Skandal w gronie "Protestanci"

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skandal w gronie "Protestanci"

Postautor: Artur » 13 cze 2008, 12:41

Soul Winner pisze:W Gronie (internetowej społeczności znajomych) "Protestanci" zaszło do zdumiewającego szatańskiego zwiedzenia.


Zgodzę się z Tobą odnośnie miejsca, gdyż opisana przez Ciebie sytuacja miała miejsce w portalu grono.net. Nie zgodzę się z oceną zdarzenia, a mój brak zgody wyjaśnię odpowiadając na kolejne z listy Twoich wątpliwych, w mojej ocenie, sugestii.

Soul Winner pisze:Otóż nie wiem w jaki sposób to się stało, ale moderatorem pomocniczym została osoba nie wierząca w Chrystusa.


Poszczególnymi gronami tematycznymi, także poświeconymi protestantyzmowi, czy każdemu innemu nurtowi chrześcijaństwa czy innej religii, zarządzają moderatorzy społeczni. Ich obowiązki polegają na utrzymywaniu określonego poziomu dyskusji, a w szczególności na utrzymaniu porządku w kwestii przestrzegania regulaminu portalu, oraz, jeśli takowy powstał, regulaminu poszczególnych gron. Ich związek z tematyką forum jest wskazany ale nie wymagany. Uprawnienia moderatora można uzyskać na dwa sposoby. Albo poprzez mianowanie przez tzw. moderatora głównego danego grona tematycznego, albo, co miało miejsce w tym przypadku, poprzez mianowanie ze strony administracji portalu.

Soul Winner pisze:Jak to możliwe, że do takiego czegoś wogóle doszło?


Na wzmiankowanym gronie panowało zamieszanie związane z tym, iż moderatorzy grona, osoby być może kompetentne z uwagi na wyznawaną wiarę czy poglądy religijne, nie wypełniali swoich obowiązków w żadnej formie. W dyskusjach często dochodziło do wymiany zdań na granicy dobrego smaku, czasami przeradzających się w dyskusje poza granicami kultury. Przy braku aktywności moderatorów zgłosiłem problem administracji serwisu i uzyskałem prawa moderatora pomocniczego. Być może należało rozwiązać to inaczej (zgodzę się z Haereticusem), ale spośród ponad 700 osób obecnych na gronie Protestanci nikt nie wykazał się chęcią zaprowadzenia tam porządku.

By do tego doprowadzić podjąłęm następujące czynności:

- skontaktowałem się z moderatorami grona prosząc ich by zareagowali na bałagan jaki tam panował,
- odczekałem kilka dni, moderatorzy odwiedzali w tym czasie serwis, nie intereweniując na gronie tematycznym, ani nie udzielając mi odpowiedzi,
- skontaktowałem się z nimi ponownie tym razem domagając się od nich reakcji,
- zostałem zignorowany,
- skontaktowałem się z administracją serwisu, która oceniając sytuację uznała, że spełniam kryteria do uporządkowania istniejącego zamieszania,
- po kilku dniach bałagan został zlikwidowany (nadal bez udziału, wierzących jak sądzę moderatorów grona) ja zaś zwróciłem się do administracji serwisu z prośbą o cofnięcię uprawnień moderatorom, którzy nie wypełniali swoich obowiązków oraz o nadanie stosownych uprawnień osobom co do których miałem pewność iż dobrze poprowadzą owe grono.

Przy wskazaniu nowych moderatorów kierowałem się następującymi kryteriami:

- musiały to być osoby wierzące,
- aktywnie uczestniczące w życiu swoich społeczności kościelnych,
- przynależące do kościołów protestanckich z nazwy i praktyki,
- posiadających doświadczenie w moderacji innymi gronami.

Po odbyciu kilku rozmów i formalnym przekazaniu im uprawnień moderatorskich na gronie Protestanci zrezygnowałem z moderacji tym gronem pozostając przy tym jego uczestnikiem.


Reszty wywodów mojego szanownego oponenta komentować nie zamierzam. Dodam jednakże iż w świetle tego co napisałem, konfrontując to z pomówieniami jakich się dopuścił jako osoba zewnętrzna nie mająca pojęcia o szczegółach sytuacji, oczekuję na publiczne przeprosiny z Jego strony.


Artur
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skandal w gronie "Protestanci"

Postautor: Axanna » 13 cze 2008, 13:13

Ja odniose się tylko do jednego fragmentu wypowiedzi Artura, mianowicie:
Artur pisze:
Soul Winner pisze:Otóż nie wiem w jaki sposób to się stało, ale moderatorem pomocniczym została osoba nie wierząca w Chrystusa.


Poszczególnymi gronami tematycznymi, także poświeconymi protestantyzmowi, czy każdemu innemu nurtowi chrześcijaństwa czy innej religii, zarządzają moderatorzy społeczni. Ich obowiązki polegają na utrzymywaniu określonego poziomu dyskusji, a w szczególności na utrzymaniu porządku w kwestii przestrzegania regulaminu portalu, oraz, jeśli takowy powstał, regulaminu poszczególnych gron. Ich związek z tematyką forum jest wskazany ale nie wymagany. Uprawnienia moderatora można uzyskać na dwa sposoby. Albo poprzez mianowanie przez tzw. moderatora głównego danego grona tematycznego, albo, co miało miejsce w tym przypadku, poprzez mianowanie ze strony administracji portalu.

Szczególnie chcę odnieść się do pogrubionych (przeze mnie) fragmentów, gdyż, moim zdaniem, są sprzeczne, ponieważ ( o ile mi wiadomo) Regulamin portalów protestanckich obejmuje... w każdym razie, powinien obejmować, moim skromnym zdaniem, warunek, albo ściślej - wymaganie do wszystkich użytkowników o nieobrażanie swoimi wypowiedziami Boga chrześcijan - a pod tym względem, nie można powiedzieć, że od moderatora się nie wymaga dogłębnego poznania i umiejętnego orientowania się w sprawach, obrażających Boga, czy też nie. Czyż nie tak, Arturze?


Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skandal w gronie "Protestanci"

Postautor: Artur » 13 cze 2008, 13:44

Axanna pisze:Szczególnie chcę odnieść się do pogrubionych (przeze mnie) fragmentów, gdyż, moim zdaniem, są sprzeczne, ponieważ ( o ile mi wiadomo) Regulamin portalów protestanckich


Zatem wspomniany przez Ciebie w dalszej części listu warunek nie zachodzi w tym konkretnym przypadku. Rozmawiamy o portalu całkowicie świeckim, w którym znajduje się dział o nazwie 'Protestantyzm', w którym mogą pisać wszystkie osoby zainteresowane zjawiskiem. Z punktu widzenia administracji portalu dopuszczalne jest prowadzenie takiego działu nawet przez osobę całkowicie z nim niezwiązaną pod warunkiem, iż będzie ona pilnowała przestrzegania regulaminu serwisu i, jeśli takowy istnieje, regulaminu działu. Jak z pewnością wiesz regulamin użytkowania serwisu grono.net istnieje. Regulamin użytkowania jednego z jego działów, w tym konkretnym przypadku regulamin użytkowania grona tematycznego o nazwie Protestanci, nigdy nie powstał.

Axanna pisze: [...] a pod tym względem, nie można powiedzieć, że od moderatora się nie wymaga dogłębnego poznania i umiejętnego orientowania się w sprawach, obrażających Boga, czy też nie. Czyż nie tak, Arturze?


Mając m.in. to na względzie, mimo braku formalnych regulacji, po uporządkowaniu zamieszania łamiącego regulamin świeckiego portalu w zakresie jaki znajdziesz pod adresem:

http://grono.net/pub/passive/rules/

- przekazałem wszelkie uprawnienia moderatorskie osobom, które w ocenie innych użytkowników grona tematycznego o którym rozmawiamy, posiadają takową zdolność rozróżnienia.

Czy Twoim zdaniem takie działanie jest właściwe i uczciwe, czy też nie?


Artur
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 cze 2008, 13:57

Po pierwsze Artur przeczytaj regulamin forum i zmień deklarację odnośnie przynależności do grup (twój kolor nicka wprowadza w błąd wszystkich nieznających ciebie osób o czym bardzo dobrze wiesz). Zadziwia mnie twoja głupota objawiona w tym, że próbujesz uchodzić za człowieka wierzącego. Gdy to już uczynisz to może przeczytam twoje niedorzeczne wywody i skomentuje je ku ujawnieniu głębi twojej nikczemności.


Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » 13 cze 2008, 14:14

Puritan pisze:Po pierwsze Artur przeczytaj regulamin forum i zmień deklarację odnośnie przynależności do grup (twój kolor nicka wprowadza w błąd wszystkich nieznających ciebie osób o czym bardzo dobrze wiesz). Zadziwia mnie twoja głupota objawiona w tym, że próbujesz uchodzić za człowieka wierzącego. Gdy to już uczynisz to może przeczytam twoje niedorzeczne wywody i skomentuje je ku ujawnieniu głębi twojej nikczemności.


1. Zgodnie z Twoją prośbą mój profil odzwierciedla w chwili obecnej stan formalny, zapisany w stosownej dokumentacji kościelnej, mimo, iż nie odzwierciedla stanu rzeczywistego. Tego ostatniego, ze względu na konfigurację tegoż forum, ustawić nie sposób.

2. W żadnym z moich listów tutaj nie odniosłem się do kwestii mojej wiary/braku owej/wątpienia, mimo iż zetknąłem się z takim wpisami. Jako, iż wykonała je osoba, którą znam osobiście została przeze mnie poproszona o to by zaprzestała wypowiadania się w mojej sprawie, bez względu na sympatię i łączącą nas zażyłość.

3. Nie oczekuję z Twojej strony dyskusji, a jedynie cywilnej odwagi, do przyznania się iż popełniłeś błąd wypowiadając się w sprawie co do której brak informacji nie pozwalał Ci na jej ocenę w żadnej formie.


Artur
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 13 cze 2008, 14:39

Artur pisze:- przekazałem wszelkie uprawnienia moderatorskie osobom, które w ocenie innych użytkowników grona tematycznego o którym rozmawiamy, posiadają takową zdolność rozróżnienia.

Czy Twoim zdaniem takie działanie jest właściwe i uczciwe, czy też nie?

Z Twojej strony, nie widzę niczego nieuczciwego i dziękuje za wyjaśnienia. Gdybym w ogóle miała jakieś roszczenia w takiej sprawie, to raczej do osób, odpowiedzialnych za nadanie moderatorskich uprawnień osobom nieodpowiedzialnym - ale przy warunku też ich przynależności do wierzących.
Ponieważ nie jestem obeznana w temacie - o jaki forum chodzi, czy światowy, czy nie, kim są administratorzy tego forum i podobne, z mojej strony, to wszystko.
Pozdrawiam.


Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » 13 cze 2008, 15:05

Ja również pozdrawiam. Cieszę się, że mogłem, w zakresie w jakim to miało miejsce, wyjaśnić część Twoich wątpliwości.


Artur
Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » 24 cze 2008, 00:00

Drogi autorze wątku. Przypominam, że nadal winien mi jesteś przeprosiny.


Artur
Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » 24 cze 2008, 16:35

Drogi Haereticusie. Sądzę, że jednak nasz kolega jest mi winien zwyczajne publiczne 'przepraszam'. I nie pisz mi proszę, że gorliwa wiara usprawiedliwia jego brak ogłady towarzyskiej. Nie chodzi mi bowiem w tej sprawie o wiarę, jej brak lub nadmiar, lecz o to, że osoba nie mająca żadnej wiedzy o jakiejś sytuacji zrobiła z niej problem (jak ze wszystkiego) a następnie przeniosła się z relacjonowaniem go gdzie tylko się dało. Z uwagi na publiczny charakter zachowań autora wątku publicznie wypowiedziane słowo 'przepraszam' całkowicie mnie usatysfakcjonuje.


Artur
Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » 25 cze 2008, 10:41

Gdyby nasz kolega skoncentrował się tylko na opisie niedorzecznej jego zdaniem decyzji administracji serwisu grono.net nie byłoby mnie tutaj. Uznałbym jego prawo do wyrażania własnych opinii na ten temat. Niemniej Jego prawo do wyrażania własnych opinii kończy się w tym miejscu, w którym narusza ona dobro innych osób - w tym moje. Za takie uważa się dobre imię, i bez względu na to, że nasz kolega ma prawo do posiadania na mój temat niepochlebnej opinii, to publiczne wyrażenie jej uznać można wyłącznie za złamanie nie tylko obyczaju ale także prawa. W takich warunkach zasadnym jest, co też czynię, domagać się od niego publicznych przeprosin.


Artur
Artur
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2008, 22:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » 25 cze 2008, 17:20

Demokracja polega także na tym, że ponosi się konsekwencje nadużytej wolności słowa. W przypadku autora wątku, oraz, co stwierdzam bez zdziwienia, także Ciebie, naruszacie moje dobra osobiste. Jako, że tym samym obaj łamiecie art. 23 i 24 par.1 Kodeksu Cywilnego (pomijając oczyste prawa konstytucyjne), oraz mając na względzie fakt, iż administracja serwisu forumowisko.net przenosi odpowiedzialność prawną za treści publikowane w tym miejscu na administratora obecnego forum, pozostaje mi jedynie zwrócić się do tego ostatniego z prośbą (publicznie i prywatnie) o usunięcie z tego wątku wszelkich wpisów godzących w moje dobre imię, co niniejszym czynię.


Artur
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 cze 2008, 17:45

Artur pisze:Demokracja polega także na tym,
Demokracja... paskudny system, dwóch pijanych meneli ma dwa razy więcej do powiedzenia w wyborach niż wykształcony mądry, pracowity człowiek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości