nowe zwiedzenie...


Katolicyzm - STOLICA APOSTOLSKA W RZYMIE
Papież - Sukcesor APOSTOLSKI
Nauki Katolickie - Tradycja APOSTOLSKA
Kalwin - przeciwnik tego apostolatu

Tak masz rację - wypaczył Naukę Stolicy Apostolskiej wracajac do EWANGELII zresztaa nie pierwszy
tak wypaczali
- Waldensi
- Hus
- Wyclife
- Luter
- Purytanie
- Aż do Spurgeona Ktrórego - baptyści odsunęli wkońcu od nauczania i tak oto książe kaznodzieli został odrzucony przez swój kośicoł


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 sty 2011, 09:35

Lash pisze:- Aż do Spurgeona Ktrórego - baptyści odsunęli wkońcu od nauczania i tak oto książe kaznodzieli został odrzucony przez swój kośicoł


bo ludzie nie cierpia Ewangelii łaski, ale nabrali sobie nauczycieli, ktorych nauka lechce ucho. Ta nauka, wbrew pozorom, jest "ewangelia uczynkow".


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2011, 16:21

kalwinizm to nie nauka apostolska, nie nauka biblijna...



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości